Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #644

Journey Into Mystery #644

Journey Into Mystery #644

"Everything Burns" - Part the Fifth: "Young Adult Fiction"

Postacie
Zapowiedź

• Dziewięć Królestw płonie, a Loki udaje się do serca domeny Surtura by... negocjować?

Streszczenie

Thor nadal pogrąża się w morzu ognia. Ostatecznie podejmuje decyzję o zaprzestaniu walki. Odpuszcza i tonie.

Asgardia desperacko odpiera ataki, ale nie idzie im najlepiej. Volstagg odprawia swoich towarzyszy z Worriors Three. Każe im słuchać swego króla, nie kwestionować jego rozkazów i wracać do bitwy. Ciężar władzy go dobija. Wszystko się wali, a on jest bezsilny. Zrezygnowany idzie do podziemi pałacu.

Na obrzeżach piekła Loki próbuje złapać oddech. Zastanawia się, czy go jeszcze ścigają. Po chwili dostrzega węszącego Hel Wolfa. Chłopak zaczyna się bać. Jego ciężko będzie się pozbyć. Thori proponuje fortel. Psotnik schowa się w pobliskiej jaskini, a pies pobiegnie z jego rękawiczką. Jej zapach zmyli ojca szczeniaka.

W piekle Hela wysłuchuje od Tyra raportu o stanie armii. Ta jest jednak rozkojarzona. Przybywa jedna z Disir. Donosi, że Loki oraz pościg za nim dotarły na obrzeża królestwa. Hela nie będzie tolerować nieproszonych gości. Każe zebrać oddział i zająć się tą sprawą.

W lochach Volstagg odwiedza All-Mothers. Uwalnia je z kajdan i daje broń. Wierzy w ich lojalność i przeprasza za oskarżenia. Teraz każda para rąk jest ważna i prosi je o dołączenie do walki. Te jednak odmawiają. Ich obecność może osłabić morale żołnierzy. Oni uważają je za zdrajczynie. Radzą wierzyć w działania Thora i Lokiego. Tylko oni mogą ich uratować. Tymczasem tu na miejscu Volstagg i jego poddani muszą walczyć, aby było co ocalić.

Loki wychodzi ze swojej kryjówki, ale tam czeka już na niego Hel Wolf z oddziałami Surtura. Thori zdradził. Jest zbyt podobny do swojego ojca. Na szczęście na miejscu zjawia się jego matka wraz z Disir. Garm rzuca się na byłego kochanka i rozpoczyna się walka. Jedna z walkirii piekła łapie Lokiego i wraz z nim skacze do portalu. Po chwili oboje klęczą przed Helą. Chłopak błaga o pomoc. Jego córka wie o co chodzi. Ma ona otworzyć portal do przeszłości. W ten sam sposób pomogła kiedyś jego dorosłej wersji w zabiciu jego ojca. Po chwili na ziemi otwiera się kolejny portal. Loki skacze.

Ląduje w twierdzy Serpenta tuż po jego porażce. Wszystko wokół się wali. Chłopak szybko odnajduje książkę i poprawia swój poprzedni wpis. Opisuje w nim to jak Leah pomogła mu ocalić świat oraz co tak naprawdę ona dla niego znaczy. Następnie ucieka zanim cała twierdza legnie w gruzach.

Jego podróż w czasie wyczuwa Leah. Wypacza trasę jego portalu i chłopak po chwili ląduje u stóp Surtura. Gigant w końcu będzie mógł go zabić. Nagle Leah oślepia go i ratuje Lokiego. Razem zaczynają uciekać. Sytuacja jest jednak rozpaczliwa. Bóg kłamstwa miał tylko jeden plan. Mógł albo ocalić świat, albo ją. Wybrał Leah i teraz nie wie co ma robić. Dziewczyna dziękuje mu. Po chwili odnajduje ich Surtur i oboje stają naprzeciwko swojej zguby.

Thor umiera. Nagle słyszy głos. To Hela wzywa go do siebie. Ma dla niego prezent. Po chwili Odinson jest już w piekle. Królowa wyjaśnia mu, że Loki przewidział to. Teraz ona chce, aby poprowadził jej armię poległych wojowników.

[Uwaga: ciąg dalszy historii znajduje się w Mighty Thor #21 – przyp. Spell]

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #644 Journey Into Mystery #644 Journey Into Mystery #644 Journey Into Mystery #644 Journey Into Mystery #644

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.