Avalon » Serie komiksowe » Avengers vs. X-Men: Consequences » Avengers vs. X-Men: Consequences #2

Avengers vs. X-Men: Consequences #2

Postacie
Zapowiedź

BRAK

Cytat

Cyclops: "Why do you think I'm in here? Do you really think I'm going to live to see trial? How many men in this prison do you think would be happy to end me? Of course I'd rather you kill me. You're the best at it. At least you'll be quick."

Streszczenie

Więzienie, pokój odwiedzin. Przed rozpoczęciem rozmowy, Logan wychyla dwie puszki piwa. Pierwsze pytanie dotyczy Xaviera. Summers mówi, że to był wypadek, że nie był sobą, ale Wolverine nie chce tego słuchać. Wiedział, czym jest Phoenix i wiedział, do czego może doprowadzić. A mimo tego, świadomy konsekwencji, przywitał kosmiczny byt z otwartymi ramionami. Scott odpiera, że zrobił to, co musiało być zrobione. Tak, jak zwykle Logan. To rozwściecza Wolverine'a.

Teraz to Scott podchodzi do ofensywy. Gdyby Logan zabił Hope, tak jak planował, cała ta sytuacja zakończyłaby się katastrofą. Stwierdza, że Logan nie ma prawa go osądzać. Po chwili dorzuca, że teraz rozumie Jean jak nigdy wcześniej. Tak, jak Wolverine nigdy nie będzie jej rozumiał.

Miarka się przebiera. Logan rzuca się na Scotta i zaczyna go okładać. Kiedy jednak ten nie próbuje się bronić rozumie, że Summers specjalnie go sprowokował. Chce zginąć. Scott potwierdza. Zrobił wszystko, co mógł, a teraz może umrzeć jako męczennik. Nie ma złudzeń. Na procesie zostanie uniewinniony, bo przecież nie był poczytalny w chwili popełnienia przestępstwa. Co jak co, ale opętanie przez pasożytniczy kosmiczny byt spełnia ten warunek. Zostanie więc uwolniony, co nie podoba się wielu ludziom. Dlatego więc dopilnują, by do procesu nie doszło. Steve Rogers jest praworządny i nie pozwoli, by rząd po prostu po cichu go zlikwidował. Zrobi więc to ktoś mniej subtelny, np. jakiś zbir z tego więzienia. Dlatego szybka śmierć z ręki Logana byłaby dla niego wybawieniem.

Po wysłuchaniu tego, Loganowi odechciewa się mordowania.

Próbuje więc przemówić Scottowi do rozsądku. Przypomina, że część jego Extinction Team nadal się ukrywa. Nawet jeśli Cyclops ma rację i stanie się bohaterem dla nowego pokolenia mutantów, to nie będzie to nic znaczyć, jeśli program Sentineli zostanie reaktywowany. Summers jednak nie chce dać tej informacji za darmo. Chce wiedzieć, gdzie jest Hope i Emma.

Zrezygnowany, Logan wychodzi mrucząc, by Scott poszedł do diabła.

Później, w więziennym warsztacie. Do Scotta podchodzi drugi więzień-mutant. Opowiada, że jego zdolności aktywowały się tu, w świetlicy. Kiedy kończy Summers orientuje się, że z pomieszczenia wyszli strażnicy. Uzbrojeni w noże więźniowie mają zamiar ich zadźgać.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers vs. X-Men: Consequences #2 Avengers vs. X-Men: Consequences #2 Avengers vs. X-Men: Consequences #2 Avengers vs. X-Men: Consequences #2 Avengers vs. X-Men: Consequences #2 Avengers vs. X-Men: Consequences #2 Avengers vs. X-Men: Consequences #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.