Avalon » Serie komiksowe » Cable And X-Force » Cable And X-Force #1

Cable And X-Force #1

Postacie
Zapowiedź

• Cable powrócił z nowym składem X-Force u boku. Musi sobie poradzić z zagrożeniami, z którymi nikt inny sobie nie poradzi.
• Ale kim są nowi rekruci Cable'a i dlaczego są wrogami publicznymi numer 1?
• Przyłapani na miejscu ataku terrorystycznego na dużą korporację amerykańską, której prezes znany jest z anty mutanckich wypowiedzi, X-Force muszą uciekać, a w pogoń ruszają Uncanny Avengers.

Streszczenie

Avengers przybywają do fabryki. Na miejscu zastają wiele trupów i stojących pomiędzy nimi Cable'a, Domino, Colossusa i Dr. Nemesisa. Havok nie wierzy, że to mutanci stoją za wszystkim. Nate nie ma jednak zamiaru się tłumaczyć - strzela ze swojej energetycznej broni ponad głowami Mścicieli i wykorzystując zamieszanie teleportuje się wraz ze swoja drużyną.

10 dni wcześniej. Cable po dyskretnym sprawdzeniu co słychać u Hope wraca do bazy mieszczącej się na opuszczonym cmentarzysku samolotów. Czeka tam na niego Forge wraz z nową bioniczną ręką, którą Nate szybko wypróbowuje. Próba wypada pomyślnie, jednak uśmiech Summersa szybko gaśnie, gdy dopada go atak bólu głowy. Jak wynika z rozmowy z Indianinem, nie pierwszy.

Domino, na prywatne zlecenie, włamuje się do tajnej bazy A.I.M. Ku jej zdziwieniu mężczyzna, który był jej celem został już schwytany. Hope oddaje go Neenie w zamian za pewna informację.

Cable werbuje do współpracy Doctora Nemesis i zawozi go do swojej bazy. Hope czeka już tam na niego. Dziewczyna jest wściekła, ma żal do ojca, że nie odezwał się do niej po swoim "zmartwychwstaniu". Jest na tyle zła, że nieświadomie przechwyciła moc Cable'a i unosi w powietrze wraki samolotów. Nate spokojnie przeczekuje tyradę córki, po czym stwierdza, iż też za nią tęsknił i przytula dziewczynę. Sielankową chwilę psuje okropny ból głowy, jaki nawiedza Summersa. Hope dotyka ojca i w jej głowie pojawia się pewien obraz - krzyczący ludzie i wybuchająca łódź.

Później. Nemesis bada Nate'a. Przy okazji wysnuwa teorię, że jego stanowi winny jest brak technoorganicznego wirusa - w końcu Cable żył z nim niemal całe życie i teraz jego organizm i moce uczą się dopiero jak to jest, gdy ciało jest wolne od pasożyta.

Nagle, na ekranie włączonego w tle telewizora pojawia się obraz jaki widziała Hope - statek pokryty phalanxowym wirusem.

Autor: redevil

Galeria numeru

Cable And X-Force #1 Cable And X-Force #1 Cable And X-Force #1 Cable And X-Force #1 Cable And X-Force #1 Cable And X-Force #1 Cable And X-Force #1 Cable And X-Force #1 Cable And X-Force #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.