Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 4 » Incredible Hulk vol. 4 #13

Incredible Hulk vol. 4 #13

Incredible Hulk vol. 4 #13

"Hulk: United" Part 1

Postacie
Zapowiedź

• Wskazówki planu Bannera zostają ujawnione.
• Powrót Dr. Dooma oraz monumentalny dzień rozliczenia pomiędzy Hulkiem a Bannerem.

Streszczenie

Banner wspomina ostatnie wydarzenia. Obudził się tuż po separacji z Hulkiem i patrzył jak ten oddalił się od niego. Pamięta też jakąś wyspę, walkę z Hulkiem i śmierć w eksplozji bomby gamma. Długo dryfował w pustce, by nagle znów znaleźć się w swoim ciele. Wtedy też Bruce postanowił odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Niemal nagi znalazł się w kasynie w Nevadzie, gdzie przy stole do ruletki szybko zbił małą fortunę. Wtedy też zrodził się w jego głowie plan, który swój początek miał w Meksyku, a koniec na Antarktydzie.

Wcześniej, Antarktyda. Tuż po walce Hulka z Loganem i Thingiem Bruce znów przejął kontrolę nad swoim ciałem. Był jednak wykończony i zemdlał. Z uśmiechem na ustach, bo osiągnął to, co zamierzał. Nie umarł jednak, przewidział bowiem, że to wszystko się tak skończy i wynajął ludzi, którzy się nim zajęli i go wyleczyli.

Dwa dni później. Banner złożył niezapowiedzianą wizytę w Latverii. Chciał się dowiedzieć od Dooma, dlaczego przeprowadził jego separację z Hulkiem, ale nie uzyskał odpowiedzi. Doom nie odkrył swoich kart. Nie pokazał się nawet osobiscie.

Trzy tygodnie później Bruce skończył produkcję substancji zdolnej zabić Hulka. Przywiązał się do krzesła z wymierzoną w siebie strzykawką i włączył wiadomość dla Zielonego.

Teraz. Hulk, wściekły, ogląda nagranie Bannera informujące go o śmiertelnej substancji wymierzonej w niego. O dziwo jednak, nagrany na wideo Bruce chce porozmawiać o ich wspólnej przyszłości. Wybacza zielonemu stworowi to, że go zabił. Dodaje również, iż bez niego stał się maniakiem, dlatego widzi teraz wypadek z pierwszą bomba gamma nie jako życiową porażkę, ale jako zwycięstwo. Banner ma dość walki i proponuje Hulkowi współpracę. Powinni zacząć od walki z wspólnym wrogiem, który wykorzystał ich obu - z Dr. Doomem.

Mad Squad wysadza ścianę budynku i wpada do pomieszczenia z gotową do strzału bronią. Zastaje tam przygotowanego do walki Hulka, mówiącego głosem Bruce'a.

Autor: redevil

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 4 #13 Incredible Hulk vol. 4 #13 Incredible Hulk vol. 4 #13 Incredible Hulk vol. 4 #13 Incredible Hulk vol. 4 #13 Incredible Hulk vol. 4 #13 Incredible Hulk vol. 4 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.