Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Ultimates » Ultimate Comics Ultimates #18

Ultimate Comics Ultimates #18

Ultimate Comics Ultimates #18

"United we Stand" Conclusion

Postacie
Zapowiedź

• Ostatni punkt obrony Ultimates przeciwko Hydrze na amerykańskiej ziemi.
• Thor musi wybrać: Asgard czy Ameryka?
• Ostatnie kuszenie Kapitana Ameryki.

Streszczenie

Kapitan Ameryka przedstawia przed Tonym i Thorem swoje orędzie do narodu, które napisał po zwycięstwie w Wyoming. Przyjaciele są pod wrażeniem słów Steve'a i wierzą, że Amerykanom również się spodoba. Po chwili wychodzą z pokoju, by wziąć udział w paradzie zwycięstwa.

W przeciągu następnych tygodni Kapitan Ameryka i Ultimates stają się idolami Amerykanów. Obywatele tworzą specjalne ugrupowania m.in. Straż Kapitana, które strzegą bezpieczeństwa na ulicach. Przeprogramowane drony Wasps również zaczęły pomagać w utrzymaniu porządku i zapobieganiu przyszłym aktom terroru.

Mijają kolejne dni. Captain siedzi zamyślony w swym gabinecie, gdzie towarzyszą mu inni Ultimates. Peter Parker pyta się go, czy wszystko w porządku. Steve zaprzecza – to nie jest rzeczywistość, za którą walczyli, ani ta, za którą Peter umarł. Chwilę potem w pomieszczeniu rozbłyska światło.

Steve odzyskuje przytomność i orientuje się, że wciąż jest w Wyoming trzymany za gardło przez Thora. Modi tłumaczy Rogersowi, że pokazał mu jego przyszłość. Kapitan stwierdza, że Asgardianin nie zna go za dobrze, po czym wyrywa się z uścisku Thora i atakuje go.

W tym samym czasie Monica na spadającym Helicarrierze kontaktuje się z Clintem i przekazuje mu dowództwo nad akcją. Hawkeye odmawia. Nie chce by Black Widow poświęciła siebie i Helicarrier dla powodzenia misji. Monica nie słucha go jednak i rozłącza się. W tej sytuacji Barton kontaktuje się z Iron Manem i nakazuje mu zaprzestać poszukiwania Steve'a i pomóc im w walce z Hydrą. Nie kończy jednak zdania, gdyż zostaje ogłuszony przez jednego z żołnierzy wroga.     

Tymczasem Kapitan walcząc z Thorem stara się pomóc mu odzyskać nad sobą kontrolę. Bóg piorunów na chwilę odzyskuje władzę nad umysłem więc Steve wykorzystuje zdobyte sekundy i rzuca swą tarczę w kierunku Modiego, niszcząc trzymany przez niego Mind Gem. Dzięki temu Thor i inni kontrolowani przez Asgardianina ludzie odzyskują wolną wolę. Wśród nich jest Cassie Lang, która od razu ratuje Helicarrier przed rozbiciem.

Thor wie, że musi powstrzymać za wszelką cenę swego skorumpowanego syna. Młotem zabija Modiego, a kiedy już trzyma w rękach bezwładnego ciało syna, przeprasza go.

Następnego dnia w Triskelionie Monica i Carol informują Kapitana, że sytuacja w Wyoming została opanowana. Po skończonym raporcie Danvers po raz kolejny pyta Steve'a, czy jest pewien, że nie chce urządzać parady zwycięstwa. Kapitan, pamiętając ukazaną mu przez Modiego wizję, znów odmawia. Wierzy, że Amerykanie nie potrzebują parad, by pamiętać ich czyny. Teraz ma tylko jeden cel: utrzymać Amerykę zjednoczoną. Bez względu na to, co przyniesie czas, pozostaną gotowi.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Ultimate Comics Ultimates #18 Ultimate Comics Ultimates #18 Ultimate Comics Ultimates #18 Ultimate Comics Ultimates #18 Ultimate Comics Ultimates #18 Ultimate Comics Ultimates #18 Ultimate Comics Ultimates #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.