Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #645

Journey Into Mystery #645

Postacie
Zapowiedź

• Kieron Gillen żegna się z obsadą JiM!
• "Czemu Loki to zrobił? Tego nie wie nikt." Aż do teraz.
• Przeszłość i przyszłość Lokiego na kursie kolizyjnym.

Streszczenie

Loki studiuje zapiski z Siege i zastanawia się, dlaczego jego wcześniejsza inkarnacja tak się zachowała. Nagle przenosi się do innego miejsca. Kiedy się podnosi stoi przed nim jego starsza wersja, która wyjawia swój misterny plan. Ikol odwiedził nadwornego historyka Asgardu. W zamian za niesamowitą opowieść uzyskał jego pomoc. Sroka przewiduje, że Loki stworzy urządzenie, które zagrozi światu, ale dobrze je schowa. Kiedy wybuchnie następna wielka wojna zagrażająca światu, pisarz ma poinformować o urządzeniu Mephisto. Wiadomość ma być podpisana jako od Lokiego.

Mephisto w ten sposób dowiedział się o koronie strachu. Udało mu się ją zdobyć i podporządkować sobie wszystkich Fear Lords. Teraz ma wystarczająco mocy, aby sięgnąć po opuszczony tron Szatana. Kiedy mu się to uda na Ziemi zapanuje piekło. To wydarzy się dziś. Korona wykuta jest z myśli i snów młodego Lokiego. Jeśli chłopak pozwoli jego złej Połówce na przejęcie kontroli, wymaże w ten sposób swoje myśli i korona przestanie istnieć. Ponieważ dzieciak zrehabilitował jego imię w oczach innych, teraz będzie miał szansę na nowy początek. Stary Loki pozwala młodszej wersji na 3 pożegnalne rozmowy. Potem ma wrócić, by dokonać zamiany.

Chłopak od razu biegnie do jaskini gdzie jest Leah. Każe jej otworzyć portal do piekła, gdzie oboje się udają. Tam od Disir dowiaduje się, że te nie mogą już zniszczyć jego duszy. Wówczas prosi Helę, aby ta odesłała Leah. Ta odsyła dziewczynę do przeszłości. Leah jest wściekła i na pożegnanie przeklina swojego dotychczasowego przyjaciela.

Po powrocie Loki spotyka się z Thorem. Prosi go, aby w przypadku gdyby znów stał się zły, nie miał skrupułów i go zabił. Odinson odmawia. Zawsze będzie w niego wierzył.

Loki powraca do swojego złego odpowiednika. Chce jednak się dowiedzieć co będzie potem. Dostaje w odpowiedzi bajeczkę, gdzie wszystkie historie dobrze się kończą, wszyscy wracają do swoich ról i będą żyli długo i szczęśliwie. Nawet Loki połączy się ze swoją ukochaną Leah. Chłopak wie, że to kłamstwo. Według niego, zły Loki już przegrał. On się nie zmieni. Jemu się to udało, a on robi wszystko tak jak zawsze. Następnie bierze w ręce Ikola i go zjada. Ubroczony jego krwią sięga po swój stary hełm.

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #645 Journey Into Mystery #645 Journey Into Mystery #645 Journey Into Mystery #645 Journey Into Mystery #645 Journey Into Mystery #645

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.