Avalon » Serie komiksowe » Minimum Carnage: Alpha » Minimum Carnage: Alpha

Minimum Carnage: Alpha

Postacie
Zapowiedź

• Carnage powraca!
• Scarlet Spider i Venom trafiają na siebie podczas polowania na Carnage'a!

Streszczenie

Zakrwawione korytarze więzienia pod Thunderbolts Mountain przemierza Agent Venom i oddział antyterrorystów. Ignorując przerażonych więźniów docierają do celi, której super-wytrzymała szyba została wybita od środka. Wściekły, że jego najgorsze przypuszczenia zostały potwierdzone, Venom każe odnaleźć nadal żywych członków personelu. Dotarłszy do pokoju kontrolnego, wyrywa wzmacniane drzwi, gdzie odnajduje pracowników. Ci są przerażeni, widząc go, agent wyjaśnia więc, że jest członkiem Avengers. Podczas, gdy technicy próbują przywrócić energię, heros każe poinformować wszystkie możliwe służby, że Cletus Kasady zbiegł z więzienia.

Na autostradzie policja stawia blokadę. Jeden z funkcjonariuszy wyraża swoje wątpliwości co do tego, że znajdą zbiega, po chwili jednak wpada na siedzącego za kierownicą Cletusa, który stwierdza, że jego nowym przyjaciołom nie spodoba się, jeśli go zatrzymają. Po chwili coś podrzyna gardło policjanta, a radiowozy eksplodują.

Pod Thunderbolts Mountain technicy uzyskują dostęp do nagrań z kamer bezpieczeństwa, odkrywają jednak, że strażników nie zabił Carnage, jak myśleli, lecz ktoś niewidoczny. Pracownicy zapewniają, że mają filtry, dzięki którym powinni wykryć niewidzialnych infiltratorów, Venom zauważa jednak coś na nagraniu i każe przybliżyć obraz, ujawniając miniaturowego napastnika. Jakiś czas później kontaktuje się z Hawkeyem, informując o sytuacji, po czym dzwoni do Katy Kiernan, pytając, czy wie ona coś na temat malutkich zabójców. Reporterka przysyła mu więc stary artykuł o budowanej w Houston "Prometheus Pit".

Houston, Teksas. Scarlet Spider udaje się na miejsce pożaru, gdy jednak przebija się do mieszkania, odkrywa tam zmasakrowane ciało i nadal żywego mężczyznę w szoku. Gdy jednak ten widzi herosa, zaczyna krzyczeć z przerażenia, nawet, gdy Kaine wyciąga go z płomieni. Jakiś czas później, już w szpitalu, Wally wyjaśnia bohaterowi, że mężczyzna nazywa się Ryan Ketola, a ofiarą była jego teściowa. Zajmujący się pacjentem Donald wkrótce po jego uśpieniu dołącza do nich, dodając, że miał ich zaatakować potwór podobny do Spidera, i że szukał on żony Ryana.

W Centrum Lotów Kosmicznych imienia Lyndona B. Johnsona Katy Kiernan próbuje przeprowadzić wywiad z doktor Ketolą na temat Prometheus Pit, ta jednak stwierdza jedynie, że projekt jest ściśle tajny. Na jej nieszczęście, więcej na ten temat chce wiedzieć Carnage, który zabił ochronę obiektu i teraz atakuje kobiety. W porę jednak na miejsce przybywa Scarlet Spider, którego Kasady bierze ze Spider-Mana. Gdy jednak przeciwnik skręca mu kark i przebija swymi żądłami, zmienia zdanie. Wtedy jednak Kaine zostaje zaatakowany przez miniaturowych kompanów Cletusa, którzy następnie uruchamiają urządzenie, otwierając przejście do Microversum i przechodząc przezeń. Carnage stwierdza tylko, że ma dość herosów mieszających się w jego sprawy i podąża za nimi, porywając Katy. Po chwili na miejscu zjawia się Venom, celując do Scarlet Spidera.

Autor: S_O

Galeria numeru

Minimum Carnage: Alpha Minimum Carnage: Alpha Minimum Carnage: Alpha Minimum Carnage: Alpha

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.