Avalon » Serie komiksowe » Mighty Thor » Mighty Thor #20

Mighty Thor #20

Mighty Thor #20

"Everything Burns" - Part the Fourth: "A Dog and his Tricks"

Postacie
Zapowiedź

• Siły Surtura docierają do Asgardii!
• Thor uwięziony w zaświatach!
• Prawda o Lokim w końcu ujawniona!

Cytat

Loki: "See? I told you, dumb bird. I can undo everything if I set my mind to it."

Streszczenie

Muspelheim. Thor tonie w rzece ognia, pożerany przez żyjące tam demony.

Asgardia. Loki zagląda do namiotu dowódcy, pytając, czy coś go ominęło. Widząc go samego, Sif pyta, gdzie jest Thor. Młody bóg niewinnie stwierdza, że myślał, że jest on z nimi, wojownicy wyjaśniają więc, że walczył wraz z Heimdallem w Niffelheimie, ale gdzieś zniknął. Nagle do namiotu wpada jeden z Asgardczyków – miasto-machina właśnie przeszło przez Drzewo Światów.

W Niffelheimie Heimdall zostaje otoczony przez opętanych Vanirów.

W Muspelheimie Thor odgania się od demonów, wypominając sobie, że znowu dał się oszukać Lokiemu. Zaczyna się jednak zastanawiać nad motywami swego brata. Co mógł zyskać, zdradzając swego jedynego sprzymierzeńca?

W Niffelheimie opętany Heimdall staje na czele Vanirów i rusza do ataku na Asgardię. Tam Volstagg wysłuchuje raportów o postępującej machinie wojennej Surtura – lodowe olbrzymy z Jotunheimu przyłączyły się do tytana ognia, Nidavellir upadł, a Svartalfheim i Midgard bronią się ostatkiem sił. Nagle do namiotu wpada kolejny wojownik, informując o kolejnej fali atakujących, tym razem dowodzonych przez Heimdalla. Wtedy Loki wpada na pomysł i proponuje wykorzystać zbroję Destroyera – tak, jak on i Volstagg to zrobili podczas wojny z Serpentem. Hogun i Fandral nie mogą uwierzyć w to, co słyszą, a gdy Volstagg próbuje to wyjaśnić, Hogun rzuca się na niego. Loki wymyka się tymczasem z namiotu, wytykając Ikolowi, że nie wierzył on, że będzie w stanie zniszczyć wszystko. Ptak gratuluje mu wywołanego chaosu i pyta, co zamierza zrobić teraz, ten odpiera więc, że napisze lepszy koniec.

Muspelheim. Surtur wyjaśnia Lokiemu, że jego zadaniem ma być zapewnienie, by jego ostatni "boski zarodek" znalazł swe miejsce w Asgardii. Młody bóg pyta, czy wtedy spłonie wszystkie dziewięć światów, tytan ognia oświadcza więc, że jego plany zakładają o wiele więcej – zarodki będą wysysać energię światów, przesyłając ją do miast-machin, w końcu kumulując ją całą w głównym mieście Manchester Gods w Otherworldzie. A że to miejsce jest połączone ze wszystkimi światami, z całym Multiversum, gdy uwolni tę zebraną energię, spłonie absolutnie Wszystko. Przysłuchując się monologowi łotra, Loki ukradkiem sięga po cień jego miecza, a gdy ten odwraca swoją uwagę, bóg kłamstw ucieka. Łączy się przy tym z nadal walczącym w rzece ognia Thorem, prosząc, by zaprzestał walki i pozwolił się pochłonąć przez płomienie.

Leah jest wściekła, że znowu dała się oszukać Lokiemu. Surtur stwierdza jednak, że zdrada z jego strony zawsze była możliwością, z którą trzeba było się liczyć. Na szczęście właśnie z tego powodu zatrzymał przy sercu pewną bestię idealną do tego, by go odnaleźć. Rozcina swój brzuch, z którego wyskakuje Hel-Wolf, gotowy wytropić sprawcę swej śmierci.

[Uwaga: ciąg dalszy historii znajduje się w Journey into Mystery #644 – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Mighty Thor #20 Mighty Thor #20 Mighty Thor #20 Mighty Thor #20 Mighty Thor #20 Mighty Thor #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.