Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #32

Avengers vol. 4 #32

Avengers vol. 4 #32

"End Times" Part 2

Postacie
Zapowiedź

• Avengers podążają za tajemiczym sygnałem, którego źródło wiąże się z jedną z nierozwiązanych zagadek z historii Avengers!

Streszczenie

Tony Stark łączy się z Henrym Pymem w jego laboratorium i prezentuje mu odebrany sygnał alarmowy, stwierdzając, że chciał się z nim skonsultować, by upewnić się co do jego źródła. Spytany, Stark odpiera, że nie wiedzą, kto go nadaje, Hank strofuje go więc, przypominając, że nie raz sugerował, by każda karta identyfikacyjna posiadała unikalny sygnał. Tony wyjaśnia, że wprowadzili to już kilka lat temu – ktoś po prostu używa karty starego typu. Odrzuca możliwość, że ktoś po prostu znalazł kartę i zaczął się nią bawić, a to ze względu na źródło sygnału. Zbadawszy sprawę, Pym potwierdza domysły przyjaciela i domyśla się, co to może znaczyć. Tony uspokaja go więc, stwierdzając, że nie mogą mieć co do tego pewności, ale Avengers już się zbierają.

Microversum. Kobieta przemyka się ulicami miasta. Zostaje zaatakowana przez nowoczesne statki-samoloty. Otoczona, w końcu się poddaje, próbując wyjaśnić odprowadzającym ją bojówkarzom, że chce tego samego, co oni – opuścić to miejsce. Stwierdza, że pierwsze, co zrobi po powrocie do domu, to zamówienie sobie gigantycznego czekoladowego szejka, po czym, nagle, znika. Po chwili, równie nagle, zjawia się za sterami jednego ze kosmolotów, nim jednak zdąży otworzyć ogień, zostaje zestrzelona przez pozostałe pojazdy.

Avengers zjawiają się w Central Parku, stamtąd bowiem dobiega odebrany przez nich sygnał – a dokładniej, ze świata wewnętrznego umiejscowionego na obszarze Parku. Nagle Spider-Man i Thor rozpoznają miejsce, w którym stoją – w tym samym miejscu, podczas walnej bitwy ze Skrullami, zginęła Wasp. Rozkładający urządzenia Giant-Man oświadcza, że teraz ją uratują, a Captain, Iron Man i Thor zgłaszają się na ochotników do podróży do Microversum, podobnie jak Hank. Nagle na miejscu pojawia się Wonder Man, zgłaszając się zamiast nich. Wyjaśnia, że dzięki swej mocy będzie mógł lepiej przetrzymać "podróż". Hank odpiera, że wierzy w dobre intencje Simona, ale nie może ryzykować. Williams stwierdza jedynie, że go rozumie i znika, pozostawiając Mścicieli skonsternowanych. Captain szybko wraca do misji i każe Red Hulkowi, Visionowi i Wolverine'owi strzec urządzenia podczas ich nieobecności, pozostałych wysyłając z powrotem do Wieży. Sam, wraz z Iron Manem, Thorem i Giant-Manem wstępuje na platformę, która, po uruchomieniu, zmniejsza ich do wielkości subatomowych. Na miejscu szybko okazuje się, że ani ich ciała, ani ich technologie nie pasują do tego miejsca – choć, jak hipotetyzuje Hank, może to być tylko kwestia aklimatyzacji. Zauważają na horyzoncie miasto, z którego wydaje się dobiegać sygnał, tam też więc się udają.

Jakiś czas później Avengers skradają się uliczkami na pole bitwy, w którego centrum widzą tajemniczą kobietę... która zauważywszy ich, rzuca się na nich i każdego po kolei obdarowuje całusem. Uradowana, że jej plan zadziałał, Janet Van Dyne nie może się doczekać powrotu na Ziemię. Nim jednak zdąży wyjaśnić, skąd się tu wzięła, zostają zaatakowani. Tłumaczy przyjaciołom, że w czasie swego pobytu w tym miejscu narobiła sobie wrogów, z których największym jest tutejszy capo di tutti capi – Lord Gouzar, który właśnie przybył po nią osobiście.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #32 Avengers vol. 4 #32 Avengers vol. 4 #32 Avengers vol. 4 #32 Avengers vol. 4 #32 Avengers vol. 4 #32 Avengers vol. 4 #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.