Avalon » Serie komiksowe » Mighty Thor » Mighty Thor #19

Mighty Thor #19

Mighty Thor #19

"Everything Burns" - Part the Second: "The Kindling"

Postacie
Zapowiedź

• Thor i Loki są zbiegami, podczas gdy piekielny ogień Surthura trawi Dziewięć Królestw!
• Kto poprowadzi Asgardię?
• Jaka tajemnica ukrywa się w chaosie konfliktu między Asgardią a Vanir?

Cytat

Heimdall: "The World Tree burns. Sister turns against sister; brother against brother. The fires spread! I have seen the future and it is flames!"

Streszczenie

Gdy Loki ucieka z Asgardii, Thor pyta zebranych Asgardczyków, czy wątpią w to, że nawet teraz, gdy ich świat ma się ku końcowi, będzie bronił swego brata. Hogun jest pewien, że tak będzie. Obaj rzucają się do walki, podobnie jak Fandral. Powaliwszy dwóch spośród Warriors Three, Odinson pyta, kto jeszcze chce z nim walczyć, zostaje więc otoczony przez pozostałych mieszkańców. Awanturę przerywa Heimdall, ogłaszając, że patrząc w przyszłość, widzi tylko płomienie. Tak Asgardczyków, jak i Vanirów, pochłonie ogień, mogą jedynie zdecydować, czy chcą spłonąć razem, czy samotnie. Freyja zapewnia, że nie ma nic wspólnego z działaniami swej siostry, Gullveig, a pozostałe Wszechmatki są gotowe poddać się aresztowi, by uspokoić rozruchy. Na odchodnym Freyja obwieszcza jeszcze, że Surtur pragnie zniszczyć więzi między Asami a Vanirami, a walki wewnętrzne jedynie mu pomagają. Po ich odejściu głos zabiera Thor, który zapewnia, że ci, którzy chcą pozostać w wolnej od wojny Asgardii, mogą to zrobić, wzywa jednak wojowników do walki przeciw Surturowi i jego maszynom. Volstagg z entuzjazmem przyłącza się do niego, a po chwili, z ociąganiem, czynią to Fandral, Hogun i pozostali wojownicy. Wszyscy poza Sif, która po kryjomu udaje się do wnętrza zamku.

Walki toczą się we wszystkich siedmiu zaatakowanych światach – w Vanaheimie, Alfheimie, Nidavellirze, Svartalfheimie, Jotunheimie, Midgardzie i Niffleheimie, gdzie przeciw armiom Surtura stają Thor i Heimdall. Odinson stwierdza, że musi odnaleźć Lokiego i prosi wszechwidzącego, by mu pomógł. Ten więc wskazuje mu miejsce kilka mil od nich, w którym młody bóg się znajduje.

Loki, zebrawszy drwa na ognisko, wraca do swej kryjówki, drogę zastępuje mu jednak Thor. Psotnik próbuje wyjaśnić, że nigdy nie chciał, by tak to się skończyło. Jego brat przerywa mu jednak i zapewnia, że mu wierzy – ale Loki musi uwierzyć także i jemu. Ten wyjaśnia, że musi skontaktować się z Helą. Nim wyruszy, pyta, jak czuje się Wszechmatka. Thor wyjaśnia więc, że została uwięziona.

W lochach Asgardii byłe królowe odwiedza Sif. Pragnie ona wiedzieć, jak doszło do tego wszystkiego, Freyja wyjaśnia, że krew zawsze rodzi krew. Następnie wspomina czasy pierwszej wojny między Asgardczykami a Vanirami, kiedy to Odin postanowił zaproponować Freyrowi rozejm. Władca Vanaheimu wyśmiał go, zapewniając, że będą walczyć do ostatniego tchu, co Wszechojciec doskonale wiedział. Zauważył jednak, że nie zmieni to faktu – armie Asgardu wygrają, są bowiem silniejsze. Spoglądając na młodą Freyję postanawił więc złożyć pewną propozycję.

Sif nie może uwierzyć w to, co słyszy, Freyja uspokaja ją jednak, zapewniając, że z czasem Odin i ona się pokochali. Wszechojciec, jak to on, zdecydował się wymazać wojnę z historii, nie mógł jednak usunąć wspomnień. A że owoc tego sojuszu, dziedzic tak Asgardu, jak i Vanaheimu, nigdy się nie urodził, a zamiast jednej królowej z czasem pojawiły się trzy, dwa rody nigdy nie połączyły się w jeden.

Gdzie indziej w mieście Heimdall ogłasza, że Asgardia potrzebuje władcy, który wskaże jej mieszkańcom drogę w czasie tej wojny. Fandral i Hogun zaczynają się zastanawiać, na kogo padnie ta rola – Thor zaginął, a Heimdall, jako Vanir, nie może poprowadzić armii, nie wywołując buntu. Volstagg wyciąga wobec tego ze swej brody trzy włosy, oświadczając, że jak zwykle, cała nadzieja spoczywa w ich trójce. Każe kompanom ciągnąć włosy – temu, który wyciągnie najkrótszy, przypadnie rola króla.

Na audiencji u Heli Loki wyjaśnia, że dziewięć światów stoi w płomieniach i przyznaje, że to wszystko jego wina. Prosi królową zmarłych o wsparcie, ta jednak nie zamierza się mieszać.

Muspelheim. Surtur pyta swego wysłannika o wieści. Słyszy, że Hela odmówiła pomocy Lokiemu, który teraz spróbuje skraść Starkpad, który przysłali Volstaggowi, i za jego pomocą odkryje prawdziwą naturę porozumienia między Surturem a Wilsonem i tajne przejście pod siedzibą Manchester Gods. Tytan ognia stwierdza, że powinien się zabezpieczyć. Jego rozmówca zamierza jednak wykorzystać tę okazję, by zemścić się na Lokim. Surtur zgadza się na to. Pyta, czy ma absolutną pewność, że Loki uczyni tak, jak mówi. Leah zapewnia więc, że nikt nie zna młodego boga tak, jak ona.

[Uwaga: ciąg dalszy historii znajduje się w Journey into Mystery #643 – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Mighty Thor #19 Mighty Thor #19 Mighty Thor #19 Mighty Thor #19 Mighty Thor #19 Mighty Thor #19 Mighty Thor #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.