Avalon » Serie komiksowe » Avengers vs. X-Men: Consequences » Avengers vs. X-Men: Consequences #4

Avengers vs. X-Men: Consequences #4

Postacie
Zapowiedź

BRAK

Cytat

Storm: "You're not the villain, Eric."
Magneto: "Thank you. But honestly, Ororo? Our roles are nothing more than how the times choose to cast us."

Streszczenie

Tony Stark odwiedza Scotta Summersa w jego celi. Wyjaśnia, że próbował naukowymi metodami zrozumieć Phoenix Force, ale poległ. Wyznaje, że bardzo go to męczy, dlatego chciałby przeprowadzić na Cyclopsie testy, które mogłyby przybliżyć go do zrozumienia natury tego fenomenu. Scott chce wiedzieć, dlaczego miałby mu pomóc, na co Tony odpowiada, iż przewidział, że czyny Hope (patrz: Avengers vs. X-Men #12) spowodują ponowne narodziny mutantów. Cyclops zgadza się na każdy test, jaki Stark jest w stanie wymyślić.

Peak, siedziba S.W.O.R.D. na orbicie ziemskiej. Abigail Brand robi sobie przerwę od przeczesywania globu w poszukiwaniu zbiegłych członków Extinction Team. A raczej od udawania, że to właśnie robi. Kiedy zostaje sama, nawiązuje połączenie z Magneto. Ten dziękuje jej za kolejne ostrzeżenie. Brand wyjaśnia Ericowi, że wirus, który wprowadziła do systemów stacji, jest już samowystarczalny, więc Magneto i jego ludzie powinni dostawać ostrzeżenia o tym, gdzie aktualnie się ich poszukuje. Eric jest wdzięczny, ale pyta o motywy kobiety. Abigail odpowiada, że zielone włosy to zasługa jej obcego DNA. To jej moce czynią ją mutantem. I chce, by jej dzieci, które zapewne też będą mutantami, żyły w świecie, w którym nie będą napiętnowane. A Magneto i mu podobni właśnie o to walczą. Kończąc rozmowę Brand grozi Ericowi, by nigdy nie zdradził przed Beastem – jej partnerem – że myśli o dzieciach.

Hope nurkuje w wodach pod Utopią. Namor znajduje ją i chce wiedzieć, czego szuka. Dziewczyna poszukuje tropów, które zaprowadziły by ją za Cable'em. I plecaka odrzutowego. Sub-Mariner wskazuje jej kierunek, gdzie może to znaleźć. Hope zdobywa się na odwagę i pyta, jak Namor się trzyma. Ten odpiera, że był na wojnie. Hope chce wiedzieć, czy Sub-Mariner zna różnicę między wojną, a zbrodnią wojenną. Ten zaczyna się tłumaczyć, ale po chwili przerywa. Władca Atlantydy nie będzie tłumaczył się przed nikim. Mówi za to, że mając Phoenix Force, czuł się jak samotny skorupiak pośrodku oceanu. I że nienawidzi tego uczucia.

Syberia. Storm odnajduje Petera w jaskini, na ścianie której gołymi rękami wyrzeźbił twarz swojej siostry. Ororo proponuje, by oddał się w ręce władz, ale ten nie chce tego zrobić. A ona nie zdoła go zmusić. Storm jest ciekawa, co Colossus robił przez ten czas, jak się ukrywał. Mężczyzna odpowiada, że rozmyślał. I nauczył się nie ufać sercu. Gwałtownie niszczy płaskorzeźbę Illyany. Wstrząśnięta Ororo chce wiedzieć, co mu się stało, ale ten odbija piłeczkę w jej kierunku. Kończy rozmowę mówiąc, żeby zrobiła, co zechce – albo go wyda, albo nie. Radzi jej tylko, żeby zabiła Illyanę, jeśli tylko będzie miała po temu okazję.

Wychodząc z jaskini Ororo dochodzi do wniosku, że Peter jest tylko kolejną ofiarą. Nie wyda go. Magneto, który zaczaił się na nią, przyklaskuje temu pomysłowi. Mówi, że to Magik doprowadziła go do Petera, a kiedy zobaczył, w jakim jest stanie, zdecydował, że jeśli Peter ma zostać wydany, to tylko w ręce godnych zaufania osób. Storm dziwi się, że Magneto uważa ją za godną zaufania. Ten odpiera, że ufa jej, że postara się go zrozumieć. Potwierdza słowa Petera, że Magik jest niebezpieczna. Tak, jak i on. Eric przyznaje, że ostatnie wydarzenia były godne pożałowania. Bohaterka i złoczyńca połączyli siły walcząc ramię w ramię o sprawę większą, niż oni sami. Ororo zaprzecza, Eric nie jest złoczyńcą. Ten dziękuje za te słowa. I on, i ona, grają jedynie takie role, w jakich obsadziły ich okoliczności.

Tydzień później. Scott obserwuje, jak Jake robi sobie tatuaż z logo X-Men. Zostawia chłopaka i idzie na kolejną rundę testów ze Starkiem. Jake tymczasem wraca na blok, gdzie zostaje zaatakowany. Summers słyszy krzyk, ale przybywa za późno.

Później. Logan informuje Scotta, że obrażenia Jake'a były zbyt rozległe. Summers jest wściekły. Wolverine mówi, że wierzy mu, że nie chciał zabić profesora Xaviera. Zdradza, że nadal kiedy w szkole wkurzy go jakiś uczeń powstrzymuje się od przemocy zadając sobie pytanie: "co zrobiłby Scott Summers?" Teraz prosi więc go, żeby nie zrobił niczego, czego nie zrobiłby Scott Summers – wzór do naśladowania.

Po odejściu Logana Cyclops wysypuje na podłogę cali opiłki i układa z nich słowo – "teraz". Magneto, Magik i Danger tylko czekali na ten sygnał.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers vs. X-Men: Consequences #4 Avengers vs. X-Men: Consequences #4 Avengers vs. X-Men: Consequences #4 Avengers vs. X-Men: Consequences #4 Avengers vs. X-Men: Consequences #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.