Avalon » Serie komiksowe » Avengers vs. X-Men: Consequences » Avengers vs. X-Men: Consequences #3

Avengers vs. X-Men: Consequences #3

Postacie
Zapowiedź

BRAK

Cytat

Kitty: "We've got so much in common."
Emma: "Both our men turned out to be idiots."
Kitty: "The only difference is that I was smart enough to know when to leave."

Streszczenie

K'un-Lun. Lei Kung nie chce przyjąć oferty pomocy w odbudowie miasta od Tony'ego Starka. Przejrzał Iron Mana na wylot. Mistycyzm zachwiał jego wiarą w naukę i teraz Stark próbuje wypracować sobie nowy światopogląd. Lei Kung jest jednak zdania, że Tony nie znajdzie ukojenia w układaniu cegieł w K'un-Lun.

Areszt. Więźniowie atakują Scotta i drugiego mutanta, Jake'a. Summers bez problemu obezwładnia wszystkich napastników. W drodze powrotnej do ich skrzydła, Cyclops zabiera ze sobą garstkę metalowych opiłków.

Inny areszt. Emma Frost odrzuca ofertę Kitty Pryde przekazania wiadomości Scottowi. Dziewczynie jest przykro z powodu tego, ilu ludzi Phoenix Five pogrążyło, na co Emma odpowiada, że to jej życie zaliczyło najgłębszy upadek. Nie lituje się jednak nad sobą, ale nad tymi wszystkimi nowymi mutantami, którzy zostali pozbawieni jej dydaktycznego szlifu. Pryde próbuje przekonać Frost, że są do siebie bardziej podobne, niż jej się wydaje. Emma widzi tylko jedno podobieństwo – ich faceci okazali się idiotami.

Cela Scotta. Jake zastanawia się, dlaczego nie ukarano ich za bójkę w warsztacie zamykając ich w izolatce. Summers radzi sąsiadowi z bloku, żeby teraz miał oczy naokoło głowy, bo bycie mutantem prowokuje innych do ataków. Jake przyznaje, że zawsze był zbyt impulsywny, na co Scott odpiera, że zna szkołę, gdzie mógłby się nauczyć, jak być mutantem. Szkołę, z nauczycielem, który jest najlepszy w tym, co robi. Zauważa, że zrobił to, co zrobił, żeby tacy ludzie jak Jake mieli przyszłość. Jego sąsiad gorzko zauważa, że tym samym pozbawił przyszłości siebie.

Noc. Scott wysypuje metalowe opiłki na podłogę i układa je w symetryczny wzór.

Narada S.H.I.E.L.D. Wolverine wyjaśnia Kapitanowi Ameryka, Marii Hill i Abigail Brand, że Cyclops nadal w coś pogrywa i że wie więcej, niż im mówi. Proponuje, by ktoś zajrzał mu do głowy, ale Hill zauważa, że jedyny telepata, któremu ufali, nie żyje. Logan sugeruje więc, by chociaż przeniesiono Scotta do podobnej placówki, co Frost, ale Rogers odpiera, że decyzja o miejscu przetrzymywania nie należy do niego. Brand chce za to wiedzieć, czy Logan jest pewien, że nikt z jego środowiska nie sympatyzuje potajemnie z byłymi awatarami Phoenix.

Wolverine odbiera to pytanie jako zniewagę, ale Brand wprost stwierdza, że mu nie ufa. Dlatego przywiozła ze sobą Sydrena, który jest empatą. Hill jest wstrząśnięta, że S.H.I.E.L.D. nic o tym nie wiedziało, ale Brand dobitnie przypomina jej, że S.W.O.R.D. jest niepodległą jednostką. Sydren tymczasem stwierdza, że Logan ich nie okłamał.

Szkoła imienia Jean Grey. W ciemnym pokoju Magik czeka na Storm. Kiedy Ororo wchodzi, dziewczyna przekazuje jej kopertę, która powinna naprowadzić Storm na miejsce, w którym przebywa jej brat. Powinna namówić go do powrotu.

Szkoła średnia. Hope Summers próbuje żyć jak normalna dziewczyna, ale wszystko kojarzy jej się z jej przyjaciółmi – Laurie, Gabrielem, Idie, Teonem... nawet Kenjim. Ale przede wszystkim myśli o swym ojcu, Nathanie. Cable nie chciał, by go szukała. Ale ona chce wiedzieć, gdzie on jest.

Ranek. Po przebudzeniu Scott odczytuje wiadomość w opiłkach żelaza. Magneto chce wiedzieć, czy ma go wydostać z aresztu. Układając opiłki Summers odpowiada, że nie – ma być więźniem politycznym, a nie przestępcą.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers vs. X-Men: Consequences #3 Avengers vs. X-Men: Consequences #3 Avengers vs. X-Men: Consequences #3 Avengers vs. X-Men: Consequences #3 Avengers vs. X-Men: Consequences #3 Avengers vs. X-Men: Consequences #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.