Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 3 » Daredevil vol. 3 #21

Daredevil vol. 3 #21

Postacie
Zapowiedź

• Ostatnie starcie z Coyote!
• Duże wskazówki do tajemnicy budowanej od #3!
• Daredevil poszukiwany przez NYPD!

Cytat

Matt: "You told an assistant D.A. that I was a public mena-"
Foggy: "WHAT IF YOU ARE?"

Streszczenie

Atakowany w podziemnej kryjówce Coyote'a przez rozhisteryzowany tłum byłych więźniów, Daredevil wystrzeliwuje linę w kierunku przewodów podłączonych do Spota i pociąga za nią. Choć nie uwalnia się z tłumu, zerwane kable wyzwalają wystarczająco dużo energii, by przerazić więźniów, którzy zaczynają się wycofywać. Jednocześnie jednak osłabia to działanie maszyny, DD domyśla się więc, że wkrótce Coyote będzie w stanie uwolnić się z obroży, która wywołuje teleportacyjne sprzężenie zwrotne – a jakby tego było mało, Spotowi udaje się uwolnić i atakuje drugiego teleportera. Śmiałek jednak ocala Coyote'a i zaczyna żądać odpowiedzi, ten więc wyjaśnia, że "oni" chcieli początkowo wykorzystać Spota, gdy jednak nie udało im się uczynić go groźniejszym, odbudowali maszynę, która go stworzyła, podłączyli go do niej jako źródło zasilania i wykorzystali ją, by nadać mu – doświadczonemu przemytnikowi – identyczne moce. Ci sami "oni" nasłali go na Matta i bossów narkotykowych, każąc mu wrobić pielęgniarkę w śmierć Hierry. Wyciągnąwszy te zeznania, Daredevil ujawnia, że więźniowie, którzy nadal są na miejscu, wszystko słyszeli i będą mogli o tym zaświadczyć w sądzie. Wtedy jednak ponownie atakuje ich Spot, DD zaciąga go więc do "celi", w której znajdowały się głowy więźniów – a która teraz wypełniona jest ich obrożami. Spot zostaje przez nie wciągnięty, nim jednak Coyote zdąży ujawnić, kim konkretnie są "oni", dla których pracował, Spot chwyta go i pociąga za sobą.

Jakiś czas później, w gabinecie Nelsona, Matt przytacza całą historię – jak się okazało, kryjówka Coyote'a znajdowała się w Arizonie, i choć nie miała wyjścia, herosowi, wraz z więźniami, udało się przebić na powierzchnię, gdzie wezwał Avengers. Foggy przyznaje, że to wszystko wyjaśnia i przeprasza, Murdock wybucha jednak, stwierdzając, że nadal nie rozumie, czemu jego najlepszy przyjaciel odwrócił się od niego, mimo tego, że już wiele razy stawali się celem podobnych planów. Ten przyznaje więc, że myślał, że Matt go okłamywał i że ujawnił wszystko Kirsten, musiał bowiem z kimś o tym porozmawiać. Dodaje, że nadal nie jest całkiem pewien co do zdrowia psychicznego przyjaciela i zauważa, że od swego powrotu zachowywał się jak całkiem inna osoba. Stwierdza, że stary Matt, gorliwy chrześcijanin, nie ignorowałby w ten sposób wszystkiego, co się stało, ten więc odpiera, że jeśli myśli, że tak się stało, być może wcale go nie zna. Po wyjściu wrzuca do skrzynki pocztowej list do Milli, w której zapewnia, że w istocie słyszała jego głos i że ktoś wykorzystał ją, by go zaatakować. Przeprasza za to i za wszystko, co wycierpiała z jego powodu, zapewniając, że nigdy nie przestanie szukać sposobu, by jej pomóc. Ordynator szpitala psychiatrycznego jednak, dowiedziawszy się o liście, przechwytuje go i chowa do kartoteki, obok pokaźnego pliku innych, podobnych listów.

Tej nocy na dachu budynku sądu Kirsten McDuffie wyjaśnia, że otrzymała informację, jakoby Daredevil stanowił zagrożenie dla otoczenia, jednak nikt nie bierze jej na poważnie ze względu na jej związek z alter-ego Śmiałka. Superior Spider-Man zapewnia więc, że znajdzie Daredevila i go zmiażdży.

Autor: S_O

Galeria numeru

Daredevil vol. 3 #21 Daredevil vol. 3 #21 Daredevil vol. 3 #21 Daredevil vol. 3 #21 Daredevil vol. 3 #21 Daredevil vol. 3 #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.