Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 » Scarlet Spider vol. 2 #10

Scarlet Spider vol. 2 #10

Scarlet Spider vol. 2 #10

"Minimum Carnage" - part 2: "Inner Space"

Postacie
Zapowiedź

Venom kontra Scarlet Spider, a Carnage pociąga za sznurki!
Flash Thomson może nie widzieć, kim jest Scarlet Spider, ale czy jego symbiont również?
Sekret ucieczki Carnage'a zostaje ujawniony, gdy ten odnajduje zupełnie nowe miejsce do terroryzowania.

Cytat

Scarlet Spider: "I know another idiot who talks about responsibility a lot."

Venom: "Yeah? I know a great man who does the same."

Streszczenie

Centrum Lotów Kosmicznych imienia Lyndona B. Johnsona w Houston. Agent Venom rozpoznaje w Scarlet Spiderze "drugiego Spider-Mana", który zabił Królową podczas Spider-Island i stwierdza, że obaj chcą tego samego – powstrzymać Carnage'a. Nim jednak zdąży wyjaśnić, czemu łotr przybył do Teksasu, traci kontrolę nad symbiotem i atakuje Kaine'a.

W Microversum Kasady wyjaśnia przerażonej Katy Kiernan, że chce, by uwieczniła ona, jako reporterka, jego czyny w tym świecie – dlatego może na chwilę obecną być spokojna o swoje życie. Drużyna, która sprowadziła go do tego świata, zaczyna mieć wątpliwości co do tego, czy był to dobry pomysł, w tym momencie kontaktuje się z nimi jednak ich przywódca, który każe sprowadzić zabójcę, dodając, że odnaleźli Redeemera.

W Houston Scarlet Spider próbuje walczyć z rozszalałym Venomem, ani jednak ciosy, ani kule z pistoletu nie robią wrażenia na symbiocie. Na szczęście jednak Thompsonowi udaje się odzyskać kontrolę na czas. Ignorując pieklącego się Kaine'a odkrywa nadal żywą doktor Ketolę, która wyjaśnia, czym jest Microversum i że właśnie tam udał się Carnage. Słysząc, że łotr trafił do innego wymiaru, Scarlet Spider oświadcza, że przestał on być jego problem i odchodzi mimo protestów Venoma. Thompson pyta, czy naukowiec byłaby w stanie wysłać go śladem Kasady'ego, a ta potwierdza, zauważając jednak, że urządzenie zostało uszkodzone w walce. Gdy jednak przejście jest już otwarte, Kaine wraca, herosi razem więc przenoszą się do Microversum.

Agent Venom budzi się sam w dziwnym lesie, otoczony przez miniaturowe "wróżki", które atakują go ultradźwiękami. One z kolei zostają odstraszone przez właśnie przybyłych członków Enigma Force, którzy ogłaszają, że Redeemer chce się z nim widzieć.

Scarlet Spider budzi się u stóp człowieka owiniętego od stóp do głów bandażami, który pomaga mu wstać, spytany o cokolwiek odpowiada jednak jedynie zagadkami. Gdy stwierdza on, że przygotowuje się na śmierć, spod ziemi wyłania się gigantyczne monstrum.

Autor: S_O

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #10 Scarlet Spider vol. 2 #10 Scarlet Spider vol. 2 #10 Scarlet Spider vol. 2 #10 Scarlet Spider vol. 2 #10 Scarlet Spider vol. 2 #10 Scarlet Spider vol. 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.