Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #30

Uncanny X-Force #30

Uncanny X-Force #30

"Final Execution" Part 6 "While You Were Away"

Postacie
Zapowiedź

• Wszystko prowadziło do tego miejsca: "Final Execution" wchodzi w swój ostatni akt!
• Nowe Brotherhood of Evil Mutants wykonuje swój ruch!
• Oszustwo Fantomexa wraca, aby zagrozić drużynie!

Streszczenie

Evan z wujkiem Clusterem rzucają piłka bejsbolową na farmie. Fantomex przy okazji opowiada chłopakowi historię Apocalypse'a oraz mówi o tym, jak to X-Force wyruszyli, by go zabić. Nie kończy jednak historii i biegnie do domu. Genesis rusza za nim, ale potyka się i kaleczy w głowę. Idzie do łazienki, aby przemyć ranę, lecz w lustrze widzi odbicie Apocalypse'a. Za nim staje Shadow King, który wyjawia, że to Fantomex zabił chłopaka na Księżycu. Evan budzi się w kamperze w otoczeniu Farouka, Dakena i Sabretootha. Obiecują oni wyjawić chłopakowi całą prawdę o jego pochodzeniu.  

W szkole Kitty martwi się o Evana. Rozmawia o tym z Beastem. Uważa ona, że Brotherhood of Evil Mutants znów działa i to oni stoją za porwaniem. Dodatkowo nie mogą skontaktować się z Loganem.

W swojej bazie reszta złych mutantów omawia sytuację. Nigdzie na Ziemi nie ma śladu po Wolverinie i jego drużynie. Chyba udało im się go zabić. Jeśli uda im się kontrolować chłopaka, to świat będzie należał do nich.

Shadow King informuje Evana, że telepatycznie wyłączył jego moce, więc nie uda mu się uciec. Podjeżdżają na stację benzynową. Sabretooth idzie do środka. Daken informuje Genesisa, że Creed zabije wszystkich w środku, chyba że chłopak zabije go wcześniej. Evan wybiega szybko z samochodu. W budynku rzuca się na Victora, ale tylko powala go zamiast zabić. Ten w rewanżu morduje niewinną dziewczynę. Klon Apocalypse'a wścieka się i mało nie traci kontroli nad sobą, ale ostatecznie nie używa pełni swojej mocy. Tymczasem Dekan zabił resztę osób na stacji, a odjeżdżając wysadzają miejsce w powietrze.

W samochodzie Daken opowiada o tym jakimi to Logan i Fantomex są hipokrytami. Są mordercami, a mają czelność pouczać innych o moralności. Evan nie powinien więc brać z nich przykładu. Genesis odpiera jednak, że ma innych rodziców. W tym momencie samochód przejeżdża w pobliżu jego rodzinnej farmy. Przerażony chłopak wyskakuje z wozu i biegnie do domu. W środku znajduje ciała swoich rodziców i stojących nad nimi Dakena i Sabretootha. Genesis wścieka się i atakuje. Walka jest zacięta, ale udaje mu się złapać obu morderców. Opamiętuje się jednak. Nie będzie taki jak oni. W rewanżu Daken wyjawia mu, że tak naprawdę nie zabili jego rodziców. To tylko telepatia. Jego rodzice nigdy nie istnieli.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #30 Uncanny X-Force #30 Uncanny X-Force #30 Uncanny X-Force #30 Uncanny X-Force #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.