Avalon » Serie komiksowe » New Warriors » New Warriors #67

New Warriors #67

New Warriors #67

" Nightmare in Scarlet" – Part 2 : " The Evil Among Us"

Postacie
Streszczenie

Scarlet Spider szykuje się do zadania śmiertelnego ciosu Firestar. W ostatniej chwili ratuje ją wściekły atak przybyłego na miejsce Justice’a. Mężczyzna chce wyjaśnień od przeciwnika, jednak ten rzuca się do ataku i zostaje schwytany w polu energetycznym wytworzonym przez Justice’a. Scarlet Spider zaczyna się przemieniać, a Justice jest wściekły, że zaufał ocenie Firestar o przyjęciu tego bohatera do New Warriors. Kobieta próbuje się tłumaczyć, jednak po chwili oboje zostają odrzuceni na bok niespodziewanym sonicznym krzykiem Scarlet Spidera, po którym przeciwnik ucieka.

Na skutek zniszczeń most zaczyna się walić. Dopiero przybycie na miejsce Powerhouse'a i Turbo zapobiegają wielkiej katastrofie. Justice wysyła Turbo by ta ruszyła za Scarlet Spiderem. Ten zdołał jednak skryć się w zaułku i powrócić do ludzkiej postaci unikając pościgu.

Daily Grind. Ben Reilly urywa się z pracy na wczesny lunch by podjąć próbę wytropienia Scarlet Spidera. W swoim nowym stroju Spider-Mana rusza do miejsca, które wskazuje mu nadajnik New Warriors, który posiada z racji współpracy z tym zespołem jako Scarlet Spider. Zastanawia się co im powie, gdy zobaczą go w nowym stroju.

Siedziba FBI. Podczas odprawy szef agentki Briggs przekonuje agentów, iż muszą rozpocząć poszukiwania Joe na pełną skalę, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, iż żyje. Kobieta jest przekonana, że zmiana w nastawieniu szefa bardziej spowodowana jest chęcią kontrolowania technologii, którą ma w sobie jej partner, niż jego dobrem.

Kilka godzin później. Agentka Briggs decyduje się zaczekać na partnera w jego mieszkaniu. Po pewnym czasie przychodzi osłabiony Joe. Gdy usypia, kobieta zastanawia się co ma zrobić: spełnić swój obowiązek czy zaopiekować się przyjacielem?

Most George'a Washingtona. Spider-Man odnajduje na miejscu członków New Warriors. Stara się by jego towarzysze nie rozpoznali w nim Scarlet Spidera. Po chwili udaje mu się osiągnąć zamierzony cel. Justice pokazuje mu kawałek skóry, który pozostawił po sobie Scarlet Spider, dodając, że muszą go zbadać w bazie by móc zlokalizować przeciwnika. Mimo niezadowolenia Justice'a, Firestar zaprasza Spider-Mana do ich bazy by wspólnie odnaleźli Scalret Spidera.

Dworzec kolejowy. Speedball wrócił Nowego Jorku by sprawdzić, co dzieje się z jego mocami. Na miejscu wita go Timeslip, której obecność nie jest dla niego miłym widokiem. Po krótkiej rozmowie mężczyzna decyduje się dać jej drugą szansę i zaprasza do swojego mieszkania, by zobaczyli wspólnie występ jego mamy w telewizyjnym show. Na miejscu moce Speedballa dają o sobie znać. Po otwarciu lodówki samoczynnie wytwarzają się energetyczne bańki, które niszczą wszystko w środku.

Tymczasem Joe po przebudzeniu w swoim mieszkaniu zaczyna znów przekształcać się w Scarlet Spidera. Nakazuje partnerce uciekać. Jest jednak za późno. Jednym ciosem powala kobietę. Słysząc w telewizji informację, iż ten program oglądają miliony osób, Scarlet Spider wyrusza do studia telewizyjnego, gdzie przypadkiem mama Speedballa opowiada o swojej roli w telenoweli.

W bazie New Warriors statek Friday przeprowadza analizę skóry Scarlet Spidera. Według wstępnej analizy statku, potrzeba dwóch godzin by odnaleźć tego osobnika w mieście. Spider-Man mówi im, iż nie może tyle czekać, gdyż ma inne obowiązki. Prosi o jakiś nadajnik by oni się z nim skontaktowali jak już zlokalizują przeciwnika. Niespodziewanie statek Friday informuje ich, że śledząc transmisje telewizyjne właśnie odnalazł Scarlet Spidera.

Scarlet Spider przetrzymuje więźniów w studiu telewizyjnym, wśród których jest mama Speedballa. Bawiąc się całą sytuacją pyta widzów, którą z gwiazdek telenoweli zabije jako pierwszą?

Całą sytację oglądają Speedball i Timeslip w telewizji. Mimo ostrzeżeń kobiety, mężczyzna przywdziewa swój kostium i rusza ocalić swoją matkę.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

New Warriors #67

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.