Avalon » Serie komiksowe » Cable And X-Force » Cable And X-Force #2

Cable And X-Force #2

Postacie
Zapowiedź

• Cable powrócił z nowym składem X-Force u boku. Musi sobie poradzić z zagrożeniami, z którymi nikt inny sobie nie poradzi.
• Ale kim są nowi rekruci Cable'a i dlaczego są wrogami publicznymi numer 1?
• Przyłapani na miejscu ataku terrorystycznego na dużą korporację amerykańską, której prezes znany jest z anty mutanckich wypowiedzi, X-Force muszą uciekać, a w pogoń ruszają Uncanny Avengers.

Streszczenie

Teraz. Cable i jego ludzie teleportowali się właśnie do bazy. Colossus od razu atakuje Nate'a i żąda wyjaśnienia - dlaczego zabili zwykłych ludzi w fabryce i dlaczego później zaatakowali Avengers. Przez to wyszli na terrorystów.

Summers nie ma ochoty być workiem do bicia dla Petera. Przekręca pokrętło na stroju Rosjanina i Colossus transformuje się w swoją ludzką postać, dzięki czemu Nate szybko go obezwładnia.

Wcześniej. Na plaży w Miami wylądował właśnie wielki statek wycieczkowy. Na dodatek jest on zarażony Phalanxem. Technoorganiczny wirus zaczyna asymilować wszystko wokół.

W bazie X-Force Domino szykuje się do misji. Forge daje Neenie bombę, którą w teorii unieszkodliwi Phalanxa. Nagle Hope zakłada odrzutowy plecak i łapiąc po drodze Domino przelatuje przez portal. Gdy kobiety docierają na miejsce widzą, iż jest gorzej niż pokazuje to telewizja - Phalanx zaczyna poważnie zagrażać cywilom. Domino pożycza od Hope plecak.

Baza X-Force. Dr. Nemesis otwiera czaszkę Nate'a. Nie jest zachwycony tym, co tam zastaje.

Hope, z narażeniem życia, ratuje cywilów przed wchłonięciem przez wirus. Wszystko na oczach kamery dziennikarza kręcącego materiał dla telewizji.

Domino lata nad Phalanxem i zabiera próbkę wirusa dla Dr. Nemesisa. Nagle zahacza o coś plecakiem i tracąc możliwość latania ląduje pośród wirusa. Wyciąga bombę od Forge'a i wrzuca ją w Phalanxa. Sekundę później jest już po wszystkim. Wirus został unieszkodliwiony i zamienia się w popiół. Domino i Hope wracają do bazy.

Telewizja przedstawia pannę Summers jako bohaterkę dnia.

Dwie tajemnicze postaci - jedna w płaszczu z kolcami na ramionach, druga z bioniczna ręką, wydają się stać za wypuszczeniem Phalanxa na Miami.

Nate budzi się po operacji. Wstaje z łóżka i próbując wyjść, trafia na Domino. Kobieta mówi mu o wyniku operacji. Summers umiera - jego mózg puchnie. Nemesis zrobił co mógł, ale nie potrafi wyleczyć go do końca. Nate wydaje się nie przejmować wieścią. Dodaje, że wizje, które ma, to obrazy przyszłości. Dzięki wizjom widzi nadchodzące zło i ma zamiar mu przeciwdziałać.

Instytut sztuki. Noc. Nathan dostaje się do muzeum. Odwiedza ukrywającego się tam Piotra Rasputina. Summers daje mu strój, który pomoże mu kontrolować jego moce. Okazuje się bowiem, że Phoenix odcisnęła swoje piętno i na Colossusie - Piotr tkwi zawieszony w nieukończonej transformacji.

Cable nie daje Rasputinowi stroju z dobrego serca - chce, aby Rosjanin pomógł mu w pewnej misji.

Autor: redevil

Galeria numeru

Cable And X-Force #2 Cable And X-Force #2 Cable And X-Force #2 Cable And X-Force #2 Cable And X-Force #2 Cable And X-Force #2 Cable And X-Force #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.