Avalon » Serie komiksowe » Thor: God of Thunder » Thor: God of Thunder #3

Thor: God of Thunder #3

Postacie
Zapowiedź

• Podążając po krwawych śladach, Thor tropi Rzeźnika Bogów wprost do teraźniejszości!
• Odnajdowszy zapomnianą jaskinię przebrzmiewającą krzykami torturowanych bogów, Thor jest zszokowany, kiedy odkrywa, że był jednym z nich!

Streszczenie

Thor przybywa do Omnipotence City by odnaleźć informacje o zaginionych bogach. Lord Bibliotekarz zaprowadza go do poświęconej im Sali Zagubionych, której wielkość zaskakuje boga piorunów. Lord Bibliotekarz nie widzi w tym nic dziwnego, bogowie pojawiają się i znikają. Thor wie jednak, że większość z nich została zamordowana przez Gorra i musi zdobyć potwierdzające to informacje. Rusza w swą podróż i odnajduje w różnych częściach wszechświata zwłoki dawno nie widzianych bogów, pilnowane przez sługi Gorra.

893 r. Thor budzi się i zauważa, że znajduje się w namiocie. Towarzyszący mu wiking wyjaśnia, że wraz z kilkoma innymi mężczyznami przeniósł go tu zaraz po tym jak znaleźli go siedem dni temu nieprzytomnego i rannego. Thor pyta, czy znaleźli również inne ciało w pobliżu. Gdy wiking zaprzecza, bóg piorunów postanawia natychmiast ruszyć w poszukiwaniu Gorra. Kilka godzin później, Thor odnajduje w lesie umierającego Hinkona, syberyjskiego boga polowań, który ma mu przekazać wiadomość – Gorr czeka na niego w swej jaskini. Nim jednak bóg piorunów ruszy w dalszą drogę zabija Hinkona na jego własne życzenie, by ulżyć jego cierpieniu.

Teraz. Towarzyszący Thorowi Iron Man informuje go, że są już blisko celu ich podróży. Gdy lądują przed znaną bogu jaskini, prosi on Starka, by zostawił go samego. Ten nie ma nic przeciwko, chciałby jednak się upewnić, czy Thor nie potrzebuje pomocy Avengers. Bóg piorunów stwierdza, że musi uporać się z tym sam, bo zbyt długo już zwlekał. Gdy więc Iron Man odlatuje, Thor wchodzi do jaskini, w której nie miał zamiaru się już nigdy pojawić. Będąc już wewnątrz, kontaktuje się z Freyą, którą ostrzega przed niebezpieczeństwem jakie grozi wszystkim bogom. Nie poznaje ona jednak konkretów, gdyż Thor, słysząc dziwny dźwięk, rzuca się w głąb jaskini, w której myślał, że zabił dawno temu Gorra.

893 r. Thor wchodzi do jaskini, którą wskazał mu Hinkon. Na miejscu wita go Gorr, który zapewnia, że cierpienia boga piorunów będą trwały wiecznie, po czym atakuje go.

Kilkadziesiąt tysięcy lat od teraz. Thor kontynuuje swą walkę ze sługami Gorra. W pewnym momencie pochłania go jednak ich czerń.

Teraz. W głębi jaskini Thor atakuje postać przypominającą Gorra. Ta szybko jednak informuje, że nie jest Rzeźnikiem Bogów, lecz chowa się tu przed nim, ponieważ jest to ostatnie miejsce, które by odwiedził z powodu wydarzeń, które miały tu miejsce ponad tysiąc lat temu. Wydarzeń, które utwierdziły Gorra w przekonaniu, że musi zabić wszystkich bogów.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Thor: God of Thunder #3 Thor: God of Thunder #3 Thor: God of Thunder #3 Thor: God of Thunder #3 Thor: God of Thunder #3 Thor: God of Thunder #3 Thor: God of Thunder #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.