Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #29

Avengers vol. 4 #29

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in AvX!
• Avengers vs. potężni X-Men!
• Druga strona wydarzeń ukazanych w Wolverine and the X-Men #12.

Streszczenie

[Uwaga: historia ta rozgrywa się równolegle z Wolverine & the X-Men #12 – przyp. S_O]

Wakanda. Burzę mózgów na temat planu walki z X-Men przerywa Spider-Woman, która stwierdza, nie mają szans przeciw mutantom. Wyjaśnia, że dzięki swoim telepatom, mutanci poznają wszystkie ich plany. Dlatego radzi najpierw pozbyć się najsilniejszych telepatów w szeregach X-Men – jak pomocnie zauważa Wolverine, są to Emma Frost i Rachel Summers. Jako, że Emma jest poza ich zasięgiem, Mściciele postanawiają wyłączyć z akcji Rachel. Wtedy Jessica stwierdza, że dziewczyna będzie wiedzieć, jeśli spróbują ją zaatakować i że potrzebują własnego telepaty. Okazuje się, że zdecydowana ich większość to mutanci, którzy stanęliby po stronie X-Men. Captain America stwierdza jednak, że może kogoś wezwać i wychodzi.

Indonezja, cmentarzysko kosmolotów. Logan udaje się do baru "Ostatni Astronauta", cały czas będąc w kontakcie ze swym własnym telepatą. Tymczasem, w ukryciu, Avengers czekają na sygnał. Nagle na miejscu pojawia się Rachel, chwaląc psi-osłony Wolverine'a, które, jak myśli, zostały skonstruowane przez Beasta. Prosi przyjaciela, by ten powiedział jej, gdzie znaleźć Hope. Ten jednak nie ma takiego zamiaru i atakuje dziewczynę, wyrzucając ją z baru – prosto pod nogi czekających w ukryciu X-Men dowodzonych przez Namora.

Captain America wzywa do ataku, nie zważając na ostrzeżenia telepaty, który właśnie odkrył, że mutanci przygotowali własną pułapkę. Obie drużyny ruszają do walki, w czasie której Logan wściekły krytykuje swego telepatę za to, że nie wykrył drugiej grupy. Tymczasem Thor walczy z Rachel, której z pomocą przychodzi Namor. Uwolniona, Summers rusza w pogoń za Hope, którą właśnie wyczuła.

Szybko pozbawia przytomności towarzyszącą jej Black Widow, po czym stara się przekonać młodego mesjasza do powrotu na Utopię. Nagle jednak wyczuwa, że coś jest nie w porządku, "Hope" gratuluje jej więc poczynionych postępów i zrzuca kamuflaż, pod którym ukrywał się Xavier. Marvel Girl krzyczy, że Profesor zdradził swoją rasę, ten jednak stwierdza, że cały czas jest po tej samej stronie, co zawsze – po stronie ludzkości, po stronie tego, co najlepsze dla mutantów.

Dwoje telepatów rusza do walki na płaszczyźnie astralnej, którą bez większych problemów wygrywa Charles. Następnie usypia wszystkich walczących, powstrzymuje się jednak przed dalszym atakiem. Spider-Woman, która nadal posiada psi-osłony z czasów, gdy była agentem S.H.I.E.L.D. i dzięki temu nadal jest przytomna, pyta, o co chodzi. Ten wyjaśnia więc, że nie jest w stanie podnieść ręki na swoich uczniów, którzy są zresztą dorosłymi ludźmi i dokonali własnych wyborów. Gdy Jessica próbuje go przekonać, że go potrzebują, Xavier budzi Captaina, któremu mówi, by więcej go nie wzywał. Następnie usuwa swoją obecność z pamięci wszystkich walczących, po czym odchodzi, każąc im spać i śnić – i cieszyć się tą chwilą.

On też miał niegdyś sen, ale teraz jest on już martwy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #29 Avengers vol. 4 #29 Avengers vol. 4 #29 Avengers vol. 4 #29 Avengers vol. 4 #29 Avengers vol. 4 #29 Avengers vol. 4 #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.