Avalon » Serie komiksowe » Hulk » Hulk #3

Hulk #3

Hulk #3

"Heart of the Darkness. Soul of Fire."

Postacie
Cytat

Iron Man: "... That's one of the things that counts against Banner so much. The number of times he's been cured -- and still found some reason to go back to being Hulk!"
Scarlet Witch: "It's almost as if he's some kind of addict, as if the Hulk is a drug he just can't kick!"

Streszczenie

Nieznane pomieszczenie. Technicy ubierają swojego mistrza w pewnego rodzaju zbroję, używaną do przenoszenia własnych ruchów do świata wirtualnego. Na ekranach wokół mężczyzny pojawia się obraz Hulka. Okazuje się, iż poprzez ten strój zielony potwór jest kontrolowany.

 

Tajemniczy mężczyzna kontroluje Hulka - jak się wydaje najpotężniejszą śmiertelną istotę. Taka moc w rękach szaleńca. Dzięki takiej sile cały świat wydaje się być stworzony z kartonu. Można go niszczyć tak łatwo, jak zwykły człowiek niszczy papier. W tej chwili Hulk, kontrolowany przez mężczyznę, rzuca cysterną w dom Tolliverów. Po chwili skacze na ich stodołę. Staje na przeciw bezradnego szeryfa i córki. Ma zamiar ich zabić, jednak jakaś część wewnątrz niego mu to uniemożliwia. Po chwilowej, acz wyczerpującej walce Hulk przemienia się w Bannera.

 

Szeryf mierzy do Bannera z pistoletu. Mężczyzna zdaje się być oszołomiony. Nie wie, gdzie jest. Rozpoznaje w końcu Tolliverów i pyta się ich, jak się tu znalazł.

 

Później. Biuro szeryfa. Tolliver opowiada przez telefon burmistrzowi, kogo aresztował. Po rozmowie idzie do celi Bannera i informuje go, iż spróbują skontaktować się z Avengers, aby się nim zajęli. Banner mówi, że to na nic. Póki on żyje, istnieje groźba. Wyjaśnia szeryfowi, iż nie panuje nad zachowaniem Hulka, choć kiedyś miał nadzieję, iż jest inaczej. A ten stan, który przeżywa ostatnio jest inny niż kiedykolwiek. Do tej pory, jeśli wracał do swojej postaci, to pamiętał gdzie jest i miał pojęcie, co się z nim działo. Teraz jest inaczej. Miał także sen, w którym był jakby pasażerem w umyśle Hulka, ale mógł tylko oglądać świat jego oczami. Nie miał na niego żadnego wpływu.

 

W tym momencie do pomieszczenia przychodzi Emma wraz z towarzyszącą jej kobietą. Mała pyta się, jak czuje się Bruce. Ten odpowiada, iż dobrze, ale nie wie, na jak długo. Prosi ją, aby dla własnego bezpieczeństwa odeszła jak najdalej. Dziewczynka mówi, że wie, iż jej nie skrzywdzi. Gdyby było inaczej stałoby się to wcześniej. Szeryf prosi ją, aby poszła na obiad. Emma upiera się, iż chce zostać z Bannerem, którego nazywa swoim przyjacielem. Bruce jest zadowolony słysząc te słowa, ale prosi dziewczynkę, aby słuchała ojca.

 

Tolliverowie i Jeanna - kobieta, która przyprowadziła Emmę - wychodzą z budynku. Kobieta mówi, że inaczej wyobrażała sobie Bannera. Szeryf odpowiada, iż faktycznie Bruce nie wygląda na człowieka zdolnego przemienić się w potwora. Dodaje jednak, że seryjni mordercy także często wyglądają zupełnie zwyczajnie. Szeryf z córką idą na obiad, Jeanna odchodzi. Tolliver całuje ją na pożegnanie. Emma pyta się ojca, kiedy ożeni się z Jeanną. Ten odpowiada, że od śmierci jej matki minęły raptem dwa lata, a to za krótko, żeby cały żal zniknął. Wchodzą do restauracji. Szeryf od razu zostaje przepytany przez mieszkańców na temat Hulka. Nie są oni zadowoleni z faktu, iż Banner jest w mieście. Obawiają się, że znów będzie siał zniszczenie. Tolliver odpowiada, że nie ma innej możliwości. Banner jest sobą i nie wygląda na to, iż przemieni się w Hulka. Ma przynajmniej taką nadzieję.

 

Nowy Jork. Siedziba Avengers. Dwanaście godzin później. Stark tłumaczy się ministrowi z udziału Avengers w poskromieniu Hulka. Mówi, że oszukiwali się przez tyle lat, iż Banner ma wszystko pod kontrolą. Obiecują zająć się aktualną sprawą.

 

Scarlet Witch zastanawia się, ileż to kolejnych składów zespołu próbowało zatrzymać i wyleczyć Hulka. Iron Man mówi, że wyleczono Bannera z tego stanu wielokrotnie, mimo to za każdym razem znajdował on jednak powód, aby odwrócić proces i znów stać się jadeitowym potworem. Niemalże jakby był uzależniony od mocy. Rozmowę przerywają tragiczne wiadomości nadawane w telewizji. Spiker informuje, iż Hulk zniszczył samolot pasażerski z trzystoma osobami na pokładzie.

 

Nieznana lokalizacja. Tajemniczy mężczyzna zdejmuje zbroję. Pyta się swoich poddanych, czy teraz ma absolutną kontrolę nad Hulkiem. Ci potwierdzają.

 

Odzywa się, uwięziony nieopodal, Banner. Mówi mężczyźnie, iż Hulka nie da się kontrolować. Prędzej, czy później uwolni się i go zniszczy. Mężczyzna wychodzi z cienia. Mówi, że Tyrannusa nie jest łatwo zniszczyć, szczególnie, gdy moc Hulka jest w jego władaniu.

Autor: redevil

Galeria numeru

Hulk #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.