Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #694

Amazing Spider-Man #694

Amazing Spider-Man #694

"Alpha" Part 3: "Final Grade"

Postacie
Zapowiedź

• Pojawiają się zupełnie nowe postacie w Marvel Universe.
• Powracają starzy wrogowie.
• Kim jest Alpha?

Streszczenie

Tokio. Alpha spotyka się ze swoimi fanami. Odkąd odszedł od rodziców wiedzie żywot celebryty.

Horizon Labs. Parker dzwoni do Andy'ego. Chce wiedzieć, dlaczego nie przyszedł na badania kontrolne. Gdy słyszy w tle japoński tłum, irytuje się. Peter ostatnimi czasy nie opuszcza laboratorium - chce znaleźć sposób, aby pozbawić Alphę mocy.

Parker przebiera się w strój Pająka i ma zamiar udać się na lotnisko, by pożegnać się z ciocią. Po drodze trafia na Avengerów i przyłącza się do nich, by zmierzyć się z Terminusem.

Captain każe Spiderowi wezwać Alphę. Chłopak pojawia się po kilku sekundach i próbuje uderzyć złoczyńcę. Okazuje się, że Andy od ostatniej walki stał się o wiele potężniejszy - potrafi korzystać ze wszystkich aspektów mocy jednocześnie. Terminus odbija jednak atak młodego bohatera. Energia rozprasza się strącając lecące w pobliżu samoloty. Avengers ruszają, by ratować cywilów. Peter wśród jednej z maszyn zauważa mały samolot z ciocią May na pokładzie. Carol wrzuca go na maszynę, ale sama odlatuje próbując ratować samolot liniowy.

Spidey wyrywa drzwi i dostaje się na pokład. Chwilę później opróżnia sieciowody łatając powstałą wyrwę. Następnie każe Jamesonowi, pilotującemu maszynę, zrestartować całą elektronikę. Zabieg udaje się i samolot odzyskuje pełnię mocy.

Arogancki Alpha, mimo ostrzeżeń Thora, atakuje Terminusa kolejną falą energii. Destroyer odbija i ten cios. Maszyna Jamesona seniora znów traci moc. Szybki restart i silniki znów działają. Potrzebne jest szybkie lądowanie. Jest jednak problem - podwozie nie wytrzyma. Spidey każe wujkowi lądować. Sam dostaje się na koło i swoim ciałem zastępuje zepsuty amortyzator. Maszyna ląduje w jednym kawałku.

Na ziemi do roztrzęsionego Pająka podchodzi J.J.J., o dziwo dziękuje bohaterowi za uratowanie jego ojca.

May doznała urazu nogi i jedzie do szpitala. Peter poprzysięga sobie i Jamesonowi, że odpowiedzialny za to wszystko Alpha dostanie nauczkę.

Terminus zostaje pokonany. Parker zabiera jego broń, która odbijała działanie mocy Alphy.

Następnego dnia Andy zgłasza się na rutynowe badanie. Przeprowadza je jednak Spider-Man, a nie Parker. Alpha wchodzi do maszyny, a ta zabiera z chłopaka niemal całą energię. Spidey tłumaczy Andy'emu, że walka z Terminusem była testem, który oblał.

Maguire wraca do rodzinnego domu i do szkoły. Moc w końcu się w nim odrodzi i może Andy znów dostanie szansę zostania Avengerem, ale na pewno nie jako Alpha. Ten okres w jego życiu się skończył.

Szpital. Parker odwiedza ciotkę. Dowiaduje się, że uraz nogi May jest na tyle poważny, iż kobieta będzie kulała i zmuszona będzie posługiwać się laską. Peter i Jamesonowie dochodzą do wniosku, iż lepiej będzie jeśli ci pozostaną w Nowym Jorku, zamiast wyprowadzać się do Bostonu.

Wybrzeże. Roderick Kingsley, oryginalny Hobgoblin, wraca do miasta.

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #694 Amazing Spider-Man #694 Amazing Spider-Man #694 Amazing Spider-Man #694 Amazing Spider-Man #694 Amazing Spider-Man #694

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.