Avalon » Serie komiksowe » Wolverine » Wolverine #315

Wolverine #315

Wolverine #315

"Covenant" Part 2

Postacie
Zapowiedź

• Wolverine vs. Murderous Lion w morderczym pojedynku Kung-Fu!
• Sztuki walki, super nauka i magia - Melita wyjawia sekrety the Covenant.
• Kim jest the Dreaming Maiden... i dlaczego tajemniczy Covenant chce jej śmierci?

Streszczenie

Dolina Wrót. Wolverine rozgląda się po ruinach, wspominając to, co wie na ich temat – od lat wierzono, że znajdujące się tu wrota stanowiły przejścia do innych światów. Wielu potężnych ludzi walczyło o kontrolę nad tym miejscem, o mało nie doprowadzając do jego całkowitej destrukcji. W końcu jednak jeden człowiek zdobył władzę nad doliną – Murderous Lion, którego Logan właśnie znajduje stojącego nad nieprzytomną Elsą. Zauważa, że członek Covenant ostatnio był uważany za martwego, ten odpiera więc, że śmierć to dla niego tylko krótkotrwała niedogodność i atakuje. Wolverine szybko zostaje zepchnięty do defensywy, dlatego postanawia uwolnić berserkerski szał, wpycha swoją rękę do gigantycznej dziury w piersi przeciwnika i zaczyna wysuwać i chować pazury, szatkując wszystko, co znajdzie. Gdy Lion pada na ziemię, mutant pomaga Elsie wstać, krytykując ją za próbę samodzielnego pokonania członka Covenant, po czym zabiera ją do jednych z niewielu nadal stojących wrót i razem z nią przechodzi na drugą stronę.

Nowy Jork, biblioteka publiczna. Bibliotekarz przynosi Melicie stos książek wspominających o Covenant, a gdy odchodzi, Vanessa stwierdza, że to strata czasu, bo sama mogłaby opowiedzieć reporterce o zgromadzeniu. Ta jednak sama zamierza odkryć ich tajemnice, pewna, że kobieta będzie ukrywać istotne szczegóły.

Gdzieś, lecz nie wiadomo, gdzie. Wolverine i Elsa pokonują kolejnych sługusów Liona, w końcu docierając do pomieszczenia, w którym stoi, zamieniona w kryształ, Dreaming Maiden. Logan pyta, czy dziewczyna wygląda Elsie na potwora, ta odpiera więc, że mutant powinien doskonale wiedzieć, że potwory przybierają najróżniejsze kształty.

Marrakesz, 1934. Dreaming Maiden nie zamierza walczyć ze swoim oprawcą, pyta jedynie, czemu musi zginąć. Gdy widzi wahanie Logana, stwierdza, że wcale nie chce on jej zabijać i szuka powodu, by ją oszczędzić, ten więc odrzuca nóż i zabiera dziewczynę z komnaty – nie wie, czemu kazali mu ją zabić, wie jednak, że jeśli wyjdzie na jaw, że tego nie zrobił, oboje zginą.

Nowy Jork, biblioteka. Znudzona czekaniem, Vanessa wskazuje Melicie odpowiednią książkę, podając nawet stronę, którą powinna przeczytać. Po lekturze reporterka nie jest w stanie uwierzyć własnym oczom.

Gdzieś, lecz nie wiadomo, gdzie. Elsa nie może uwierzyć, że Logan nie był w stanie zabić Dziewczęcia. Ten odpiera, że nie zawsze wszystko jest takie łatwe i pyta, czemu według niej Ulysses zatrudnił jego, zamiast samemu zabić dziewczynę. Stwierdza, że Bloodstone'a dręczyły wątpliwości, córka łowcy nie ma jednak podobnych problemów i sięga po strzelbę. W tym momencie zostają zaatakowani przez gigantyczne, kuliste roboty – twory kolejnego członka Covenant, Jeffersona Chambersa, Murderloki – które zostały wysłane, by odnaleźć Dreaming Maiden. Wiedząc, że szalony geniusz obserwuje walkę, Logan ogłasza, że znajduje się ona pod jego ochroną, wtedy jednak robot, z którym walczył, dokonuje autodestrukcji, powalając mutanta. Elsa również próbuje skontaktować się z Chambersem, przypominając, że jej ojciec zawsze mówił, że Dreaming Maiden musi zginąć i pytając, co się zmieniło. Nie doczekuje się jednak odpowiedzi, zamiast tego zostaje znokautowana.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine #315 Wolverine #315 Wolverine #315 Wolverine #315 Wolverine #315 Wolverine #315 Wolverine #315

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.