Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #34

Avengers vol. 4 #34

Postacie
Zapowiedź

• Spektakularny i kontrowersyjny finał runu Briana Bendisa!
• Zwiększona objętość!

Cytat

Wasp: "Hey, guest who's back!"

Streszczenie

Central Park, zabezpieczane przez S.H.I.E.L.D.. Maria Hill krytykuje Daisy Johnson, stwierdzając, że ściągając takie siły do parku, jedynie jeszcze bardziej zwróciła na siebie uwagę mieszkańców. Quake odpiera, że mają powody przypuszczać, że Captain America i jego zespół są w niebezpieczeństwie, co w pełni uzasadnia jej działania. Kłótnię agentek przerywa Hawkeye, pytając, jaki mają plan. Maria każe jemu i Black Widow udać się do laboratorium Pyma i zdobyć Pym Particles, by mogli wysłać zwiad. Okazuje się jednak, że na podobny pomysł wpadł już Wonder Man, który wyjaśnia, że jego jedyna w swoim rodzaju moc może ułatwić mu podróż, po czym, oświadczając, że musi odzyskać zaufanie ich i Captaina, zmniejsza się do wielkości subatomowych.

W Microversum Captain America, Giant-Man i Wasp wypadają z dziury w kadłubie statku, na którym byli przewożeni, a pola siłowe, w których byli uwięzieni, przestają działać. Na szczęście Hankowi udaje się powiększyć do gigantycznych rozmiarów i złapać pozostałych. Tymczasem Thor, w powietrzu dzięki Mjolnirowi, próbuje schwytać spadającego Iron Mana, zostaje jednak zaatakowany przez Lorda Gouzara, którego pancerz najwyraźniej wyposażony jest w skrzydła. Widząc, że Odinson jest w potrzebie, Cap każe Pymowi się rzucić, w locie wyprowadzając kopnięcie, które ogłusza centaura, i odbierając mu swoją tarczę. Thor tymczasem łapie Iron Mana, a ich obu z kolei łapie Giant-Man. Gdy Wasp próbuje przekonać mieszkańców miasta do ewakuacji, nim zmiażdży ich spadający statek, pozostali Mściciele zauważają, że Rogers ma kłopoty. Nim jednak zdążą cokolwiek zrobić, Gouzara atakuje Wonder Man. Zostaje on ostrzelany przez żołnierzy centaura, niewiele jednak sobie z tego robi i wraz z Avengers rusza do walki. Pancerz Iron Mana tymczasem w końcu się restartuje, choć pracuje na rezerwach. Tony'emu udaje się wyssać energię z technologii Microversian, którą oddaje z nawiązką, powalając wszystkich przeciwników. Stojąc nad pokonanym Gouzarem, Wasp ogłasza zebranym mieszkańcom, że ich niedola dobiegła końca i że są wolni, za co doczekuje się owacji.

W Central Parku agentka Hill postanawia mimo wszystko wysłać Hawkeye'a i Black Widow do laboratorium Pyma, nim jednak zdążą oni zniknąć, otwiera się portal, z którego wyłania się szóstka herosów. Jan nie może uwierzyć, że wróciła do Nowego Jorku i zaprasza na shake'i czekoladowe, wtedy jednak okazuje się, że Gouzar, odzyskawszy przytomność, przeniósł się za nimi, powiększając się do gigantycznych rozmiarów. Nie jest to problemem dla zebranych Avengers, którym szybko udaje się go powalić. Nie wiedząc, gdzie go uwięzić, Captain decyduje się wysłać go z powrotem do Microversum.

Jakiś czas później. W Avengers Tower odbywa się przyjęcie na cześć Janet Van Dyne, na które zaproszeni zostali wszyscy, byli i obecni, członkowie zespołu. Tony zauważa, że Steve jest markotny. Ten wyjaśnia, że czegokolwiek by nie zrobili, połowa świata będzie obwiniać ich o wszystko i stwierdza, że gdzieś, w głębi duszy, jakaś jego część zgadza się z tym, co kiedyś powiedział Wonder Man. Nie ma pojęcia, co zrobić, Stark jednak ma na to odpowiedź – muszą poszerzyć horyzonty.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #34 Avengers vol. 4 #34 Avengers vol. 4 #34 Avengers vol. 4 #34 Avengers vol. 4 #34 Avengers vol. 4 #34 Avengers vol. 4 #34 Avengers vol. 4 #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.