Avalon » Serie komiksowe » Wolverine » Wolverine #313

Wolverine #313

Wolverine #313

"Sabretooth Reborn" Part 4: "Revolution"

Postacie
Zapowiedź

• Zdumiewająca konkluzja SABRETOOH REBORN!
• Co zaoferuje Romulus Sabretoothowi, aby mogło zrekompensować jego odwieczną wendettę przeciwko Wolverine'owi?
• Wolverine musi podjąć decyzję: powstrzymać Sabretootha czy Romulusa... a później żyć z sumieniem obciążonym trupami spowodowanymi tą decyzją.

Streszczenie

Willa Romulusa na Wybrzeżu Amalfitańskim we Włoszech. Wolverine nie daje wiary w ani jedno słowo starożytnego mutanta i atakuje. Walka jest wyrównana do chwili, gdy dołącza do niej zregenerowany Sabretooth. Zmuszony do walki przeciw dwóm przeciwnikom, Logan w końcu pada u ich stóp. Creed zamierza pozbyć się go na dobre, Romulus ma jednak inne plany i wbija swoje pazury w głowę Wolverine'a...

Który dzięki temu przypomina sobie, gdy dawno temu w czwórkę – on, Creed, Romulus i Remus – dotarli do siedziby programu Weapon X, projektu Departamentu H odpowiedzialnego za stworzenie kanadyjskiego super-żołnierza. Wychodzi im naprzeciw czwórka nadludzi, których jednak Logan bez problemu likwiduje. Podczas, gdy Kanadyjczyk wręcza Remus swój miecz – na wypadek, gdyby nie przetrwał operacji – Romulus roztacza przed Victorem wizję Imperium, które będą mogli stworzyć dzięki poświęceniu Logana.

Wolverine budzi się w teraźniejszości, ujawniając, że w wolnej chwili sprawdził, co naprawdę oznacza powiedzonko Romulusa: "Quod sum eris" – w istocie tłumaczy się ono na "jestem tym, czym ty będziesz", nie jest to jednak okrzyk bojowy ani przechwałka – jedynie hasło wykuwane na nagrobkach. Ostatnie słowo nieboszczyka. Sam jednak nie jest jeszcze martwy i wraca do walki, w tej samej chwili na miejscu zjawiają się też posiłki w postaci Cloaka, Dagger i Remus. Podczas, gdy para młodych herosów atakuje Sabretootha, Remus pomaga Loganowi w walce z jej bratem. Widząc, że stoi na przegranej pozycji, Creed wyciąga bombę i, ku zaskoczeniu Romulusa, detonuje ją. Odrzucony przez eksplozję, Wolverine ląduje w morzu, w locie dostrzegając próbującego uciec Sabretootha. Nim jednak zdąży do niego dopłynąć, zostaje złapany przez również znajdującego się w wodzie Romulusa. Logan wykorzystuje fakt, że starożytny mutant nie jest przyzwyczajony do ciężaru Adamantium i zaczyna go dusić, nie pozwalając na wypłynięcie i zaczerpnięcie tchu.

Jakiś czas później. Logan odpoczywa na prywatnej tropikalnej wyspie Remus, wraz z gospodynią, którą Cloak uratował wraz z Dagger przed eksplozją. Tyrone i Tandy również cieszą się odpoczynkiem, choć zastanawiają się nad powrotem do Nowego Jorku. Tymczasem Romulus został uwięziony na Raft, skąd nieprędko ucieknie. Co prawda Creed zbiegł, Logan postanawia jednak dla odmiany skupić się na pozytywach sytuacji, w której się znajduje i całuje Remus.

Pocałunek ten przywraca mu kolejne wspomnienie z czasu programu Weapon X – gdy on znajduje się w zbiorniku, Remus próbuje przekonać brata, by go wypuścił, Romulus jednak stwierdza, że muszą to zrobić i że tego właśnie Logan chce. Kobieta odpiera, że w swoim stanie Logan sam nie wie, czego chce i stawia mu ultimatum – jeśli go nie wypuści, ona opuści jego grupę. Romulus jest nieprzejednany i po jej odejściu każe Profesorowi usunąć z umysłu mutanta wszystkie związane z nimi wspomnienia – a już zwłaszcza o jego siostrze.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine #313 Wolverine #313 Wolverine #313 Wolverine #313 Wolverine #313 Wolverine #313 Wolverine #313 Wolverine #313

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.