Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man » Spider-Man #65

Spider-Man #65

Spider-Man #65

"Media Blizzard" – Part 3: "Unplugged"

Postacie
Streszczenie

Spider-Man dociera do siedziby telewizji MysteryVision. Odkrywa, że jest to tak naprawdę opuszczony stary teatr. Jest wściekły na Mysterio, że tak doskonałą iluzję stworzył, gdy był tu ostatnio. Teraz po wydarzeniach z ostatnich godzin, jest to sprawa osobista. Ben decyduje, że musi się przespać i potem podejmie trop dzięki nakładkom, które miał na masce.

Mysterio świętuje swój sukces telewizyjny podczas spotkania z wieloma znanymi ludźmi show-biznesu, którzy oferują mu aktorów i swoje usługi. Czuje, że teraz naprawdę jest sławny.

Po długim śnie Ben zostaje obudzony przez pukanie do drzwi Jessici, z którą umówił się na randkę. W drodze widzą grupkę ludzi, którzy w środku śnieżycy oglądają telewizję na wystawie jednego ze sklepów. Ben zdaje sobie sprawę, że jest to spowodowane transmisją nadawaną przez Mysterio. Nagle przejeżdżająca obok ciężarówka wpada w poślizg i uderza w pobliski budynek. Jessica rusza by zrobić dobre zdjęcia a Ben wykorzystuje sytuację by przebrać się w kostium i pomóc ludziom. Gdy Spider-Man wyciąga kierowcę pojazdu, prosi kobietę robiącą zdjęcia aby poprosiła policjanta, który stoi przed sklepem o pomoc i wezwanie karetki. Gdy Jessica dociera na miejsce zaczyna patrzeć na ekran telewizora i poddaje się hipnotycznemu działaniu telewizji. Dopiero interwencja Spider-Mana, który zakrywa siecią całą wystawę, sprawia że ludzie odzyskują świadomość. Kobieta woli zrobić zdjęcia sieci, niż wrócić z Benem do domu.

Spider-Man odwiedza Dr. Ramireza, aby ten pomógł mu odnaleźć nadajnik Mysterio, przez który tylu ludzi jest pod wpływem jego telewizji. Pomóc w tym mają nakładki, które miał na swojej masce. Po pewnym czasie Ben dociera do budynku, na dachu którego znajduje się nadajnik. Mysterio nie chcąc przegrać bez walki atakuje Spider-Mana najpierw iluzjami, a potem potężną dawką wysokiego napięcia z rękawic jego kostiumu. Jednak bohater nie daje za wygraną i w końcu niszczy nadajnik. Dzięki temu ludzie oglądający telewizję MysteryVision w końcu dostrzegają, że to są najgorsze programy jakie oglądali. Oglądalność zaczyna spadać z minuty na minutę. Spider-Man łapie Mysterio i komentuje, że jego show było po prostu słabe.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Spider-Man #65

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.