Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #33

Avengers vol. 4 #33

Avengers vol. 4 #33

"End Times" Part 3

Postacie
Zapowiedź

• 2 klasycznych Mścicieli powraca po raz pierwszy od lat, by uczcić finał pewnej ery! Czy współczesny świat potrzebuje Mścicieli?
• Zmiana status quo Avengers czai się na horyzoncie.
• Plus: Hydra i technologia obcych?

Cytat

Thor: "How are you here? How are you alive?"
Wasp: "I didn't know I was dead."

Streszczenie

W Avengers Tower zjawia się Quake, gotowa odpowiedzieć na sygnał alarmowy, ku swemu zdziwieniu odkrywając Avengers zajmujących się tym, co robią najlepiej – przekąskami. Hawkeye wyjaśnia, że grupa pod dowództwem Captaina America wyruszyła do Microversum, mając nadzieję na uratowanie Janet Van Dyne. Gdy Daisy pyta, czy na pewno mają oni jak trafić z powrotem do domu, Clint zauważa, że w drużynie znajdują się Hank Pym i Tony Stark, i że nie ma problemu, którego ci dwaj nie potrafiliby rozwiązać.

Tymczasem, Microversum. Lord Gouzar staje przed Wasp i jej kompanami, pytając, gdzie kobieta znalazła taką grupę cudaków. Thor zabiera głos, próbując przekonać centaura, że nie chcą żadnych problemów i że powinien im pozwolić opuścić ten świat. Jedyny rezultat jego przemowy jest taki, że to on zostaje zaatakowany pierwszy. Mściciele przystępują do kontrataku, nadal są jednak osłabieni wędrówką do tego miejsca, a pancerz Iron Mana działa na kilkunastu zaledwie procentach pełnej mocy. Hank zmienia się w giganta, mimo ostrzeżeń Janet, że w tym miejscu Pym Particles są niestabilne i każda próba ich wykorzystania źle się kończy. I rzeczywiście, gdy Giant-Man zostaje zaatakowany, kilka celnych trafień wystarczy, by go powalić. Pokonanie pozostałych herosów nie zabiera Gouzarowi i jego ludziom wiele czasu. Zastanowiwszy się, boss uznaje, że będzie mógł na nich zarobić.

Central Park. Red Hulk i Vision oczekują na wiadomość od Captaina. Rulk jest wściekły, że Wolverine ich opuścił, stwierdza też, że powinni byli zamknąć teren parku dla postronnych. Zgadza się z nim właśnie przybyła z pozostałymi Mścicielami Quake, która nie może uwierzyć, że Cap sam tego nie zrobił. Vision tłumaczy jej, że prawdopodobnie miał on nadzieję na szybki powrót, Daisy domyśla się więc, że coś poszło nie tak i postanawia wezwać S.H.I.E.L.D..

W Microversum Thor budzi się, tylko po to, by odkryć, że jest uwięziony w polu siłowym. Zamknięta obok Janet zapewnia, że próba wydostania nie zda mu się na nic i przeprasza, że ich w to wmieszała. Odinson zapewnia, że to nie jej wina i pyta, jakim cudem żyje, ta więc wyjaśnia, że podczas bitwy ze Skrullami przestała panować nad swoim ciałem i, widząc zbliżającego się do niej Thora [który wykorzystał moc Mjolnira, żeby zrobić z nią... "coś", patrz Secret Invasion #8 – przyp. S_O], próbowała odruchowo się skurczyć. Straciła jednak przytomność i obudziła się w tym dziwnym świecie, nie mając pojęcia, skąd się tu wzięła. Hank wyjaśnia jej więc, że nadal jest na Ziemi, a dokładniej – w Microversum, świecie znajdującym się między atomami "ich" świata. Następnie przeprasza byłą żonę za rolę, którą w tym wszystkim odegrał – dał się podmienić Skrullom, przez co jego "dubler" był w stanie zamienić ją w bombę i obrócić przeciwko przyjaciołom. Janet zapewnia więc, że go nie wini i dziękuje im wszystkim za przybycie jej na ratunek. Captain pyta, kim jest ten cały Lord Gouzar, kobieta wyjaśnia więc, że jest on typowym bossem mafijnym – handluje narkotykami i niewolnikami, terroryzuje mieszkańców i ogólnie jest łotrem. To jednak wszystko, co Steve musi wiedzieć, by stanąć przeciwko niemu. Nagle zauważa, że nie ma z nimi Tony'ego. Jan zgaduje, że Gouzar próbuje pewnie zdjąć jego zbroję, by ją sprzedać.

I rzeczywiście, gdzie indziej na statku centaur stoi nad przywiązanym do stołu operacyjnego Iron Manem, próbując zedrzeć pancerz z pomocą tarczy Captaina. Gdy pyta Starka wprost, z czego jest on zrobiony, ten mruczy jedynie pod nosem, zmuszając swego oprawcę do pochylenia się nad nim – i wtedy uderza go pełną mocą Uni-Beam, co trzęsie całym statkiem. Pozostali Avengers domyślają się, co się wydarzyło i stwierdzają, że wkrótce wrócą do walki. Thor przyzywa swój młot. Iron Man tymczasem uwalnia się, okazuje się jednak, że rezerwy jego zbroi są już na wyczerpaniu, może więc jedynie ukryć się przed ostrzałem za tarczą Capa. W tym momencie Mjolnir przebija burtę statku, wywołując nań chaos.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #33 Avengers vol. 4 #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.