Avalon » Serie komiksowe » Mighty Thor » Mighty Thor #18

Mighty Thor #18

Mighty Thor #18

"Everything Burns" - Prologue

Postacie
Zapowiedź

• 50 rocznica!
• Wojna Aesir/Vanir! Najczerniejszy sekret w przeszłości Asgardu zostaje ujawniony!

Streszczenie

Wszechmatka Freyja śni o wszechogarniającym ogniu. Gdy budzi się w swej sypialni, zauważa, że jeden z kwiatów zdobiących pokój również się zajął.

Broxton. Thor pomaga strażakom w ugaszeniu płonącego kościoła. Jednak ani deszcz, ani śnieg nie potrafią zdławić ognia. W pewnym momencie mundurowi zostają poinformowani o pożarze kolejnej świątyni, a Asgardczyk zauważa na niebie klucz srok.

W broxtońskim liceum nauczycielka sprawdza listę obecności. Gdy dochodzi do Jeffa Fischera, ten nawet tego nie zauważa, zajęty żłobieniem run na swej ławce. Nagle jedna z uczennic zauważa spadające z nieba, płonące sroki.

Ikol wspomina Lokiemu o starej wróżbie, polegającej na liczeniu widzianych na niebie srok. W zależności od ich liczby przyszłość miała przynieść odmienne rzeczy: jedna zwiastowała nieszczęścia, a trzy na przykład – miłość. Ptak stwierdza, że tylko ludzie tak to widzą, sroki zawsze podróżują samotnie, czasem tylko łącząc się w większe grupy. I te grupy zwiastują jedynie, jak wielkie nieszczęście nadchodzi. A ilość srok, która nawiedziła miasteczko Broxton w Oklahomie jest praktycznie niepoliczalna. Pyta Lokiego, czy to jego sprawka, ten jednak przypomina, że Ikol wie o wszystkim, co zrobił – a teraz nie zrobił nic. Przynajmniej tak mu się wydaje. Mimo wszystko postanawia poinformować Wszechmatkę.

Loki znajduje Freyję u stóp Drzewa Świata i informuje ją o niecodziennych zdarzeniach, zapewniając, że nie ma z nimi nic wspólnego. Ni z tego, ni z owego, kobieta pyta go, na ile pamięta on swego ojca, Loki zaczyna więc wymieniać przywary Odina. Bogini przerywa mu jednak i wyjaśnia, że chodziło jej o jego prawdziwego ojca, Laufeya. Gdy młodzieniec przyznaje, że nie pamięta wiele, Freyja wyznaje, że tej nocy śniła o swym własnym ojcu. A to obudziło w niej stare wspomnienia, pełne bólu i goryczy.

Dawno temu, Vanaheim. W domu Freyra gospodarz stwierdza, że słowa goszczącego u niego Odina oznaczają wojnę. Wszechojciec próbuje go uspokoić, gdy jednak przywódca Vanirów oznajmia, że jego rasa jest równa Asgardczykom i nie zamierzą stać się ich poddanymi, Odin wybucha i stwierdza, że zmusi ich do zjednoczenia się z Asami, choćby po trupach.

Tamtej nocy. Młodziutka Freyja wychodzi na zewnątrz do swego ojca, stwierdzając, że słyszała jego kłótnię z Odinem. Freyr mówi, że dziewczynka nie wie wszystkiego i każe wrócić jej do domu, zapewniając, że wojna nie będzie miała miejsca.

Wkrótce władca Vanirów staje przed obliczem Surtura w Muspelheim, pytając, czy tytan ognia w istocie będzie w stanie zainspirować jego rodaków do walki z Asgardczykami. Ten potwierdza, zastrzega jednak, że nie zrobi tego za darmo.

Następnego dnia. Stojący na czele armii Asgardu Odin pyta, jaka jest decyzja Vanirów. Freyr, tak jak jego rodacy opętany mocami Surtura, rzuca się na niego, ogłaszając wojnę.

Lata później. Ma miejsce ślub Odina z Freyją, który ma zagwarantować pokój i unię między dwoma światami, którą przypieczętują ich dzieci.

Teraz. Do obserwującego pożary w Broxton Lokiego przychodzi Thor, poparzony i słaniający się na nogach. Opatrując jego rany, bóg psot nie może zrozumieć, jakim cudem zwykły ogień mógł go zranić i stwierdza, że Odin wiedziałby, co się dzieje. Gromowładny odpiera, że poradzą sobie bez Wszechojca.

Valhalla. Kelda wzywa do łoża swego męża, Billa, syna Billa, przypominając o jego małżeńskich obowiązkach. Ten przeprasza ją. Wyglądając przez okno ich komnaty pyta, czy bogini kiedykolwiek widziała coś takiego. Drzewo Świata stanęło bowiem w płomieniach...

[Uwaga: ciąg dalszy historii znajduje się w Journey into Mystery #642 – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Mighty Thor #18 Mighty Thor #18 Mighty Thor #18 Mighty Thor #18 Mighty Thor #18 Mighty Thor #18 Mighty Thor #18 Mighty Thor #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.