Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 6 » Captain America vol. 6 #18

Captain America vol. 6 #18

Captain America vol. 6 #18

"New World Orders" Part 4

Postacie
Zapowiedź

• Omega Madbombs uwolnione i nikt nie jest bezpieczny!
• Agent 13 i Dum Dum Dugan w pojedynku z Baronem Zemo w kosmosie!
• Captain America vs. Codename: Bravo i Queen Hydra!

Streszczenie

Falcon i Diamondback próbują ratować cywilów przed kroczącą Mad Bombą. Nie jest to łatwe, ponieważ ludzie nadal zachowują się irracjonalnie.

Cała armia S.H.I.E.L.D. staje do powietrznej walki z oddziałami Discordians, którzy strzegą latającej wyspy Hydry. Cap bierze jeden z Jetpacków i dołącza do bitwy. Ostatecznie udaje mu się dostać do wnętrza kompleksów. Po krótkich poszukiwaniach odnajduje Codename: Bravo i Hydra Queen, którzy już na niego czekają.

Na stacji kosmicznej Zemo i Sharon dalej toczą swój pojedynek. Baron każe swoim żołnierzom trzymać się z daleka. To jego walka. Nagle na miejsce dociera Dugan i jego oddziały. Dzięki jego interwencji udaje się obezwładnić złoczyńcę. Reszcie żołnierzy Hydry Dum Dum mówi o podłożonych ładunkach wybuchowych na stacji. Jeśli tu zostaną wylecą w powietrze. Ci rzucają się do ucieczki. Teraz Dugan i Sharon wraz z więźniem mogą bezpiecznie wsiąść do swojego wahadłowca. Kiedy odlatują stacja wybucha. Dzięki temu na Ziemi Mad Bomy ulegają autodestrukcji.

Cap toczy zacięty pojedynek z Bravo. Nie będzie łatwo wyłonić zwycięzcę. Hydra Queen odrywa, że Mad Bomby przestały działać. Postanawia interweniować. Strzela do Capa. Ten zasłania się tarczą, a kula rykoszetem trafia w Bravo. Ten pada na ziemię martwy. Steve rzuca w napastniczkę swoją tarczą. Siła ciosu ciska nią w monitory i po chwili kobieta osuwa się nieprzytomna.

Wieczorem Cap, Sharon, Sam i Rachel przy kolacji świętują zwycięstwo. Steve wierzy, że teraz świat ma szanse na zmianę. Bravo odsłonił wszystkie słabości ich cywilizacji i nadszedł czas na chwilę refleksji. Kiedy Falcon i Diamondback wychodzą, Cap i jego ukochana zaczynają się całować.

W więziennym szpitalu Hydra Queen leży w śpiączce. Odwiedza ją jeden z lekarzy. Upewnia się, że jest sam, a następnie klęka przed łóżkiem kobiety. Ślubuje wiernie jej służyć, kiedy ta odzyska przytomność.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 6 #18 Captain America vol. 6 #18 Captain America vol. 6 #18 Captain America vol. 6 #18 Captain America vol. 6 #18 Captain America vol. 6 #18 Captain America vol. 6 #18 Captain America vol. 6 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.