Avalon » Serie komiksowe » Avengers vs. X-Men » Avengers vs. X-Men #9

Avengers vs. X-Men #9

Avengers vs. X-Men #9

"Avengers vs. X-Men" Part 9

Postacie
Zapowiedź

• Avengers tracą impet! Planują atak na założone przez X-Men więzienie, by odbić swoich! Nie uwierzycie, gdzie się ono znajduje!
• Ludzie zmieniają strony, kiedy natura Phoenix Force staje się coraz bardziej oczywista.
• Koniec końców, wszystko zależy od Spider-Mana!

Streszczenie

Za 17 godzin od teraz. Ktoś odzyskuje przytomność I widzi nad sobą wkurzonego Colossusa, który ostrzega go, aby nie próbował się podnosić. Ten go nie słucha i otrzymuje potężny cios w twarz.

Kun Lun. Hope i Spider-Man trenują. Parker tłumaczy dziewczynie, że w Avegners jest tak, że nie ważne jak ktoś może czuć się nieistotny, przyjdzie dzień, kiedy życie pozostałych Avengers będzie od niego zależeć. Nagle otwiera się portal, przez który przechodzą poobijani Avengers. Wszyscy mają niewesołe miny, ponieważ stracili Thora. Nadal nie mają planu, a Stark od 3 dni nie opuścił swojego pokoju. W szpitalu polowym Cap rozmawia z Iron Fistem. Ich jedyną nadzieją jest Hope, która nie jest jeszcze gotowa. Problem w tym, że nie mają czasu.

Magik i Colossus wrzucają Thora do wulkanu gdzie stworzyli więzienie. Tej scenie z ukrycia przygląda się kilku innych X-Manów, którym coraz bardziej nie podoba się ta sytuacja. Moc korumpuje ich przywódców. Storm radzi wszystkim odejść stąd jak najszybciej.

Pustynia w Etiopii. Scott znajduje to Emmę, która medytuje. Zaszyła się tu, ponieważ w pobliżu nie ma żadnych ludzi i ich umysłów. Od czasu wzmocnienia jej mocy może przeczytać myśli każdej istoty na ziemi. Gdyby chciała mogła by je wszystkie wyłączyć i część jej tego chce. Wie nawet gdzie ukrywają się Avengers. Kiedy Cyclops to słyszy od razu leci do Kun Lun. Emma prosi go, aby został i ją powstrzymał.

Później, Emma właśnie wymazała umysł człowieka jedzącego obiad z rodziną. W 1987 roku potrącił młodego mutanta. Nikomu o tym nie powiedział. Niestety, przed nią nikt nie może mieć sekretów.

Wakanda. Black Panther i jego poddani sprzątają ulice ich stolicy. Na miejsce dociera Storm i prosi męża o chwilę rozmowy. Ten nie ma na to ochoty. Żaden mutant nie ma tu teraz wstępu. Stwierdza, że dekret najwyższego kapłana Klanu Pantery anulował ich małżeństwo. Ororo dziwi się, bo to T'Challa jest najwyższym kapłanem. Nawet pomimo tego jednak, chce pomóc. Prosi o kontakt z Avengers.

Drużyna Avengers teleportuje się do Rosji. Przy tunelu pod wulkanem czekają na nich Storm i Profesor X. W środku odnajdują prawdziwe piekło na ziemi. Magik przeniosła tu część Limbo. Strange rzuca zaklęcie, dzięki któremu tutejsze potwory nie powinny ich zauważyć. Magik wraz z bratem wiedzą o ich obecności i idą im naprzeciw. Bohaterowie odnajdują swoich uwięzionych przyjaciół jednak nie mają czasu ich uwolnić. Na miejsce dociera rodzeństwo Rasputin.

Mściciele nie mają szans. Widząc to Spider-Man prosi Iron Fista, aby przekazał Hope iż mówił poważnie. Następnie pomaga wycofać się reszcie, podczas gdy sam chce zająć ich przeciwników. Próbuje żartować, ale sytuacja jest beznadzieja. Reszta bohaterów ucieka wraz z więźniami na zewnątrz, gdzie otwierają portal. Magik chce ruszać w pościg, ale Pajęczak znów ich atakuje. Walczy dzielnie, ale kończy się to poważnym obiciem twarzy ze strony Colossusa. Ten każe mu nie wstawać, ale Peter nie chce słuchać. Klęczący heros dostaje kolejne ciosy. Magik próbuje przekonać brata, że powinni go zabić. Parker próbuje wykorzystać różnice zdań rodzeństwa i próbuje nastawić ich przeciwko sobie. Przypomina im, że jeśli jedno z nich padnie, drugie uzyska jeszcze większa moc. Po chwili wulkanem wstrząsa ogromny wybuch. Wracają tam Cap i kilku Avengers. Na ich oczach Spider-Man pada na ziemię nieprzytomny. Niedaleko leżą także Magik i Colossus, którzy wzajemnie się znokautowali. Bohaterowie wiedzą, co stało się z ich mocą.

W Kun Lun reszta drużyna wraca przez portal z rannymi. Iron Fist przekazuje wiadomość Hope od Parkera. Nagle zalewa ich jasność. To Cyclops wyrwał sobie przejście między wymiarami.

Autor: Spell

Galeria numeru

Avengers vs. X-Men #9 Avengers vs. X-Men #9 Avengers vs. X-Men #9 Avengers vs. X-Men #9 Avengers vs. X-Men #9 Avengers vs. X-Men #9 Avengers vs. X-Men #9 Avengers vs. X-Men #9 Avengers vs. X-Men #9 Avengers vs. X-Men #9 Avengers vs. X-Men #9 Avengers vs. X-Men #9 Avengers vs. X-Men #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.