Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #1

Deadpool vol. 3 #1

Deadpool vol. 3 #1

"In Wade We Trust"

Postacie
Zapowiedź

• Zmarli prezydenci USA od George'a Washingtona po Geralda Forda zostali wskrzeszeni, a to jest złe.
• Herosi Marvela nie mogą ich powstrzymać i potrzebny jest ktoś z reputacją, umiejętnościami i niepodważalną wiedzą aby powstrzymać potwory.
• Czas na Deadpoola... In Wade We Trust!

Cytat

Roosevelt: "You have nothing to fear... Except me! Here's a new deal - DIE!"

Streszczenie

Widząc, jak jego kraj się rozpada, a jego mieszkańcy rzucają się sobie do gardeł, Nekromanta postanawia obudzić ludzi, którzy będą w stanie przywrócić Stany Zjednoczone do czasów świetności. Dlatego nocą zjawia się w Independence w stanie Missouri, gdzie odprawia rytuał nad grobem Harry'ego Trumana. Przeszkodzić próbuje mu Captain America, zaklęcie jest już jednak zakończone, a były prezydent wstaje z grobu, oświadczając, że zniszczy to państwo. Gdy mag się teleportuje, Truman atakuje Captaina.

Następnego ranka, Helicarrier S.H.I.E.L.D.. Agent Gorman krytykuje podwładną odpowiedzialną za rozwiązanie sprawy prezydentów-zombie, agentkę Preston, oświadczając, że nie mogą pozwolić na to, by społeczeństwo widziało, jak ich największy heros zabija ich historycznych przywódców. Każe jej znaleźć inne rozwiązanie, bez wykorzystania bohaterów ani agentów S.H.I.E.L.D.. Po jego odlocie do Preston podchodzi agent Adsit, informując o ataku kolejnego prezydenta.

Nowy Jork jest terroryzowany przez gigantycznego potwora, który nagle, od wewnątrz, zostaje przebity mieczem i wypatroszony. Spomiędzy jego wnętrzności wyłania się Deadpool, a towarzyszący mu Thor stanowczo zabrania mu wspominać o tej przygodzie. Gdy odlatuje, Wade'a mija przerażony tłum, uciekający przed zombie Franklinem Rooseveltem, nadal na wózku. Prezydent ciska samochodem w próbującego go zatrzymać policjanta, wtedy jednak staje przed nim Deadpool, który opróżnia w jego stronę magazynki obu swoich broni. To jednak jedynie irytuje Roosevelta, który uderza w Wade'a i wpada z nim na stację metra. Tam Deadpool oślepia przeciwnika swoją maską i kieruje nim tak, by zderzył się z nadjeżdżającym pociągiem. Gdy na miejscu zjawiają się agenci S.H.I.E.L.D. okazuje się, że FDR nadal "żyje", Deadpool rzuca się więc na niego z mieczem, przebijając go i porażając prądem po dotknięciu znajdującej się pod napięciem trzeciej szyny. Gdy jest już po wszystkim, agentka Preston proponuje najemnikowi pracę – nie mogą wysłać przeciw prezydentom żadnego prawdziwego herosa, on jednak nadaje się w sam raz.

Jakiś czas później. Deadpoolowi udaje się wynegocjować zapłatę w wysokości kilku milionów dolarów, choć Preston podkreśla, że nie może skrzywdzić żadnego postronnego cywila. Po chwili otrzymują informację, że George Washington został zauważony w Filadelfii, próbując się dostać do Independence Hall. Gdy jakiś czas później Deadpool się tam dostaje, odkrywa jednak, że zebrali się tam wszyscy martwi prezydenci. Gdy Wade zostaje postrzelony w głowę przez Abrahama Lincolna, Washington przedstawia nowy wniosek – o zniszczenie kraju i odbudowanie go na nowo – który zostaje jednogłośnie przyjęty.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.