Avalon » Serie komiksowe » Wolverine » Wolverine #317

Wolverine #317

Wolverine #317

"Covenant" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

• Ostatni numer!
• Aby ocalić Dreaming Maiden, Wolverine musi stawić czoła koszmarom - zarówno w śnie, jak i na jawie!
• Ale czy Dreaming Maiden nie jest zbyt niebezpieczna, by ją ratować?
• Ale jakie będzie przeznaczenie tajemniczego Covenantu?

Streszczenie

Bagniska Gray Island w Luizjanie. Wolverine prowadzi drużynę złożoną z Elsy Bloodstone, Melity Garner i Aniołków Seraph do celu. Seraph żąda wyjaśnień, mutant ujawnia więc, że dawno temu oszukał grupę potężnych osób.

Szanghaj, 1935. Logan staje przed członkami Covenant, ogłaszając, że zadanie zostało wykonane, nie chce jednak wchodzić w szczegóły. Vanessa Baker stwierdza, że jest pewna, że jeśli istniałby inny sposób, na pewno ktoś by go znalazł.

Wolverine wyjaśnia, że Covenant miał dla niego przygotowane kolejne misje, on im jednak odmówił – nie tylko dlatego, że nie podobały mu się ich metody, ale także po to, by być jak najdalej, jeśli członkowie loży kiedykolwiek zorientują się, że ich oszukał. Seraph zauważa, że Logan zawsze pakuje się w kłopoty, gdy ma do czynienia z kobietami, a Elsa stwierdza, że tym razem przez niego w niebezpieczeństwie znalazł się cały świat. Cytuje pamiętniki swego ojca, według których Dreaming Maiden jest heroldem zniszczenia, mutant ucisza ją jednak, stwierdzając, że nie ma ona pojęcia, o czym mówi. Tymczasem znaleźli się już u celu wędrówki – starego, rozbitego parostatku, wewnątrz którego ukryta jest Aleena. Wolverine każe kobietom czekać, pewien, że będą wiedziały, kiedy ruszyć do akcji.

Wolverine zakrada się na statek, powalając strażników. W końcu dociera do pomieszczenia, w którym stoi skrystalizowana Aleena. Wyczuwa, że ma towarzystwo i każe im się ujawnić. Jak na zawołanie, stają przed nim Jefferson Chambers i Wyatt Crowley, otoczeni swoimi podwładnymi. Partnerzy zapewniają, że z nimi Dziewczę jest bezpieczne, czego jednak nie mogą powiedzieć o nim samym, zwłaszcza, że przyszedł sam. W tym momencie z odsieczą przybywają Aniołki i Elsa, wywołując prawdziwe pandemonium. Crowley rzuca się na Wolverine'a, stwierdzając, że Dreaming Maiden urodziła się, by śnić, a jeśli jej tego zabronią, jej sny stają się koszmarami. Mutant nie słucha go i przebija pazurami, każąc się poddać. Następnie atakuje Chambersa, który próbuje go przekonać, że mogą wykorzystać sny Aleeny, by uniknąć końca świata – w końcu to mutant nauczył ją kłamać. Logan jego również ignoruje i uszkadza mechaniczne części ciała przeciwnika, ten więc teleportuje się. Pokonany, Crowley wyjaśnia, że Chambers miał rację i od początku powinni byli wykorzystać sny Dziewczęcia przeciw Nadchodzącemu Cieniowi. Wolverine dla odmiany nie kłóci się i stwierdza, że muszą najpierw znaleźć bezpieczne miejsce, żeby ukryć Aleenę, na co Crowley zapewnia, że Covenant będzie w stanie ją ochronić. Logan zauważa, że loża rozpadła się lata temu, a jej członkowie próbują się pozabijać, w tym jednak momencie wyczuwa nowy zapach – to nowa Menace, następczyni ostatniego członka Covenant, wyskakuje z ukrycia i strzela w kierunku Dreaming Maiden. Logan rzuca się jej na ratunek, samemu zostając postrzelonym.

Nagle trafia przed oblicze Aleeny, która przypomina mu, że obiecał wrócić, jednak zrobił to dopiero, gdy jej życie dobiegało już końca. Logan zapewnia, że Covenant chciało ją zabić, bojąc się snów, które na nich zsyłała i tego, że ktoś może mieszać im w głowach. Potem na długie lata stracił pamięć, a gdy w końcu ją odzyskał, nie chciał po nią wracać, nie wiedział bowiem, jak mógłby jej pomóc. Domyśla się, że dziewczyna zrobiła coś członkom Covenant, ta więc przyznaje, że pokazała im wystarczająco dużo, by obrócić ich przeciwko sobie, obiecując im to, czego pragnęli. Logan przyznaje, że nie powinien był jej zostawiać.

Gdy się budzi, odkrywa, że kryształowe ciało Aleeny zostało roztrzaskane. Elsa stwierdza, że nadal uważa, że był to właściwy ruch, składa jednak mutantowi kondolencje i odchodzi. Ten stwierdza, że może od początku Aleena właśnie tego chciała i pyta Vanessę, co obiecała jej.

Później, Instytut Jean Grey. W gabinecie Logana Melita stwierdza, że nie muszą tego robić po wszystkim, co się stało, ten odpiera więc, że stracił wiele wspomnień, często nie wie nawet, czego one dotyczyły. Wie jednak, że powinien pamiętać ją, co więcej, tego właśnie chce. Tymczasem, niezauważona przez nikogo, Dreaming Maiden zjawia się w ogrodzie.

Alpy. Vanessa Baker wita pozostałych członków Covenant, do których dołączyły także Elsa Bloodstone i nowa Menace. Teraz, gdy minął już okres kłótni i przepychanek, pora, by znów połączyli siły. Mają wiele do zrobienia.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine #317 Wolverine #317 Wolverine #317 Wolverine #317 Wolverine #317 Wolverine #317 Wolverine #317

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.