Avalon » Serie komiksowe » Uncanny Avengers » Uncanny Avengers #2

Uncanny Avengers #2

Postacie
Zapowiedź

• Jakie są nowe zdolności Red Skulla? Co czyni go najpotężniejszym człowiekiem na Ziemi?
• Czy Havok i Thor przezwyciężą rosnące wpływy Honest Johna - Żywej Propagandy?
• Rogue i Scarlet Witch uwięzione na wyspie Skulla rojącej się od S-Manów!
• Wolverine i Captain America szukają prawdy za epidemią morderstw mutantów.

Cytat

Storm: "The X-Men will disband if Rogue is accepted, Professor."
Charles Xavier: "Do as you must, Storm. I will not abandon this child. All mutants lead extraordinarily difficult lives, most make mistakes and deserve a chance for redemption. Even if it means she will be my sole remaining student Rogue will have that chance."

Streszczenie

Wieczór. Wolverine mija ludzi zebranych, by oddać hołd poległym w ataku Avalanche'a. Przechodzi przez policyjny kordon na miejsce zdarzenia, gdzie Avengers wciąż przeszukują gruzy i pomagają poszkodowanym. Logan informuje Kapitana Amerykę, że Avalanche odciął się od swojej przestępczej przeszłości, i nie zrobiłby czegoś takiego. Rogers przyznaje mu rację. Do rozmowy włącza się Thor. Mówi, że przez lata obserwował wzajemną niechęć ludzi i mutantów, licząc, że obie grupy w końcu dojdą do porozumienia. Teraz nie zamierza dłużej stać z boku. Ktokolwiek stoi za tym atakiem ściągnął na siebie gniew boga piorunów.

Kapitan Ameryka informuje Wolverine'a, że Havok zgodził się pokierować grupą Avengers, w której skład wejdą również mutanci. Logan oponuje, mówiąc, że umieszczanie brata Cyclopsa w świetle jupiterów zdenerwuje wielu ludzi, za co zapłacą mutanci. Zirytowany, zbywa parę kolejnych uwag Steve'a, ale przerywa mu jeden z ocalałych, wylewnie dziękując Havokowi i ściskając go. Wolverine nie ma na to kontrargumentu.

Z ekranów telewizorów w całym kraju dobiega głos mężczyzny mówiącego o zagrożeniu, jakie stanowią mutanci. Po zagładzie szesnastu milionów mutantów na Genoshy nie ma miejsca na kompromis - homo superior pałają żądzą zemsty, co udowodnili poprzedniego dnia w Nowym Jorku. Słuchający go ludzie widzą w nim swojego idealnego przywódcę - a każdy widzi go inaczej, jako białego, Murzyna czy Azjatę. Jego słuchacze obracają się przeciwko mutantom w swoim najbliższym otoczeniu, mordując swoich znajomych, kochanków a nawet dzieci. Kiedy audycja dobiega końca, Red Skull gratuluje swojemu podwładnemu - Honest Johnowi, Żywej Propagandzie.

Anna Marie odzyskuje przytomność. Jest unieruchomiona. Po chwili odwiedza ją dwoje porywaczy - przypominający żółwia Etiopczyk Mzee, którego wioska została zmasakrowana przez ludzi Magneto, i zbudowana z wody teleporterka Dancing Water, córka Avalanche'a. Mzee oferuje Rogue kanapkę i wodę. Dancing Water wyrzuca X-Mance, że mutanci zniszczyli ich życie. Rogue wykorzystuje nadarzającą się okazję - spluwa wodą w porywaczkę. Mutantka natychmiast ją absorbuje, dzięki czemu Rogue może ukraść jej moce. Po krótkim starciu porywacze są pewni, że zabili X-Mankę, ale Rogue salwuje się ucieczką.

Red Skull budzi Scarlet Witch. Wanda chce go zaatakować, ale Johann uspokaja ją przy pomocy telepatii. Wyjaśnia Mścicielce, że jest ostatnią nadzieją ludzkości - już raz niemal zniszczyła mutantów. Pokazuje jej swoją "Szkołę dla Uzdolnionych Ludzi", tłumacząc, że jest klonem Red Skulla stworzonym i zahibernowanym w 1942. Kiedy się obudził, odkrył, że współczesna Ameryka przypomina Niemcy sprzed wojny, a mutanci są wrogiem, przeciw któremu można zjednoczyć ludzkość. Telepatycznie przekonuje do tego Wandę. Scarlet Witch mówi, że gdyby miała źródło mocy i odpowiednio wiele czasu, mogłaby ponownie zetrzeć mutantów z powierzchni Ziemi. Red Skull zapewnia ją, że będzie miała jedno i drugie. Przerywa mu wiadomość o ucieczce Rogue. Zostawia Wandę, która na odchodne zapewnia go, że wiernie służy Rzeszy.

Po odejściu Skulla Wanda zostaje zaatakowana przez Rogue. X-Manka kradnie jej moc, ale nie jest w stanie z jej skorzystać. Kontratak Scarlet Witch wybija dziurę w podłodze. Rogue spada na niższy poziom. Wanda zeskakuje za nią. Zbliża się do odwróconej tyłem Rogue, grożąc jej, ale przerywa, gdy dostrzega to, co Anna Marie - pozbawione mózgu zwłoki Charlesa Xaviera. Wstrząsający widok wyrywa Wandę spod kontroli Red Skulla.

Rogue pada na kolana. Wspomina moment, gdy Storm zagroziła, że X-Men się rozpadną, jeśli Charles przyjmie Rogue do zespołu. Xavier nie ugiął się, mówiąc, że każdy zasługuje na drugą szansę.

Anna Marie przysięga, że zabije Red Skulla, choćby to miała być ostatnia rzecz, jaką zrobi. Odpowiada jej Red Skull we własnej osobie, ze swoją grupą mutantów za plecami. Oświadcza, że mózg Xavier został połączony z jego własnym. Przepowiada, że ostatnią rzeczą, którą zrobi Rogue, będzie błaganie o własne życie.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Uncanny Avengers #2 Uncanny Avengers #2 Uncanny Avengers #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.