Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #30

New Avengers vol. 2 #30

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in AvX!
• Nowy Jork płonie, świat stoi na krawędzi zagłady, ale herosi nie mają zamiaru poddać się bez walki.

Streszczenie

Ulicami San Francisco jedzie TIR. W jego przyczepie znajdują się Daredevil i Luke Cage, pilnujący więźnia. Luke pyta przyjaciela, jak podoba mu się bycie Mścicielem, ten pyta więc, czy ich życie zawsze jest tak zwariowane i stwierdza, że nie wyobraża sobie, jak można w takim świecie wychowywać dziecko. Upewnia się, że Jessica i mała Danielle są całe i zdrowe, a wyczuwając napięcie towarzysza, pyta, czy wszystko w porządku. Ten odpowiada, że musi podjąć decyzję. Próbuje się bronić faktem, że na całym świecie dzieci rodzą się w prawdziwym piekle. Matt zauważa jednak, że te dzieci zwykle nie mają wyboru i wprost pyta, czy Luke zamierza odejść z Avengers. Ten odpiera, że pogodzenie tych dwóch ścieżek jest niemożliwe, a bycie ojcem wszystko zmienia.

Ich "pasażer", słysząc te ograne kwestie, zaczyna stroić sobie żarty. Wściekły Cage każe więc Emmie Frost się zamknąć. Stwierdza, że nie ma pojęcia, jak ona i pozostali mogli wierzyć, że uda im się zrealizować ich plan. Ta odpowiada, że chcieli tylko zmienić świat na lepsze – coś, co dwójka jej strażników powinna doskonale zrozumieć. Herosi postanawiają ją zignorować, zamiast tego DD pyta Luke'a, czy zadzwonił już do swojej rodziny, by zapewnić ich, że jest cały, w tej jednak chwili ma miejsce atak.

Okazuje się, że ciężarówkę otoczyli Purifiers, uzbrojeni w zaawansowaną technologię. Emma prosi, by Mściciele wyłączyli jej neutralizator mocy, by mogła im pomóc. Ci puszczają to mimo uszu, po czym przechodzą do kontrataku, razem ze znajdującymi się w kabinie kierowcy Mockingbird i Thingiem. Emma próbuje skorzystać z zamieszania i uciec, nokautuje ją jednak pałka Daredevila, odbita wpierw od głów dwóch z atakujących.

Tymczasem Luke ma problemy z jednym z Purifiers, który uderza w niego salwą po salwie. Sponiewieranemu Cage'owi zaczynają przebiegać przed oczami sceny z przeszłości, gdy jednak fundamentalista zbliża się do niego, by go dobić, Luke rzuca się na niego i powala jednym ciosem. Tymczasem Bobbi udaje się dostać do jednego z napastników i wykorzystać jego uzbrojenie, by powalić pozostałych.

Gdy kurz opada, na miejscu zjawia się policja oraz Iron Man wraz z Thorem. Luke pożycza od jednego z funkcjonariuszy telefon i dzwoni do żony. Zapewnia, że wszystko u niego w porządku i że chciał tylko powiedzieć, że wraca do domu – na dobre. Pogubionemu Starkowi Daredevil tłumaczy, że Cage właśnie zrezygnował z członkostwa w Avengers.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #30 New Avengers vol. 2 #30 New Avengers vol. 2 #30 New Avengers vol. 2 #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.