Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #697

Amazing Spider-Man #697

Amazing Spider-Man #697

"Danger Zone" Part 3: "War of the Goblins"

Postacie
Zapowiedź

• Spider-Man dołącza do wojny!
• Przywróciliśmy Rodericka Kingsley'a, oryginalnego Hobgoblina.
• Czy któryś z pozostałych Goblinów się pojawi?

Streszczenie

Ulice Nowego Jorku. Max i Peter uciekają przed dwoma Hobgoblinami. Przez zagłuszacz Tyberiusa Spider nie jest w pełni sił i z ledwością powstrzymuje ataki napastników. W końcu staje się nieuniknione - jeden z pocisków trafia w Modella. Na szczęście Max ma na wyposażeniu generator pola siłowego i wychodzi z tego bez szwanku.

Podczas ataku, Hobgoblini wchodzą sobie w drogę i znów zaczynają walczyć. Kingsley każe Urichowi się uspokoić, przypomina mu, że jeden z jego dronów ma podczepione C4 i krąży wokół Norah.

Klucz Goblina wskazuje, że Max i Peter zbliżają się do kryjówki Osborna. Parker postanawia się tam kierować. Chwilę później mężczyźni docierają na miejsce i w ostatniej chwili chowają się w bunkrze.

W środku Max i Peter zastają wielki arsenał różnego rodzaju gadżetów Osborna. Nagle pojawia się hologram właściciela i oznajmia, że jeśli intruzi nie podadzą kodu cały budynek wyleci w powietrze.

Seattle. Bawiący się z synem w parku, Harry Osborn, odbiera telefon od Petera i podaje mu kod.

Hobgoblini dobijają się do drzwi. Urich każe Parkerowi otworzyć, albo, jak mówi, zabije Norah. Kingsley widząc, że chłopak nie żartuje, chwali jego postawę.

Bunkier Goblina. Parker dezaktywuje zabezpieczenie kodem otrzymanym od przyjaciela. Razem z Maxem buduje pajęczy ślizgacz i przebiera się w strój Spider-Mana ściągnięty z jednej z ćwiczebnych kukieł Goblina. Jak tłumaczy szefowi ma zamiar udawać Pająka, żeby ten mógł uciec i pomóc Norah.

Shadowland. Stone ponownie włącza swoje urządzenie.

Bunkier. Głowa Petera mało co nie eksploduje z bólu. Na dodatek Peter musi trzymać fason przed Maxem. Ale wykorzystując to, czego nauczył się podczas szkolenia z Shang-Chi, Peter skutecznie walczy z cierpieniem, łapie kilka bomb i rusza do walki.

Max w tym czasie ustawia opóźnienie i włącza sekwencję zniszczenia zbrojowni Goblina. Udaje mu się także poznać plany drona, który obserwuje Norah, dzięki czemu powinien ją odnaleźć.

Spider-Man atakuje dwóch Goblinów. Udało mu się wyłączyć swój pajęczy zmysł - chociaż stracił przewagę przewidywania ataków, to w zamian może jasno myśleć.

Para policjantów widzi walkę Avengera z Hobgoblinami. Mężczyźni wzywają posiłki i ruszają ku centrum potyczki. Nie zauważają, jak złoty robot Octaviusa zabiera się z nimi.

Spidey dopada Kingsleya, ale temu wcześniej udaje się wcisnąć detonator drona. Urich ze zdziwieniem stwierdza, że los dziewczyny mało go obchodzi i atakuje splecionych w walce Pająka i Goblina.

Kilka ulic dalej. Modell w ostatniej chwili przed eksplozją dopada do Norah i zakrywa ją własnym ciałem. Na szczęście pole siłowe wytrzymuje siłę wybuchu.

Bunkier Osborna wylatuje w powietrze. Max przekazuje Peterowi, iż uratował Norah. Pajęczak postanawia zostawić goblinów samych sobie.

Kingsley obezwładnia Uricha i zabiera go w ustronne miejsce. Tam tłumaczu mu, że go nie zabije - zobaczył dziś w chłopaku potencjał. Oczywiście za pewną cenę - część w zyskach.

Shadowland. Kingpin zostaje poinformowany o zniszczeniu zbrojowni Osborna. Ze wściekłości niszczy zagłuszacz Tyberiusa i wydaje na niego wyrok.

Biegnący ulicami miasta, przerażony Stone dostaje smsa od Modella - jest zwolniony.

Szpital. Z łóżka znika jeden z pacjentów. Na karcie widnieje nazwisko - Norman Osborn.

Paryż. Kamerdyner informuje Rodericka, iż na konto wpłynęły pieniądze od Uricha. Jak widać na monitorach za jego plecami Urich jest tylko jednym z wielu zamaskowanych najemników, jakich kontroluje Kingsley.

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #697 Amazing Spider-Man #697 Amazing Spider-Man #697 Amazing Spider-Man #697 Amazing Spider-Man #697 Amazing Spider-Man #697

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.