Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Ultimates » Ultimate Comics Ultimates #14

Ultimate Comics Ultimates #14

Postacie
Zapowiedź

• Ktoś działa w ukryciu, by podzielić kraj, ale kto?
• Ultimate Cap, Ultimate Iron Man, and Ultimate Thor w końcu zjednoczeni! ULTIMATES ASSEMBLE!
• Kryzys w Stanach Zjednoczonych zmusza Ultimates do działania.
• Ciąg dalszy "Divided We Fall".

Streszczenie

Dallas. Nad siedzibą władz Nowej Republiki Teksasu pojawia się Helicarrier. W takiej sytuacji rząd kontaktuje się z Morezem, który przebywając aktualnie poza miastem, doradza, by - tak jak wcześniej zapowiadali - użyli broni nuklearnej. Po chwili pocisk jądrowy leci już w kierunku Waszyngtonu.

Dwie godziny wcześniej. Kapitan Ameryka rozmawia z Carol Danvers. Chcąc zjednoczyć na nowo Amerykę, muszą wtargnąć na terytorium Nowej Republiki Teksasu. Problemem jest jednak posiadana przez nich broń jądrowa. Carol informuje Kapitana, że ma piętnaście minut na zdobycie kodów dezaktywujących pocisk po tym, jak wtargnie na teren Teksasu. Steve musi zaryzykować.

Dallas. Ultimates walczą z oddziałami Nowej Republiki Teksasu. Mają 13 minut na zdezaktywowanie pocisku.

Waszyngton, pięć mil od strefy zero. Senator Underwood spotyka się z Morezem, który przekonuje go do podważenia immunitetu obecnego prezydenta Howarda. Senator nie chce jednak wywoływać kolejnej wojny domowej. Morez nie daje za wygraną.

Dallas. Kapitan znajduje w końcu pomieszczenie, w którym znajdują się władze Nowej Republiki Teksasu. Razem z Thorem i Black Widow postanawiają wyciągnąć od nich kody do dezaktywacji pocisku. Pozostały im tylko trzy minuty. Niespodziewanie Thor wpada w szał, gdy zauważa w rękach jednego z mężczyzn złoto z Asgardu. Pod wpływem emocji bóg piorunów wyrzuca go przez okno. Na szczęście ratuje go Iron Man. Mężczyzna wyjawia Tony'emu kody dezaktywujące pocisk, dzięki czemu udaje mu się przy pomocy Anthony'ego uratować w ostatniej chwili Waszyngton.

Waszyngton. Prezydent i jego doradcy cieszą się z zażegnania niebezpieczeństwa. Radość nie trwa długo, gdyż po chwili dociera do nich informacja o tym, że senator Underwood podważa immunitet obecnego prezydenta Howarda i domaga się ogłoszenia nowych wyborów.

Sacramento, Kalifornia - stolica Państwa Zachodniego Wybrzeża. Władzę obawiają się, że czeka ich ten sam los, co Nową Republikę Teksasu i zostaną włączeni z powrotem do USA. O pomoc skierowali się do tajemniczego pana Moreza, który oferuje im technologię zmarłego Hanka Pyma – drony zwane Wasps.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Ultimate Comics Ultimates #14 Ultimate Comics Ultimates #14 Ultimate Comics Ultimates #14 Ultimate Comics Ultimates #14 Ultimate Comics Ultimates #14 Ultimate Comics Ultimates #14 Ultimate Comics Ultimates #14 Ultimate Comics Ultimates #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.