Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 5 » Iron Man vol. 5 #3

Iron Man vol. 5 #3

Postacie
Zapowiedź

• Nowa zbroja stealth ma tu swój debiut! Najbardziej subtelna zbroja z dotychczasowych!
• W Kolumbii córka bosa mafijnego zostaje zmodyfikowana przez Extremis!
• Vibro, Firebrand, Living Laser - czy zatrzymają Tony'ego Starka?

Streszczenie

Kolumbia, rok temu. Juliana odwiedza ojca i mówi mu, że odkryła coś, co powinien wiedzieć. Mężczyzna wydaje się nie być zaskoczony jej słowami. Mówi, że wiedział, że prędzej czy później dziewczyna odkryje prawdę. U podstaw ich całego życia leżą bowiem pieniądze i narkotyki. Juliana przerywa mu. Mówi, że już dawno wiedziała, że jest bossem narkotykowym. Chodzi jej jednak o coś zupełnie innego.

Zbrojownia Iron Mana, teraz. Pepper stwierdza, że nie rozumie jego postępowania. Tony odpiera, że robi sobie tost z serem w mikrofali i nie ma w tym nic dziwnego. Pepper nie o to jednak chodzi i prosi by był przez moment poważny. Zauważyła, że wrócił do budowania zbroi, chociaż ostatnia, oparta na technologii inteligentnych metali okazała się sukcesem. Nie rozumie tego kroku w tył z jego strony. Stark odpiera, że musiał wybrać między elastycznością a efektywnością. I to właśnie ta druga opcja wydała mu się odpowiedniejsza – lepiej mieć odpowiednio wyprofilowany repulsor niż taki, który może pełnić każdą funkcję, ale nie przy maksymalnej efektywności. Następnie pokazuje jej na mapie kolejny sygnał Extremis, którym ma zamiar się zająć. To posiadłość Juana Carlosa Valencii, członka mafii narkotykowej. Pepper stwierdza, że mógłby oddać sprawę S.H.I.E.L.D., ale  Stark odmawia – nie będzie narażał żyć agentów w walce o Extremis.

Posiadłość Valencii, Kolumbia. Juan Carlos tłumaczy nowym najemnikom, Living Laserowi, Vibro i Firebrand, z czym mają do czynienia. Ostrzega ich głównie przed możliwym atakiem ze strony Iron Mana, który poszukuje skradzionych zestawów Extremis. Ma nadzieję, że nie nastąpi to w ciągu paru następnych dni, bo jego plan się nie powiedzie.

4 godziny później. Iron Man aktywuje w swej zbroi opcję "niewidzialności". Przedostaje się na teren posiadłości Valencii, po czym udaje mu się podsłuchać hasło potrzebne do wejścia do budynku. Następnie aktywuje hologram, dzięki któremu przypomina jednego z ochroniarzy i wchodzi do środka. Tam namierza Extremis w dolnych kondygnacjach budynku i ponownie aktywując "niewidzialność" schodzi na dół. Wśród wielu pomieszczeń odnajduje pokój, w którym na łóżku leży kobieta poddana działaniu Extremis. To ona jest źródłem sygnału, który go tu doprowadził. Zauważył przy tym, że w jej organizmie nie doszło do znaczących zmian, co lekko go zdziwiło. Postanawia ujawnić się przed nią i zapytać, gdzie znajdzie zestaw Extremis. Kobieta nie jest jednak chętna do współpracy i głośno woła strażników.

Do pomieszczenia przebija się Living Laser, który natychmiast zabiera Tony'ego poza budynek, gdzie czekają już na nich Vibro i Firebrand. We trójkę powalają oni Iron Mana na ziemię. Tony wypuszcza wtedy ze zbroi gaz, który natychmiast powala dwójkę z napastników. Odporny na atak jest jedynie Living Laser, nie jest to jednak dla Starka problem – powala najemnika jednym strzałem z repulsora.

Tony szybko wraca do środka, gdzie natrafia na Juana Carlosa. Mężczyzna prosi, by pozwolił mu się wytłumaczyć. Stark daje mu pare minut, więc Valencia zaczyzna opowiadać, jak to rok temu jego córka powiedziała mu o tym, że ma jednego z rzadkich i nieuleczalnych raków. Od tamtej pory starał się za wszelką cenę znaleźć lek, który pozostawi ją przy życiu. W końcu natrafił na Extremis. Zanim zaaplikował go swej córce, przeprowadził próbę na dwóch pacjentach o tej samej przypadłości. W pierwszym przypadku zniszczenia organizmu były za duże, by zachować życie. W drugim chora kobieta, którą okazała się wcześniej spotkana przez Tony'ego kobieta, w pełni wyzdrowiała. Juan Carlos tłumaczy Starkowi, że w przeciągu kilku kolejnych dni miał przeprowadzić tę samą operację z własną córką. Boi się jednak, że umrze, bo jej stan jest identyczny jak przy okazji pierwszego pacjenta.

Tony postanawia mu pomóc. Maya przesłała mu bowiem tuż przed swoją śmiercią dane pozwalające zaprogramować Extremis tak, by zwalczyć podobną chorobę. Córka Valencii będzie żyła, a on sam pójdzie siedzieć za to, co do tej pory robił.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Iron Man vol. 5 #3 Iron Man vol. 5 #3 Iron Man vol. 5 #3 Iron Man vol. 5 #3 Iron Man vol. 5 #3 Iron Man vol. 5 #3 Iron Man vol. 5 #3 Iron Man vol. 5 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.