Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #275

X-Men: Legacy #275

X-Men: Legacy #275

The End of an Era!

Postacie
Zapowiedź

• Magneto złożył Rogue pewną propozycję. W tym ostatnim numerze serii Rogue będzie musiała uporać się z reperkusjami swej decyzji!

Cytat

Lightmaster: "I command light itself!"
Rogue: "Whoop-dee-doo, Lightmaster. Now Ah do too."

Streszczenie

Instytut Jean Grey otrzymuje prośbę o pomoc od więzienia, w którym trwa bunt obdarzonych nadludzkimi mocami więźniów. Szkoła jest niemal pusta w związku z wycieczką do Tabula Rasa, ale Rogue obiecuje naczelnikowi więzienia, że X-Men go nie zawiodą. Po drodze do hangaru natyka się na Mimica i prosi go, by jej towarzyszył.

W Blackbirdzie Mimic próbuje podjąć rozmowę, którą próbował rozpocząć, zanim Rogue powiedziała mu o misji. Anna Marie przypuszcza, że Calvin się do niej zaleca, i jest jej głupio, gdy Rankin wyprowadza ją z błędu. Jego moce sprawiają, że naśladuje zachowanie otaczających go ludzi o silnych osobowościach i chciał zapytać Rogue czy nie ma dla niego jakiejś rady. W tym momencie przelatują nad więzieniem i muszą się wziąć do pracy.

Mimic podzielił się z Rogue swoimi mocami. Wspólnie przepędzają atakującą strażników Quicksand i ruszają stawić czoła kolejnym przeciwnikom, m.in. Ruby Thursday, Griffinowi i Schizoid Manowi. Rogue ma zamiar ukraść im moce, ale ataki więźniów trzymają ją na dystans. Anna Marie prosi Mimica, by przez chwilę sam odpierał ataki. Calvin boi się, że bliskość Schizoid Mana i Griffina sprawi, że straci nad sobą kontrolę, ale bierze się w garść.

W części więzienia jeszcze nie objętej buntem, Rogue apeluje do więźniów o pomoc. Większość ją wyśmiewa, ale Equinox, Armadillo i Man-Bull pożyczają jej swoje moce. Uzbrojona w ten sposób Anna Marie z łatwością pokonuje zbuntowanych więźniów.

Po powrocie do Instytutu Rogue mówi Calvinowi, że jest dużo silniejszy, niż sam przypuszcza, i że najtrudniejsze, co musi zrobić, to zaufać samemu sobie.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

X-Men: Legacy #275 X-Men: Legacy #275 X-Men: Legacy #275 X-Men: Legacy #275 X-Men: Legacy #275 X-Men: Legacy #275 X-Men: Legacy #275 X-Men: Legacy #275

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.