Avalon » Serie komiksowe » Red She-Hulk » Red She-Hulk #59

Red She-Hulk #59

Red She-Hulk #59

"Hell Hath No Fury" Part 2

Postacie
Zapowiedź

• Walka Red She-Hulk ze wszystkimi super bohaterami trwa.
• Kapitan Ameryka nie ma wyboru i musi ją schwytać.
• Czy nowo zaprojektowana X-51 będzie musiała użyć przeciwko niej siły?

Cytat

Captain Marvel: "I'm not big on the idea of jet-packing Hulks, I'm just going to tell you right off."

Streszczenie

W laboratorium Project Echelon Red She-Hulk każe jednemu z obecnych w pomieszczeniu naukowców pomóc Vicowi Corsico, któremu dopiero co przetrąciła kark, ten jednak stwierdza, że nie wykrywa żadnych oznak życia. Słysząc to, Czerwona każe się wszystkim wynosić.

Na zewnątrz do laboratorium zbliża się Machine Man, uznając zapadnięcie się jednego z budynków za potwierdzenie jego przypuszczeń co do obecności Red She-Hulk. Po przeszukaniu ruin trafia na ciało Corsico, na którym próbuje defibrylacji. Gdy nie przynosi ona skutku, Red She-Hulk atakuje robota, który ujawnia, że wykrył ją jakiś czas temu i zauważa, że pozwoliła mu spróbować udzielić pomocy martwemu. Przez cały czas unika ciosów kobiety i oddala się, nie zamierzając walczyć z Hulkiem, nieważne, jakiej płci i koloru, na krótki dystans. Red chwali spryt robota i używa gigantycznego kabla jako bicza, Aaron jednak chwyta przewodnik i ujawnia, że jego nowe ciało jest w stanie zabsorbować olbrzymie dawki energii i wystrzeliwuje ją całą w Shred. Wywołuje to niemały zamęt w i tak zniszczonym budynku, co więcej, uwolnienie takiej dawki energii negatywnie wpływa na czujniki Aarona. Zmienia więc on taktykę i, wznosząc się w powietrze, zaczyna pytać niewidoczną Czerwoną o jej motywy. Betty jednak domyśla się, że android jedynie gra na czas i znienacka go atakuje, następnie uciekając w podskokach. W tym momencie z Machine Manem łączy się Captain America, robot radzi mu więc nie włączać się do walki.

Aaron spędza kolejne kilka dni na poszukiwaniu Red She-Hulk – a raczej jej ludzkiego alter ego – w okolicy Waszyngtonu DC, w końcu odnajdując jej ślady w Annapolis. Zauważywszy, że zwraca na siebie uwagę mieszkańców, holograficznie zmienia swój wygląd na mniej podejrzany. Po kolejnych kilku godzinach wykrywa głos Betty, porywa więc stojący w pobliżu motocykl i rusza w odpowiednią stronę.

Ta zagląda do domu na przedmieściu, gdzie pyta stojącego za drzwiami mężczyzny, czy cokolwiek się zmieniło. Ten każe jej samej się przekonać i prowadzi ją do pokoju, w którym młoda dziewczynka, Eleanor, układa z klocków gigantyczną i skomplikowaną konstrukcję. Gdy Betty pyta, czy może zajrzeć "do środka", dziewczynka sięga ręką do jej głowy, a w tej chwili kobieta ma wizję Nowego Jorku w gruzach, a to za sprawą żołnierzy Echelonu.

Jakiś czas później. Betty i mężczyzna, z którym się spotkała, jadą ulicami Annapolis, gdzie zauważa ich Machine Man. Ross jest wściekła, że nic się nie zmieniło, jej kompan odpiera więc, że nie może zmienić przyszłości. Ta stwierdza, że jeśli pokaże, że Project Echelon nie jest opłacalny, Armia porzuci te plany, mężczyzna ujawnia więc, że ci kongresmani, którzy nie byli jeszcze przekonani co do sensu projektu, po jej ataku na pokaz murem stanęli po jego stronie. Dodaje, że są śledzeni przez zaawansowanego androida – który w tym momencie kontaktuje się z Captainem Americą – po czym, życząc Betty szczęścia, znika. Ta odpiera tylko, że nie potrzebuje szczęścia, lecz czasu, po czym uruchamia silniki antygrawitacyjne i wzbija się aerochodem w powietrze. Widząc to, Aaron wypuszcza nanity, by przetransformować swój pojazd w motolot i podąża za nią. Na szczęście kobieta kieruje się ku morzu i oddala się od zaludnionych obszarów – a tam czekają na nią Avengers. Ku ich zaskoczeniu, Betty nie przeistacza się w Hulka, a jedynie katapultuje się z unieruchomionego pojazdu. Gdy jednak Iron Man próbuje ją schwytać, czerwienieje i przechodzi do kontrataku, nadal przypięta do silnika odrzutowego, który pozostał z jej fotela. Udaje jej się uwolnić z uchwytu Thora, zauważając jednak, że Mściciele mają przewagę liczebną, kieruje się w stronę mostu i przebija jedną z jego podpór.

Autor: S_O

Galeria numeru

Red She-Hulk #59 Red She-Hulk #59 Red She-Hulk #59 Red She-Hulk #59 Red She-Hulk #59 Red She-Hulk #59 Red She-Hulk #59 Red She-Hulk #59

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.