Avalon » Serie komiksowe » A-Babies Vs. X-Babies » A-Babies Vs. X-Babies

A-Babies Vs. X-Babies

Zapowiedź

• Nadchodzi! I ma dzieci ze sobą!
• Kto przeżyje? Kto umrze? A kto dostanie wysypki?
• Odpowiedź w tie-inie, który zakończy wszystkie tie-iny!

Streszczenie

Marvelous Meadows. W swoim domu przy skrzyżowaniu Fury Drive z Xavier Way, młody Captain America idzie spać. Układa do snu swoje pluszaki, wtedy jednak zauważa, że jednego z nich – Bucky Beara – nigdzie nie ma. Po chwili słyszy hałas za oknem, zaczyna więc obserwować okolicę. Odkrywa, że Bucky Bear jest przetrzymywany przez Cyclopsa mieszkającego po drugiej stronie ulicy. Gdy informuje o tym swoje przytulanki, Scott znika mu z oczu, by po chwili pojawić się w pełnym rynsztunku bojowym. Widząc, że pokojowe rozwiązanie nie wchodzi w grę, Steve wzywa do boju Avengers i przechodzi tajnym przejściem do ukrytego w basenie helicarriera, gdzie każe Nickowi Fury'emu zawiadomić wszystkich, którzy nie mają szlabanu ani ospy wietrznej. Cyclops tymczasem również wzywa swoich przyjaciół do walki, a gdy to nie działa, krzyczy, że chyba słyszał samochód z lodami.

Rozpoczyna się walka wszystkich ze wszystkimi. Cap powala Cyke'a, nim jednak zdąży odzyskać swojego misia, porywa go Iceman. Tego z kolei atakuje Iron Man, który sam ulega mocy Magneto. Thor ciska jednak swoim młotem w Małego Mistrza Magnetyzmu, a Mjolnir porywa Bucky Beara. Odnajduje go Wolverine, który jednak nie potrafi wyciągnąć pluszaka spod młota. Wtedy na miejscu pojawia się Hulk, który, zadrapany, silnym ciosem posyła Logana na orbitę – i to dosłownie. Sam porywa misia, nim zdąży się nim jednak nacieszyć, uderza go wracający do Thora młot. Rozpoczyna się prawdziwe pandemonium, które przerywa dopiero powrót Wolverine'a z kosmosu. Stwierdza on, że dzieciaki są w wielkich kłopotach, a po chwili przed walczącymi zjawia się Phoenix, która każe Cyclopsowi zwrócić przytulankę prawowitemu właścicielowi. Scott protestuje, stwierdzając, że Steve sam musi ją zdobyć, tym jednak tylko denerwuje Phoenix, która wywołuje potężną eksplozję.

Następnego ranka. Gdy rodzice zaglądają do pokoju Steve'a, zauważają coś dziwnego – a konkretnie gigantyczny krater, który pochłonął większość skrzyżowania.

Autor: S_O

Galeria numeru

A-Babies Vs. X-Babies A-Babies Vs. X-Babies A-Babies Vs. X-Babies A-Babies Vs. X-Babies A-Babies Vs. X-Babies A-Babies Vs. X-Babies A-Babies Vs. X-Babies A-Babies Vs. X-Babies

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.