Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #693

Amazing Spider-Man #693

Amazing Spider-Man #693

"Alpha" Part 2: "That Something Special"

Postacie
Zapowiedź

• Pojawiają się zupełnie nowe postacie w Marvel Universe.
• Powracają starzy wrogowie.
• Kim jest Alpha?

Streszczenie

Nowy Jork. Fantastyczna Czwórka pomaga usunąć zniszczenia jakich dokonał Giganto, zanim Alpha go nie pokonał. Reed przypomina Peterowi, iż on musi zadbać o Andy'ego.

Spidey nie lubi chłopaka. Musi się komuś wyżalić, dlatego pędzi do klubu "MJ's". Na swoje szczęście zastaje tam Mary Jane. Peter mówi dziewczynie, iż w Alphie widzi siebie, takiego jakim byłby, gdyby nie śmierć wujka Bena. W czasie rozmowy orientuje się, że nie zwrócił uwagi na istotny fakt - Alpha nie nosi maski i wszyscy wiedzą, gdzie mieszka.

Dom państwa Maguire. Chrissy odwiedza swojego chłopaka, zastaje go jednak z inną dziewczyną. Gdy wybiega z domu mija się z profesorem Warrenem i jego "asystentką". Potwór Jackala szybko owija rodziców i asystentkę Andy'ego siecią. Alpha próbuje się bronić, ale jest zbyt niedoświadczony, gdy szykuje się do strzału, wyłącza tym samym pole siłowe i pomocnica Szakala strzela w niego i jego nową dziewczynę kolcem ze środkiem usypiającym.

Później. Do domu Maguire dociera w końcu Spider-Man. Przybył jednak za późno - nikogo nie zastał.

Peter udaje się do Horizon Labs. Na miejscu zastaje ciocię z mężem, którzy przyszli się pożegnać, i Glorię Grant. Asystentka burmistrza oskarża Horizon o spowodowanie zagrożenia życia Andy'ego. Modell próbuje się bronić.

Parker prosi Maxa o pomoc. Chce skonstruować wykrywacz fal alfa, który pomoże zlokalizować mu Maguire'a. Podczas pracy nad urządzeniem Peter informuje przełożonego, iż po tym odejdzie z Horizon Labs, przynosi im tylko pecha i naraża ich przez współpracę z Pająkiem. Max odciąga go jednak od tego pomysłu. Widzi w Peterze wartościowego naukowca, a współpraca z Spider-Manem sprawiła, iż naukowcy zostali okrzyknięci bohaterami.

Chwilę później Spider-Man ma na ręku wykrywacz fal alfa i szuka Andy'ego. Nie skonstruował by go, gdyby nie Modell. Parker w ogóle miał szczęście do ludzi. To nie ugryzienie Pająka zrobiło z niego bohatera, a znajomość i chęć sprostania oczekiwaniom takich ludzi jak wujek Ben, ciocia May, czy kapitan Stacy. Peter postanawia, iż sam stanie się dla Andy'ego takim wzorem.

Spidey znajduje źródło sygnału - jest nim opuszczony magazyn. Wchodzi do niego i wtedy atakują go trzy pomocnice Jackala. Jedna z nich trafia Pajęczaka środkiem usypiającym. Spiderzons zaciągają Spidera przed oblicze swego twórcy. Tuż obok leżą unieruchomieni Andy i jego rodzice z asystentką. Okazuje się, że Spider-Man tylko udaje i trafia Jackala potężnym ciosem. Ten rozpada się. Był to tylko klon. Kolejny profesor Warren wychodzi z cienia. Śmiejąc się szaleńczo uwalnia klony Alpha i każe zniszczyć im Pająka. Na szczęście dla Avengera, klony nie posiadają mocy - ta nie zrosła się z DNA Andy'ego. Jackal uruchamia plan B, wydaje polecenie swoim królowym - mają zjeść zakładników. W tym czasie szalony naukowiec uruchamia urządzenie, które ma wyssać moc z Maguire'a. Peter wie, że to zabije chłopaka i próbuje go zmotywować do działania. Przypomina mu, iż są tu jego rodzice.

Andy wyzwala tyle energii, iż niszczy pęta Szakal. Nie robi tego jednak z dobrych pobudek, mówi, że nie może stracić mocy bo to jedyne, co czyni go wyjątkowym. Następnie unicestwia swoje klony. Widząc to Szakal naciska guzik i wszystkie klony  łącznie z nim rozpływają się. Andy cieszy się ze zwycięstwa, Spider-Man nie ma jednak wesołej miny.

Maguire dochodzi do wniosku, iż za bardzo się ogranicza. Prosi dopiero co uwolnioną promotorkę o pomoc, czego rezultatem jest wyprowadzka z domu i przejecie pieniędzy z reklam dla siebie.

Później, Horizon. M.J. odwiedza, ku zazdrości reszty pracowników, Petera. Mówi, iż nie widziała przyjaciela od kilku dni, Parker przeprasza, ale jak wyjaśnia pracuje nad... sposobem zabrania mocy Alphie.

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #693 Amazing Spider-Man #693 Amazing Spider-Man #693 Amazing Spider-Man #693 Amazing Spider-Man #693 Amazing Spider-Man #693

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.