Avalon » Serie komiksowe » Avengers vs. X-Men » Avengers vs. X-Men #10

Avengers vs. X-Men #10

Avengers vs. X-Men #10

"Avengers vs. X-Men" Part 10

Postacie
Zapowiedź

• Czas ucieka, Avengers osaczeni!
• Wszystko się zmienia, kiedy Scarlet Witch i Hope postanawiają współpracować. Co? Gdzie? Dlaczego?!

Streszczenie

Cyclops atakuje. Iron Fist w ostatniej chwili zabiera Hope z pola rażenia. Rand rozkazuje dziewczynie uciekać, a sam staje do walki. Trwa ona tylko kilka sekund, ale to wystarczy aby młoda mutanta zdołała się ukryć. Kiedy Scott jej szuka zostaje zaatakowany przez Iron Mana.

W Rosji Cap prosi Profesora X, aby poszedł z nimi. Ten jednak odmawia. Widzi, jak moc skorumpowała jego byłych uczniów i musi się upewnić, że mutanci nie wyginą.

Na Utopii Emma zebrała grupę mutantów, którzy teraz klęczą przed nia. Napawa się ona swoją mocą i władzą. W Cannonbolu wyczuwa negatywne myśli i szybko go upomina. Po małej korekcie jego toku myślenia mutant zaczyna błagać o wybaczenie. Kiedy Frost odchodzi, znajduje ją Magneto. Erik nie pozwoli, aby w ten sposób traktowano innych przedstawicieli ich rasy. Emma przy pomocy telepatii unieruchamia go i przypomina mu jego grzechy. Nie ma on prawa jej pouczać. Kiedy odchodzi, Magneto pada wykończony na kolana i patrzy na swój zabezpieczejący przed telepatią hełm leżący niedaleko.

Cyclops pokonał Starka i zostawia go rannego. Ponownie rozpoczyna poszukiwania. W tym czasie Hope odnajduje jaskinię, gdzie czeka na nią Thunderer. Ten chce jej przekazać ostatnią lekcję.

Scott trafia na kolejnych Mścicieli. Tym razem to Thor, Thing i Hawkeye. Nie mają jednak szans i po jednym strzele promieni optycznych leżą na ziemi. Nagle od tyłu trafia go dziwna energia, która potrafi zadać mu ból. To Smok – Shou-Lao na którym siedzą Hope i Thunderer. Smok jest uosobieniem potęgi Kung-Fu. Z tym przeciwnikiem Scott musi się liczyć i musi unikać jego ataków. Niestety bestia jest jeszcze młoda i nie w pełni sił. Po krótkiej walce spada na ziemię.

Cyclops chce wykończyć gada, ale od tyłu kopie go Thunderer. On i Hope nie pozwolą zniszczyć smoka. Summers próbuje przekonać młodą mutantkę, aby z nim poszła, ale ta nazywa go potworem i nie chce dyskutować. Kiedy jej przeciwnik rusza w jej kierunku, ta strzela do niego energią smoka. Hope jest zszokowana tym, że potrafiła to zrobić i ucieka. Po drodze trafia na Scarlet Witch, Beasta i Iron Mana. Z nimi odnajduje ją Cyclops. Wanda chce ich osłonić i atakuje, ale teraz moc Phoenix jest dla niej zbyt potężna. Zdenerwowana Hope traci panowanie i atakuje przy pomocy magii Scarlet Witch. Zdziwiony Scott pada na ziemię pozbawiony swojej mocy. Następnie Hope wyprowadza cios niczym Iron Fist. Następuje wielki rozbłysk, po którym Cyclops znika.

Summers ląduje na księżycu. Dopiero po godzinie odzyskuje przytomność. Stwierdza, że potrzebuje więcej mocy i leci odnaleźć Emmę. Wszystko obserwuje Watcher.

Do Kun Lun wraca Cap z resztą bohaterów. Stark szybko wprowadza go w niedawne wydarzenia i oświadcza, że chyba wie dlaczego Hope udało się wygrać.

Magneto wychodzi poza obręb Utopii. W rękach trzyma swój hełm. W myślach wzywa Xaviera na pomoc w walce z Emmą i Scottem.

Autor: Spell

Galeria numeru

Avengers vs. X-Men #10 Avengers vs. X-Men #10 Avengers vs. X-Men #10 Avengers vs. X-Men #10 Avengers vs. X-Men #10 Avengers vs. X-Men #10 Avengers vs. X-Men #10 Avengers vs. X-Men #10 Avengers vs. X-Men #10 Avengers vs. X-Men #10 Avengers vs. X-Men #10 Avengers vs. X-Men #10 Avengers vs. X-Men #10 Avengers vs. X-Men #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.