Avalon » Serie komiksowe » Hawkeye vol. 4 » Hawkeye vol. 4 #4

Hawkeye vol. 4 #4

Hawkeye vol. 4 #4

"The Tape: 1 of 2"

Postacie
Zapowiedź

• Nie uwierzycie, co jest na taśmie!
• S.H.I.E.L.D. zleca Hawkeye'owi przechwycenie pewnego dowodu... zanim stanie się najbardziej poszukiwanym człowiekiem na świecie!

Streszczenie

Podczas jednego z kolejnych spotkań mieszkańców kamienicy, Kate pyta Clinta, czy kiedykolwiek kogoś zabił. Odpowiada jej grillujący niedaleko Grill – Avengers nie zabijają. Niespodziewanie nad dachem budynku pojawia się Hellicarrier, z którego wyskakują dwaj agenci S.H.I.E.L.D. i porywają Clinta.

Maria Hill i Kapitan Ameryka informują Bartona, że taśma z nagraniem Operacji Eucritta została skradziona. Hawkeye chce wiedzieć, jak do tego doszło. Nie dostaje jednak wyjaśnienia. Hill informuje go jedynie, że mają 72 godziny na odzyskanie taśmy, zanim ta trafi na aukcję w Madripoorze. Ujawnienie nagrania jest zagrożeniem dla nich wszystkich.

Później. Około trzeciej nad ranem Clint wchodzi do swojego mieszkania przez okno i zastaje tam czekającą na niego i żądającą wyjaśnień Kate. Barton prosi, by nie zadawała pytań i zostawiła go samego. Nie chce też, by w jakikolwiek sposób mu pomagała. Chwilę później wychodzi.

Madripoor. Będąc na lotnisku Clint zostaje pochwycony przez grupę uzbrojonych mężczyzn i zaprowadzony do jednego z pomieszczeń. Po chwili jednak wychodzi z niego wolny i ma nadzieję na szybkie odnalezienie wyjścia z lotniska. Wsiada więc do jednej z taksówek, gdzie natychmiast zasypia.

Clint budzi się dopiero wtedy, gdy ktoś zaczyna wyciągać mu portfel z kieszeni. Chwyta złodzieja, którym okazuje się być kierowca taksówki. Nie kończy to jednak jego problemu. Do auta wdzierają się dwaj mężczyźni, z których jeden przechwytuje portfel i ucieka. W ten sposób Clint traci pieniądze, karty kredytowe i dowód tożsamości. Jedyne co mu zostało, to paszport i Amex Black. Ma jednak plan. Udaje mu się dostać informacje od innych taksówkarzy o miejscu, gdzie odbędzie się aukcja. W ten sposób dociera do Perły Madriporu – największego na świecie kasyna i luksusowego hotelu. Na miejscu zostaje ponownie pochwycony. Związany i przeniesiony do jednego z hotelowych pokoi, zostaje wyśmiany i pobity przez oprawców. Ponownie ogłuszony trafia na życzenie Madame Masque do jej pokoju. Przepytywany i przeszukiwany przez kobietę, traci kartę Amex Black, która pozwalała mu na licytację w trakcie aukcji. Następnie zostaje przeniesiony do swojego własnego pokoju, gdzie wciąż przywiązany do krzesła zasypia, gdy w pokoju pojawiają się ninja.

Tymczasem Madame Masque pojawia się na sali aukcyjnej. Wita się z nią Kingpin, który następnie informuje mającego prowadzić aukcję mężczyznę, że ta powinna się już rozpocząć. Ten jednak zauważa, że na sali brakuje jednego z uczestników aukcji. Kingpin przekonuje go do rozpoczęcia licytacji. Zaczynają od stu milionów euro. Kwota nie przestaje rosnąć do momentu, w którym Madame Masque, ku zaskoczeniu wszystkich, oferuje miliard euro. Dzięki temu staje się ona posiadaczką taśmy. Gdy wraz z wylicytowanym przedmiotem trafia do swojego pokoju, prosi ochroniarzy, by zostawili ją samą. Gdy zdejmuje maskę, okazuje się, że ta kobieta to tak naprawdę przebrana Kate Bishop, a prawdziwa Madame Masque leży związana w sąsiednim pokoju.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Hawkeye vol. 4 #4 Hawkeye vol. 4 #4 Hawkeye vol. 4 #4 Hawkeye vol. 4 #4 Hawkeye vol. 4 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.