Avalon » Serie komiksowe » Wolverine » Wolverine #314

Wolverine #314

Wolverine #314

"Covenant" Part 1

Postacie
Zapowiedź

• Zupełnie nowa świeża historia!
• W jaki sposób Wolverine jest powiązany z sekretną organizacją znaną jako the Covenant?

Streszczenie

Instytut im. Jean Grey. W swoim gabinecie Logan rozmawia z Melitą Garner, bez większego skutku próbując odzyskać wspomnienia utracone podczas ostatniej potyczki z Doctorem Rotem. Nagle w pokoju zjawia się inna, półprzezroczysta kobieta – Vanessa Baker. Widząc dawną znajomą, Logan prosi Melitę o zostawienie ich samych, ta więc, wściekła, wypada, trzaskając drzwiami. Gdy zostają sami, mutant zauważa, że według jego źródeł kobieta powinna nie żyć, ta więc stwierdza, że to, co pozostało z jej ciała, znajduje się w kilku szalkach Petriego, a ona sama jest obecnie bytem holograficznym. Spytana dodaje, że większość pozostałych członków Covenant również nadal żyje – poza Ulyssesem Bloodstonem – choć nie współpracowali ze sobą od lat i nie zwracali na siebie uwagi. To jednak ostatnio się zmieniło – a to dlatego, że Dreaming Maiden znów śni.

Marrakesz, rok 1934. Logan przekrada się do pałacu, gdzie zostaje zaatakowany przez najróżniejszych strażników. Udaje mu się wszystkich powalić i zakrada się do komnaty, w której żyje młoda dziewczyna. Pyta ona, czy przybył on ją uratować, Logan więc, wyjmując nóż, odpiera, że nie do końca.

Teraźniejszość. Vanessa przyznaje, że nigdy nie zgadzała się ze swoimi wspólnikami co do konieczności zabicia Śniącego Dziewczęcia, uznała jednak, że czasem trzeba dokonać poświęceń. Ujawnia, że zawsze wiedziała, że Logan nie wykonał swojej misji. Postanowiła nie informować o tym reszty Covenant. Wie też, czemu Logan nie chce znowu się mieszać. Dodaje, że niezależnie od tego, czy mu wybaczyła, czy nie, Dreaming Maiden znowu potrzebuje jego pomocy – członkowie Covenant potrafią być bezwzględni, zwłaszcza, gdy są zdesperowani. Mutant pyta, skąd w ogóle wiedzą oni o powrocie dziewczyny, Vanessa ujawnia więc, że wszystkich ich – nawet ją – znowu zaczęły nawiedzać sny.

Jakiś czas później, Isla De La Sombra u wybrzeży Maroka. Wolverine zakrada się do jednej z jaskiń, świadom tego, że już się spóźnił. Zamierza znaleźć jakiś ślad sugerujący, kto odnalazł Dreaming Maiden, zamiast tego trafia na Elsę Bloodstone, a po chwili oboje zostają otoczeni.

Nowy Jork. W swoim mieszkaniu Melita wypomina sobie swoje zachowanie w gabinecie Logana, gdy nagle staje przed nią Vanessa Baker. Wściekła, reporterka rzuca się na nią, przenika jednak przez jej holograficzne ciało. Kobieta wyjaśnia więc, że przybyła do niej, gdyż Logan będzie potrzebował jej pomocy.

Isla De La Sombra. Wojownicy otaczający Wolverine'a i Elsę ogłaszają, że ich mistrz, Murderous Lion, pozostawił ich tutaj, by zabić wszystkich szukających Dreaming Maiden. Elsa nie zamierza walczyć z ludźmi, Logan wyjaśnia więc, że mają do czynienia z Dwunastoma Koszmarami, wojownikami, którzy studiowali formę kung fu tak zakazaną, że zmieniła ich w coś, czego nie można już określić mianem "ludzi". W tym momencie ich przeciwnicy zaczynają się przeistaczać w monstra, łowczyni potworów stwierdza więc, że to bardziej jej pasuje i wraz z mutantem rusza do ataku. Mimo przewagi liczebnej, Koszmary nie stanowią dla nich wyzwania, a po ich pokonaniu Logan stwierdza, że jeśli Dziewczę odnalazł Murderous Lion, najprawdopodobniej zabrał ją do Doliny Wrót i że jeśli chcą ją uratować, powinni zacząć szukać właśnie tam. Elsa jednak poprawia go – nie zamierza jej ratować, lecz zakończyć misję swego ojca. Stwierdzając, że Dreaming Maiden musi zginąć, strzela do Wolverine'a.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine #314 Wolverine #314 Wolverine #314 Wolverine #314 Wolverine #314 Wolverine #314

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.