Avalon » Serie komiksowe » Avengers Assemble » Avengers Assemble #9

Avengers Assemble #9

Postacie
Zapowiedź

• Dwóch naukowców. Dwa gigantyczne ego. Jeden nosi czołg, drugi JEST czołgiem. Tony Stark i Bruce Banner jako Science Bros!
• Kiedy znajomy naukowiec znika z powierzchni ziemi, kto znajdzie go pierwszy i będzie mógł się tym chwalić?

Streszczenie

Na konferencji futurystycznej Tony Stark zapewnia słuchaczy, że dzięki ludziom takim, jak oni poszerzają swoje horyzonty, dzięki innowacjom w dziedzinie innowacji samych w sobie zmniejszając zapotrzebowanie na surowce naturalne. Dzięki temu przestają być ograniczani przez surowce, a jedyną granicę wytacza ich wyobraźnia. Tymczasem na Empire State University Bruce Banner prowadzi wykład, w którym podkreśla negatywny wpływ pogoni za technologią na Ziemię. Następnego dnia w Avengers Tower Tony gratuluje Bruce'owi nagrody za wykład, przyznanej mu przez społeczność futurologiczną. Podczas, gdy dwaj naukowcy droczą się na temat swojego podejścia do nauki, Captain Marvel przegląda przyniesiony przez Starka wydruk wypełniony informacjami ze świata nauki i zauważa wiadomość o rosyjskiej ekspedycji do antarktycznego jeziora Wostok, której członek, Sergei Sorokin, zniknął w tajemniczych okolicznościach na krótko przed tym, jak świat zewnętrzny utracił kontakt z obozem. Tony proponuje więc Bruce'owi zakład o to, kto pierwszy odnajdzie Sorokina. Po krótkiej dyskusji proponuje, by przegrany musiał przejść nago od Wieży do Budynku Baxtera i z powrotem, po czym obaj pytają, czy Carol i Steve do nich dołączą, ci jednak zamierzają zostać bezstronnymi sędziami. Wypytując innych członków zespołu, geniusze odnajdują dwójkę, która byłaby gotowa im pomóc – Spider-Woman, która zauważa, że dzięki swoim feromonom jest w stanie kontrolować – i, w razie czego, uspokoić – Hulka, oraz Thora, którego po prostu pociąga perspektywa zwycięstwa.

Jakiś czas później. Podczas, gdy Iron Man i Thor przelatują nad ich głowami, Hulk i Spider-Woman brodzą po kolana w śniegu, a zauważywszy, że jego kompance jest zimno, Zielony podnosi ją i zaczyna zmierzać do celu w podskokach. Tony i Thor jednak docierają na miejsce pierwsi, odkrywając jednak wokół bazy sporych rozmiarów odciski stóp. Nagle zostają zaatakowani przez olbrzymie potwory, udaje im się je jednak powalić z pomocą Hulka i Spider-Woman. Po walce zaglądają do bazy, gdzie odkrywają ciała naukowców.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers Assemble #9 Avengers Assemble #9 Avengers Assemble #9 Avengers Assemble #9 Avengers Assemble #9 Avengers Assemble #9 Avengers Assemble #9 Avengers Assemble #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.