Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #1

Captain America vol. 7 #1

Postacie
Zapowiedź

• Nowa era dla Kapitana Ameryka rozpoczyna się właśnie teraz!
• Bez sprzymierzeńców i bez ojczyzny - co zdziała Cap?
• Saga Dimension Z rozpoczyna się tutaj!

Streszczenie

Rok 1926. Mały Steve obserwuje jak jego pijany ojciec bije jego matkę. Ta po każdym ciosie wstaje. Jej niezłomna postawa zaskakuje brutala, który opanowuje się i wychodzi. Steve biegnie do matki i pyta dlaczego ta wstawała, zamiast leżeć. Ta odpiera, że tak trzeba robić zawsze.

Teraz. Samolot spada w kierunku Nowego Jorku. Captain przez przednią szybę dostaje się do kokpitu. Jest on pilotowany przez ekoterrorystów, którzy chcą zniszczenia ludzkości przy pomocy bomby, która jest na pokładzie. Cap odpiera ataki przeciwników i przejmuje stery. Wyprowadza samolot nad rzekę, po czym uruchamia autopilota. Łapie Green Skulla, przywódcę terrorystów i wyskakuje ze spadochronem. Samolot spada do rzeki, a Steve ląduje bezpiecznie obok policjanta, któremu każe wezwać Avengers. Sam szybko ucieka.

W bocznej alejce siedzi Agent 13. Dobiega do niej Rogers, który oczywiście jest spóźniony. Para przebiera się w cywilne ciuchy i wychodzi na ulicę. Idą na stację metra. Po drodze Sharon wręcza ukochanemu prezent. Przecież to jego 90 urodziny. Razem docierają do zapomnianej części stacji, gdzie jest winda. Nikt nie wie dokąd prowadzi ten tunel. Ich zadaniem jest to zbadać. Podczas podróży windą, para rozmawia o oświadczynach, które złożyła Sharon, zniecierpliwiona czekaniem na ten ruch w wykonaniu ukochanego. Na dole strażnik oznajmia im, że do pociągu wsiąść może tylko jedna osoba. Steve zgadza się jechać sam.

W metrze dalej rozmyśla o małżeństwie. Nagle zostaje unieruchomiony, a pociąg przenosi się do innego wymiaru. Teraz w wagonie jest pełno potworów, a jakaś maszyna wbija strzykawkę w kark bohatera.

Gdy ten odzyskuje przytomność widzi przed sobą zbiornik z hodowanym w środku dzieckiem. Jest unieruchomiony w dziwnym fotelu laboratoryjnym. Z daleka obserwuje go jakaś dziewczynka. Nagle w klatkę piersiową wbija mu się ogromna strzykawka. Okazuje się, że oprawcą Steve'a jest Zola. Mimo ogromnego bólu bohater uwalnia swoją rękę i zaczyna walczyć. Kiedy oswobadza się cały zostaje otoczony przez stwory służące Zoli. Rogers łapie swój kostium oraz tarczę, przy pomocy której niszczy laboratorium. Wybuchy osłaniają jego ucieczkę. Bohater wyskakuje przez okno. Podczas zamieszania został zniszczony zbiornik, w którym był syn Zoli. Wściekły złoczyńca rozkazuje złapać Capa żywcem.

Captain ucieka samolotem, ale zostaje zestrzelony zaraz za murami miasta. Udaje mu się wylądować awaryjnie. Rozpoczyna pieszą ucieczkę z małym, płaczącym dzieckiem na rękach.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #1 Captain America vol. 7 #1 Captain America vol. 7 #1 Captain America vol. 7 #1 Captain America vol. 7 #1 Captain America vol. 7 #1 Captain America vol. 7 #1 Captain America vol. 7 #1 Captain America vol. 7 #1 Captain America vol. 7 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.