Avalon » Serie komiksowe » Avengers vs. X-Men » Avengers vs. X-Men #12

Avengers vs. X-Men #12

Avengers vs. X-Men #12

"Avengers vs. X-Men" Part 12

Postacie
Zapowiedź

• Ostateczne starcie, podczas gdy świat płonie!
• Zwiększona objętość.

Streszczenie

72 godziny temu. Stark opowiada zebranym bohaterom o swoich osiągnięciach. Dał z siebie wszystko, ale nie wynalazł żadnego cudownego sposobu na powstrzymanie ich przeciwnika. Muszą wierzyć w to, że Scarlet Witch i Hope pokonają Phoenix. W tym samym czasie Wanda odnajduje w ogrodzie Hope. Kobieta próbuje pocieszyć młodą dziewczynę, ale ta postanawia dać upust swojej złości i frustracji. Obwinia Scarlet Witch o wszystko. Od niej, kiedy wypowiedziała słowa "No more mutants", rozpoczęło się to szaleństwo. Z wściekłością rusza do ataku. Po chwili na miejscu zjawia się Cap i Iron Man i widzą obie kobiety w zaciętym pojedynku.

Teraz. Połączone siły Avengers i X-Men walczą z Dark Phoenix. Na całym świecie jednocześnie wybuchają wulkany, a z nieba spadają meteoryty. Bohaterowie muszą dzielić swój czas między ratowanie cywili i walkę. Wszystko monitorują Stepford Suckoos z Cerebry i przekazują informacje do Capa. Ostatecznie znudzony Cyclops powala bohaterów i wzlatuje w górę, aby z orbity dokonać zniszczenia Ziemi. Iron Man prosi Captaina, aby zaufał jego planowi. Steve prosi wszystkich bohaterów o pomoc w sprowadzeniu Cyclopsa na Ziemię. Na wezwanie odpowiada Nova. Młody bohater wpada z impetem na Scotta i razem spadają w dół.

Kiedy Cyclops powstaje, czekają na niego tylko Hope i Wanda. Obie rzucają się do ataku. Po chwili niedaleko ląduje samolot z pozostałymi bohaterami, którzy dołączają do walki. Atakowany ze wszystkich stron Scott na chwilę odzyskuje kontrolę i błaga o śmierć, ale szybko na miejsce wraca Dark Phoenix. W ataku złości sprawia, że wszystko zaczyna płonąć. Pomiędzy płomieniami dostrzega nagle sylwetkę Jean, która prosi go o opanowanie. Kiedy podchodzi bliżej okazuje się, że to sztuczka Hope i Wandy. Ta pierwsza nokautuje Cyclopsa. Phoenix Force od razu wchodzi w jej ciało.

Młoda dziewczyna wzlatuje w gorę i zaczyna krążyć po świecie. Szybko powstrzymuje szalejące wulkany, powodzie i naprawia szkody wyrządzone przez Phoenix. Następnie wraca do bohaterów. Oznajmia im, że nie jest już tą samą osobą i z ta wielką mocą będzie w stanie pomóc wszystkim. Wanda przypomina jej jednak, że nie tak miało być. Dziewczyna został wybrana, ponieważ jako jedyna jest wstanie wyrzec się mocy. Obie łapią się za ręce i wypowiadają słowa "No More Phoenix". Śledzące wszystko Stepford Cuckoos nagle zauważają, że na całym świecie zaczynają pojawiać się sygnały o nowych mutantach.

Później. Cyclops zostaje zamknięty w specjalnej rubinowej celi. Ma na sobie także specjalny hełm powstrzymujący jego moce. Odwiedza go właśnie Cap. Scott przyznaje, że pamięta, że omal nie zniszczył świata i zabił Professora X. Bierze całą odpowiedzialność za siebie i prosi, aby nie obwiniać za to reszty jego towarzyszy. Steve odpiera, że pozostali z Phoenix Five będą musieli odpowiedzieć za swoje czyny i najlepiej dla nich, gdyby sami się poddali. Sam też poczuwa się do winy. Za mało dbał o mutantów, dlatego tworzy zespół stworzony z X-Men i Avengers. Mimo całego zła, które wyrządził, Cyclops ma poczucie, że jednak miał rację. Dzięki Phoenix mutanci wrócili. Całą rozmowę obserwuje Logan. Po chwili obaj - Wolverine i Cap - wychodzą.

W ruinach Utopii Hope patrzy na wschód słońca. Po chwili odpala jet pack i zadowolona odlatuje.

Autor: Spell

Galeria numeru

Avengers vs. X-Men #12 Avengers vs. X-Men #12 Avengers vs. X-Men #12 Avengers vs. X-Men #12 Avengers vs. X-Men #12 Avengers vs. X-Men #12 Avengers vs. X-Men #12 Avengers vs. X-Men #12 Avengers vs. X-Men #12 Avengers vs. X-Men #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.