Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 5 » Iron Man vol. 5 #1

Iron Man vol. 5 #1

Postacie
Zapowiedź

• Tony Stark: Iron Man, wizjoner, bogacz, playboy, inżynier, Mściciel. Jego największy wynalazek okazuje się jego największym błędem!
• Techno-wirus Extremis wyciekł i jest do kupienia! Tony musi temu zapobiec, nawet jeśli będzie musiał skonstruować nową zbroję.

Streszczenie

Nowy Jork. Kolejna kobieta dała się uwieść Tony'emu Starkowi i w jednym z klubów spędza z nim wieczór. Gdy kończy im się alkohol, blondynka sama proponuje, że pójdzie po kolejne drinki. Przy barze spotyka Pepper Potts, która pyta się dziewczyny, czy wie, że Stark po dzisiejszym wieczorze już do niej nie zadzwoni. Blondynka odpowiada, że ma tego świadomość. Chce jednak spędzić tę noc z takim przystojnym mężczyzną jak Stark i dobrze się bawić. Rozmowę przerywa Tony, który wita się z Pepper. Ta mówi mu, że martwi się o niego, bo rzadko bywa w firmie. On zapewnia ją, że w jej rękach działa ona o wiele sprawniej niż kiedykolwiek wcześniej. Pepper pyta więc, co jest jego problemem. Szybko jednak sama orientuje się, że Stark zaczął przechodzić kryzys wieku średniego. Proponuje mu więc np. zmianę zbroi Iron Mana. On mówi, że już o to zadbał. Nowa zbroja była na liście rzeczy do zrobienia. Pepper pyta, co to za lista.

Buenos Aires. Argentyna. Na jednej z ulic miasta z kanałów wychodzi wyczerpana i zabrudzona Maya Hansen, która prosi przechodzącą niedaleko dziewczynę o telefon komórkowy. Musi jednak sama wyrwać jej go z rąk, po czym każe jej uciekać. Pod ziemią dochodzi do wybuchu. Z płomieni wyłania się mężczyzna w stroju A.I.M., który tuż po tym, jak kobiecie udaje się wysłać wiadomość, zabija ją.

Nowy Jork. Randka Starka zostaje przerwana przez niespodziewany telefon. Tony odsłuchuje wiadomość od Mayi Hansen. Ma dwa wnioski. Pierwszy: kobieta prawdopodobnie nie żyje. Drugi: stracili Extremis. Stark przeprasza towarzyszącą mu dziewczynę, ale muszą skończyć dzisiejsze spotkanie.

16 godzin później. Colin 44 przedstawia zgromadzonej publiczności nowe dzieło A.I.M. – Extremis. Wynalazek pozwoli uzyskać ludzkości nieskończone możliwości, zaczynając od stworzenia nowego gatunku ludzkiego – homo extremis. Prezentacji przygląda się Tony Stark, który zostaje poproszony przez jednego z agentów A.I.M. o pokazanie zawartości trzymanej walizki. Ten bez sprzeciwu robi to, co mu kazano. W środku znajduje się kolejny wynalazek Starka – inteligentny metal, który przylega w odpowiednim kształcie do jego skóry. W ten sposób zakłada nową zbroję Iron Mana, po czym powala agenta A.I.M. wiązką promieni, a następnie kolejnych, którzy próbowali go obezwładnić. Gdy Stark podchodzi wreszcie do Colina 44, pyta go, ilu ludzi posiada zestaw Extremis. Jednak dopiero gdy Tony zabiera go kilkadziesiąt metrów nad ziemią, wystraszony mężczyzna wyjawia, że są to cztery osoby. Liczba zgadza się z tym, co podała mu Maya. Starkowi pozostaje teraz ich odnaleźć.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Iron Man vol. 5 #1 Iron Man vol. 5 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.