Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #2

Deadpool vol. 3 #2

Deadpool vol. 3 #2

"We Fought a Zoo"

Postacie
Zapowiedź

• Zmarli prezydenci USA od George'a Washingtona po Geralda Forda zostali wskrzeszeni, a to jest złe.
• Herosi Marvela nie mogą ich powstrzymać i potrzebny jest ktoś z reputacją, umiejętnościami i niepodważalną wiedzą aby powstrzymać potwory.
• Czas na Deadpoola... In Wade We Trust!

Cytat

Deadpool: "Should we talk about the elephant in the room?"
Adsit: "No."
Deadpool: "'Cause it's on fire."

Streszczenie

Deadpool budzi się ze snu, w którym o jego uwagę walczą znane superbohaterki, "ożywiony" metodą usta-usta przez ducha Beniamina Franklina. Ojciec-Założyciel Stanów wyjaśnia, że dzięki swoim odkryciom związanym z elektrycznością udało mu się pozostać przy życiu jako byt energetyczny po tym, jak jego ciało zawiodło. Przez kolejne stulecia wędrował po świecie, czasem odpoczywając w Independence Hall – gdzie był światkiem zbiórki ożywionych prezydentów. Nie może patrzeć na to, co ci niegdyś wspaniali ludzie czynią, pozbawieni swego człowieczeństwa, dlatego proponuje swoją pomoc. Deadpool kontaktuje się tymczasem z Preston, dla której Ben jest niewidzialny. Agentka oznajmia, że mają kolejną sytuację, tym razem w Los Angeles.

Tymczasem. Washington i Kennedy próbują zmusić schwytanego Nekromantę do ożywienia armii powstańców z czasów Wojny o Niepodległość, magowi udaje się jednak wyrwać z uścisku i zaczyna uciekać, rzucając na siebie czar niewidzialności. Prezydenci chwytają więc dwójkę przypadkowych przechodniów, grożąc im śmiercią, jeśli mag się nie ujawni, ten więc, nie mając wyboru, staje się widzialny i zaczyna rzucać czar ożywiający.

W ogrodzie zoologicznym Los Angeles na zwierzęta poluje ożywiony Theodore Roosevelt. W pewnym momencie obok prezydenta zjawia się Deadpool, strzelając mu w głowę. To z zrozumiały sposób irytuje Teddy'ego, który jednym ciosem odrzuca najemnika. Franklin krytykuje podejście Wade'a, radzi też, by do pokonania prezydenta użył elektryczności – wszyscy oni są bowiem w pewnym stopniu bytami elektrycznymi, odpowiednia jej ilość powinna więc rozproszyć jaźń ożywieńców. Nagle Deadpoola atakuje uwolniony słoń, przebijając go swym kłem. Zwierze z kolei zostaje zaatakowane przez Roosevelta, Wade wykorzystuje więc sytuację i, gdy słoń chwyta zombiego trąbą, dopada do przewodu zasilającego ogrodzenie elektryczne i spopiela prezydenta – oraz, niestety, nadal trzymającego go słonia. Przybyła agent Preston stwierdza, że potrzebują pomocy.

Jakiś czas później Deadpool, Preston i Ben Franklin pukają do drzwi pewnego domu na Manhattanie, otwierający im Wong oświadcza jednak, że Doctor Strange przyjmuje tylko zarejestrowanych petentów.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #2 Deadpool vol. 3 #2 Deadpool vol. 3 #2 Deadpool vol. 3 #2 Deadpool vol. 3 #2 Deadpool vol. 3 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.