Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #32

New Avengers vol. 2 #32

New Avengers vol. 2 #32

"End Times" Part 2

Postacie
Zapowiedź

• Jeden ze śmiertelnych wrogów New Avengers powraca!
• Wiele ciężkich i nieodwracalnych decyzji zostanie podjętych!

Cytat

Doctor Strange: "Somebody this powerful decides to plan your distruction... By the time you figure out who it is and what's happening... It's too late..."

Streszczenie

New Avengers stoją nad nieprzytomną Victorią Hand, zastanawiając się, co zrobić, przynajmniej dopóki Doctor Strange nie wyrzuca ich wszystkich z pokoju. Następnie czarem wysyła świadomość agentki na płaszczyznę astralną, gdzie wyjaśnia jej, że padła ofiarą magicznej kradzieży ciała i pyta, jakie jest jej ostatnie wspomnienie, nim zemdlała przed rezydencją. Victoria chce wiedzieć, czemu nie rozmawiają w normalnym świecie, czarownik wyjaśnia więc, że ktokolwiek przejął nad nią kontrolę, zdołał z dużym prawdopodobieństwem zinfiltrować drużynę – a to znaczy, że nie mogą nikomu zaufać.

W innym miejscu rezydencji Avengers zastanawiają się, co zrobić i czy zbadać sprawę zaginięcia Kale, a w pewnym momencie Daredevil zauważa, że coś jest nie tak, nie potrafi jednak stwierdzić, o co dokładnie chodzi. Nagle zebrani słyszą agenta Colta, który każe im otworzyć bramę. Hill nie może uwierzyć, że agenci FBI jeszcze się nie rozeszli i zamierza powiedzieć im co nieco, Carol jednak powstrzymuje ją, przekonując, że jako była wojskowa potrafi z nimi rozmawiać. Następnie wychodzi na zewnątrz i staje twarzą w twarz z Coltem.

Na płaszczyźnie astralnej Strange ponawia pytanie o ostatnie wspomnienie Victorii – czy była sama, czy otwierała komuś drzwi lub odbierała telefon. Ta zapewnia, że była całkiem sama i siedziała w Internecie. Pyta, jaki to ma związek, czarownik wyjaśnia więc, że próbuje stwierdzić, skąd została zaatakowana. Pyta też, czy pamięta rozmowę z Jennifer Kale, ta jednak nie wie nawet, kim ona jest. Strange wyjaśnia, że jest to potężna czarodziejka, która była jednym z kandydatów do tytułu Sorcerera Supreme. Niewielu ludzi wiedziało o jej istnieniu, co jej odpowiadało. W związku z tym fakt, że została zaatakowana, jest bardzo niepokojący.

Captain Marvel zaczyna odczuwać zawroty głowy, a agent Colt wyciąga swój pistolet i celuje do Mścicielki. Gdy na miejscu zjawia się reszta drużyny, ogłasza on, że Carol przyznała się do zabójstwa Jennifer Kale, po czym przykłada lufę pistoletu do swojej głowy. Krzyczy, że to Avengers zmuszają go do tego, po czym strzela. Widząc to, reszta agentów zaczyna celować do herosów, Maria Hill przejmuje dowodzenie i ogłaszając, że rezydencja jest od tej chwili miejscem zbrodni, zabrania Mścicielom wykonywania gwałtownych ruchów i wzywa posiłki.

Na płaszczyźnie astralnej Victoria nie potrafi zrozumieć, czemu stała się celem ataku, Strange wyjaśnia, że prawdopodobnie to on został namierzony – a fakt, że wykorzystana do tego celu została Hand, której praktycznie nie zna, jest tylko częścią planu – ich przeciwnik musiał się upewnić, że Doctor niczego się nie domyśli, dopóki nie będzie za późno. Teraz jednak wie już, kto za tym stoi i wzywa go po imieniu – i w istocie, po chwili Daniel Drumm pojawia się przed nim. Gdy Stephen próbuje przekonać go, że nie jest winny śmierci jego brata, Daniel zabrania mu wspominania Jericho i atakuje Victorię.

Avengers słyszą krzyki wewnątrz rezydencji i pędzą do pokoju, w którym ułożyli Hand. Tam jednak zastają ją martwą, ze Strange'em u jej boku. Hill celuje do niego, jej broń zostaje jednak zmiażdżona przez Cage'a. Captain Marvel sugeruje, by Luke uciekł wraz z rodziną, wykorzystując stare tunele dla Quinjetów, co spotyka się z protestem ze strony Marii. Tymczasem Doctor przeprasza przyjaciół, po czym znika, przeteleportowawszy się do Greenwich Village. Tam kontaktuje się z Wongiem, prosząc go, by się ukrył, po czym teleportuje się dalej.

W rezydencji Carol prowadzi Luke'a i Jessicę do tajnego przejścia, gdy stają przed nimi agenci FBI. Carol nie ma więc wyboru i musi ich zaatakować, zmuszając do odwrotu.

Doctor Strange zjawia się w Nowym Orleanie, gdzie udaje się do mieszkania Daimona Hellstorma. Gdy tam dociera, widzi go siedzącego przed telewizorem, oglądającego relację z Avengers Mansion. Gdy jednak prosi go o pomoc, odkrywa, że on również jest martwy. Nagle staje za nim Maria Hill wraz z kilkoma agentami S.H.I.E.L.D., każąc mu się poddać.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #32 New Avengers vol. 2 #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.