Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #57

Hulk vol. 2 #57

Hulk vol. 2 #57

"Mayan Rule" Conclusion

Postacie
Zapowiedź

• Szokująca konkluzja "Mayan Rule"!
• Jaki przerażający los czeka ludzkość?
• Czy to koniec Red Hulka?

Streszczenie

Chichen Itza. Gdy Annie ponownie kontaktuje się z Red Hulkiem, ten odpowiada, przekazując jej swój plan.

Tymczasem mały Machine Man zostaje zabrany do puszczy przez jedną z gadających małp – X'Balanque, która, po przybraniu ludzkiej postaci, wyjaśnia, że jej pobratymcy nie "widzą" jej i jej brata, Hunahpu, gdy pozostają oni w tej formie. Aaron łączy się z Rulkiem i Annie, by oni także mogli wysłuchać boginki. Ta tłumaczy, że wraz z bratem pochodzą z tego samego plemienia, co pozostałe bóstwa, jako jedyni jednak odkryli w sobie litość do innych ludzi. Tak jak reszta odbierali życia innym, by wzmocnić samych siebie, ich pobratymcy jednak nie poprzestawali na przeciwnikach, co więcej, zaczęli udawać bogów i zmuszali innych Majów do niewolnictwa. Podczas, gdy inni budowali piramidy, by przemieszczać się w przestrzeni, ona i jej brat zbudowali więc jedną, by ich uwięzić, w końcu zamykając ich wszystkich w krysztale, z którego dopiero niedawno uciekli. Nagle wyczuwa, że Ixchel zbliża się do Rulka i że Hunahpu nie dotrze do Czerwonego na czas.

Gdy Rulk kończy tłumaczyć Annie swój plan, Ixchel podchodzi do niego, pewna, że bredzi. Informuje go, że pozwolili, by jego ofiara była transmitowana w telewizji, pewna, że jej świadkami będą miliardy. Wie, że będzie to wystarczyło, by na miejsce przybyli kolejni nadludzie, tacy, których energię będą mogli użyć do własnych celów – do ożywienia bóstw ukrywających się w piramidzie z Uxmal, teraz znajdującej się w Egipcie. Nie zauważa, że za nią skrada się małpa trzymająca amulet z jadeitu, gdy zostaje jednak ostrzeżona przez jednego ze swych pobratymców, atakuje wyjca, rozpoznając w nim jedno z bliźniąt. Zmusza Hunahpu do przemiany w ludzką postać i melduje o nim Kukulcanowi, który każe położyć go na stole ofiarnym.

W Gamma Base Annie wyjmuje naszyjnik, który znalazła w piramidzie i przekazuje go Shamanowi, wyjaśniając, do czego służył Majom. Michael zauważa zaś, że duchy północy starają się przywrócić Snowbird do zdrowia, LMD każe ją więc wyciągnąć z "kąpieli".

W Chichen Itza Ah Puch przygotowuje się do złożenia Hunahpu w ofierze. Machine Man stwierdza, że muszą jakoś uratować bożka, X'Balanque oświadcza jednak, że od początku taki był plan jej brata i zwraca robotowi uwagę na to, gdzie upadł amulet przez niego niesiony – prosto na pierś Rulka. Podczas, gdy bóg śmierci prowadzi ceremonię poświęcenia, w Gamma Base Shaman stoi nad noszącą amulet Snowbird, wzywając skradzione od niej życie do powrotu do jej ciała.

W Egipcie Sultan Magus kieruje się do piramidy z Uxmal, odsłuchawszy zakodowaną wiadomość sugerującą, że budowla ta jest tajną bronią wycelowaną w Sharzhad. Nie mogąc wyjść z podziwu, że Red Hulk nie był nawet w stanie użyć piramidy o właściwym wyglądzie, wykorzystuje swoje moce, by zniszczyć monument.

W Chichen Itza bóstwa wyczuwają ten atak, a w tym samym momencie zaklęcie Shamana zaczyna działać – Ah Puch pada na kolana, przeistaczając się w zwykłego człowieka, a skradziona przez niego energia życiowa wraca do Snowbird. Obserwująca sytuację X'Balanque zauważa, że ich plan się powiódł, nie rozumie jednak, w jaki sposób została zniszczona piramida z Uxmal. Aaron wyjaśnia, że wysłali fałszywą wiadomość, by zmusić ich starego przeciwnika do zrobienia tego za nich. Pyta poza tym, w jaki sposób działa technologia teleportacyjna piramid. Chwilę później kontaktuje się z nim Annie, informując, że udało im się przywrócić Snowbird do zdrowia. Dodaje, że według Shamana muszą znaleźć się znacznie bliżej piramid, by pomóc pozostałym. Machine Man stwierdza, że już o tym pomyślał i zdalnie otwiera jedne z drzwi hangarowych, podłączywszy ją do sieci teleportacyjnej Majów.

Kukulcan domyśla się, że Red Hulk ma coś wspólnego ze zniszczeniem Uxmal i podchodzi do niego, pytając, jak to zrobił. Ten stwierdza jedynie, że czasem wrogowie są lepsi od przyjaciół, po czym powstaje, ujawniając, że amulet przywrócił życie jego "obumarłej" połówce ciała – przystępując do walki przyznaje, że nie jest jeszcze w pełni sił, dodaje jednak, że dzięki talizmanowi jego moc cały czas wzrasta, wysysając ją z tego miejsca. Kukulcan odpiera, że ofiary z ludzi nie są jedyną rzeczą, która zwiększa ich siłę – równie ważna jest moc czerpana z adoracji wiernych. Dlatego, gdy zabije Reda, choć nie będzie w stanie wykorzystać jego energii, świadkowie jego śmierci oddający mu cześć nadal go wzmocnią. Rzuca Rulka na stół ofiarny, zaraz obok "wyssanego" A-Bomba, gdy jednak Czerwony widzi Ricka, jego siły wracają i, stwierdzając, że Jones nie raz uratował świat i że zasługuje na życie znacznie bardziej niż bóstwa, zapewnia, że przywróci Niebieskiemu energię, choćby miałby ją wytłuc z Kukulcana. Uwolniony, rzuca amulet na ciało Ricka, wtedy jednak do walki dołączają inne bóstwa. Niestety dla nich, Shaman zdążył już przywrócić moce swoim przyjaciołom, którzy wkraczają na pomoc Czerwonemu. Ixchel i Camazotz próbują uciekać, gotowi zaatakować ponownie, gdy herosi zestarzeją się i umrą, zostają jednak powaleni przez również będące w pełni sił She-Hulk i Lyrę. Samego Kukulcana tymczasem łapie A-Bomb, zmuszając go do oddania skradzionej energii.

Następnego dnia. Annie informuje Rulka i A-Bomba, że Shaman z pomocą X'Balanque przywrócił już moce prawie wszystkim porwanym bohaterom. Czerwony pyta, co zrobić z pozostałymi bóstwami. Właśnie lądujący – z całkiem nowym, ulepszonym ciałem – Machine Man stwierdza, że nie mogą po prostu uwięzić ich z powrotem w krysztale, gdyż wtedy po pewnym czasie znowu wykorzystają swą telepatię, by uciec. Na szczęście meksykański rząd posiada więzienie dla super-istot, które ich przetrzyma – zwłaszcza, że po zdezaktywowaniu piramid nie są już tak potężni. Podczas, gdy wewnątrz świątyni X'Balanque ze zdziwieniem stwierdza, że "widzi" "kukłę" tak, jak pozostałe osoby, A-Bomb dziękuje Czerwonemu za pomoc w usprzątaniu bałaganu, który wywołał. Ten stwierdza jedynie, że Rick ma talent do pakowania się w tego typu dziwne sytuacje. Annie odpiera, że nie było to wcale dziwniejsze od reszty ich życia i każe mu się rozejrzeć po zebranych herosach. Super-siła, super-szybkość, strzelanie energią... w dawniejszych czasach każdy bohater zostałby uznany za boga. A każda ich przygoda będzie dla przyszłych pokoleń mitem i legendą.

Autor: S_O

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #57 Hulk vol. 2 #57 Hulk vol. 2 #57 Hulk vol. 2 #57 Hulk vol. 2 #57 Hulk vol. 2 #57 Hulk vol. 2 #57

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.